Jedna z najznámejších a najobľúbenejších ruských rozprávok o krásnej a dobrosrdečnej Nastenke, ktorej neustále ubližuje zlá macocha a jej rozmaznaná dcéra Marfa. A keďže Marfa neoplýva krásou, o to viac macocha nenávidí pôvabnú Nastenku a rozmýšľa, ako sa jej zbaviť, až ju nakoniec jednej krutej zimy vyženie do lesa v nádeji, že tam zamrzne alebo ju zožerú vlci.  V lese sa však, nasťastie, stará o stromy kúzelný Mrázik, strážca zimného lesa, cár metelice a búrky. A keďže je spravodlivý, pomôže Nastenke a postará sa o ňu. Lebo tak  ako v každej rozprávke, aj tu nakoniec dobro zvíťazí a zlo je potrestané. (TV Markíza)

thunnus

Klasická ruská pohádka, povinnost pro každého. Zaujali mě hlavně dědeček hřibeček a Ježibaba s dabingem Františka Filipovského (K Ivánkovi zády!) ()

no2

9/10 - Moje "srdcovka". Dříve to pro mě byla jen jedna z mnoha pohádek, řadovka... Ale pak jsem to jednou o Vánocích viděl už asi popatnácté, jakoby ´novýma očima´ :-), a uvědomil jsem si, jak je tahle pohádka prostě geniální - příběh, písničky, nádherná příroda, moudra, postavičky... prostě nic nemá chybu! A když si k tomu připočtu svoji lásku k Rusku, tak prostě nemůžu dát jiné hodnocení. ()

Brejlil

Upřímně řečeno, chápu ten široký rozptyl od jedné hvězdičky k pěti. Jako pohádka film příliš neuspěje, resp. nepřináší nic překvapivého, a nepochybuji, že v Sov. svazu natočili pohádky lepší. Jeho přitažlivost je zřejmě jen pro Čechy a Slováky, protože film předvádí takřka vše, co se u nás považuje za typicky ruské: blonďatého, byť nepříliš inteligentního hrdinu Váňu, krásnou Nastěnku, březové háje i s medvědí rodinkou, ruskou trojku v závějích sněhu a Babu Jagu s chaloupkou na muří nožce. Titulní Mrazík a loupežníci jsou jen bonus. Protože se film neustále opakoval na Vánoce, je s nimi také nějak propojený, i když není vánoční, a většina z nás, která vyrostla v 70. a 80. letech jej má "zažraný" do morku kosti a nijak nepřemýšli nad chybami v ději či nad plochostí postav, která se zdá větší než je v pohádkách zvykem. ()

Phillo

Ako sa z nulového námetu stal nulový "kolážový" film, z ktorého spravili kult len Vianoce. Ja osobne tento film neznášam, lenže to parafrázovanie všetkého možného mi tak utkvelo v pamäti, že menej dať nemôžem. ()

Klárka

Kult? Proboha proč?! Protože to dávají každý rok? Tahle pohádka mě nebavila ani jako malé dítě, natož abych se na to vydržela dívat teď... Je to uječená nuda. ()

werus odpad!

Nemůžu jinak, pro mě osobně je to absolutní odpad! Je to tragédie po všech stránkách, na Mrazíkovi se mi nelíbí vůbec nic, místní hodnocení vůbec nechápu a rozhodně mi to nepřijde kultovní. I pokusy to dokoukat se minuly účinkem a už to ani nezkouším a zkoušet nebudu, to i koukání z okna mi dá víc. Asi všechny možné pohádky jsou lepší než Mrazík. To je fakt ostuda všech pohádek... Můžete brát moje hodnocení s rezervou (ale maximálně půl hvězdičky :)) ), protože jestil mám vůči něčemu averzi, tak je to Mrazík. Ale všimněte si, až se zase budete koukat příští Vánoce, jak neuvěřitelně hloupý to je... ()

Emzet

Pohádky mě nikdy moc nebraly, ovšem toto je vrchol. Kýčovitá a přeslazená ruská pitomina, které jsem měl už napoprvé dost, ale která se i nadále cpe do vánočního programu televize. Jóviši, chraň mě před Nastěnou, pěkně pěkně prosím... ()

Jendus

Uz jen za to, ze takovahle pohadka vznikla v roce 64 a dodnes si nedokazu Vanoce bez ni predstavit, musim dat plnej pocet....Vsechny ty nedostatky promijim a plesam nad skvelym dabingem!!! "Ale Babo Jago ja neznam tyhle veci, jak se da upect v peci..." ()

muoaner

Horzt Fuks (nebo jak se píše tento milovník a eshop šmelinář) asi závystí puká při pohledu na geniální louskáček ořechů Marfůša. Klasická vánoční pohádka, která snad neomrzí a kor prasečí kočár a baba jaga s dabingem nezapomenutelného Františka Filipovského. ()

RomeroIsGod

Mrázkovi jsem nikdy nepřišel na chuť. Odporný lidi, odporný prostředí, starej ouchyl a švihlej rusák, co si myslí, že je cool. Jedna hvězda a nikdy víc. 15% ()

Erik7595

Že kult Vianoc, kultová rozprávka, mne to pripadá ako vrchol trápnosti a s kultom to nemá nič spoločné. Mám averziu voči Mrázikovi a neznášam, keď to každé Vianoce opakujú dokolečka dokola.. ()

arcticsky

Této pohádce přidal hodně český dabing - poslouchat Filipovského, Korbeláře nebo i Zímu je radost. Jinak si myslím, že popularita této pohádky u nás je dána i jistou škodolibostí k ruskému národu. ()

IsaacNewton

Když vidím Mrazíka mimo Vánoce, mám dojem, že budu asi zvracet, potkat Ivánka, Mrazíka či Nastěnku někde na ulici, asi se zblázním, ale dívat se na Mrazíka aspol. o Vánocích? To je něco úplně jiného, to se ráda posadím a zalouskám si ořechy s Marfuškou, zazpívám si s Ivánkem nebo se zasměji s babou Jagou, která je prostě nejlepší postavou v celé ruské pohádce a dabing? Jedna báseň, František Filipovský a jeho zlatý hlas jsou nezapomenutelní. ()

Skarface

Sdílím komentář jaký napsal uživatel Lima : Kdybych dal Mrazíkovi jiné hodnocení než maximum, musel bych si nafackovat. Totální kult!!!! a dodávám : Klenot mezi klenoty ()

WinstonS

Neuvěřitelná blbost. Jedna hvězdička za dabing, druhá za ježibabu (hlavní hvězda filmu, aspoň teda pro mě). Mrazíkovská mánie jde ale naprosto mimo mě. ()