Jedna z najznámejších a najobľúbenejších ruských rozprávok o krásnej a dobrosrdečnej Nastenke, ktorej neustále ubližuje zlá macocha a jej rozmaznaná dcéra Marfa. A keďže Marfa neoplýva krásou, o to viac macocha nenávidí pôvabnú Nastenku a rozmýšľa, ako sa jej zbaviť, až ju nakoniec jednej krutej zimy vyženie do lesa v nádeji, že tam zamrzne alebo ju zožerú vlci.  V lese sa však, nasťastie, stará o stromy kúzelný Mrázik, strážca zimného lesa, cár metelice a búrky. A keďže je spravodlivý, pomôže Nastenke a postará sa o ňu. Lebo tak  ako v každej rozprávke, aj tu nakoniec dobro zvíťazí a zlo je potrestané. (TV Markíza)

blazenka

Stala se kultovní pohádkou a každý Čechoslovák starší třiceti let ji viděl nejméně 10x. Tak takové byly ruské pohádky, milé děti. 75% ()

dawe787

Nádherná ruská pohádka, která se každoročně vysílá v televizi. Je až překvapující, že tehdy dokázali natočit takové dílo. Postavy jako Marfuša, ježibaba, loupežníci jsou nepřekonatelné. ()

Jeremiah

Je mi úplně jedno, odkud tato pohádka pochází - prostě nemá chybu. Ve filmu nenajdete hluché místo. Herci , dialogy i scény jsou naprosto jedinečné. Dávám za pravdu uživateli, který napsal, že dabing přidal filmu ještě na kvalitě, ale i tak by to pro mne bylo čistých 5. ()

arthur.22 odpad!

Stále nechápu, jak se na to může tolik lidí dívat pořád dokola. Doufám, že u mnohých z nich to bude spíš nostalgií, která mě ale v tomhle případě míjí, Mrazík byl jednou z nočních můr mého dětství. Na tohle se prostě koukat nedá! ()

Eva_Krejcova

Je pravda že tuhle pohádku jsem viděla nejmíň 100 ale nevadí je to prostě sice ruská pohádka ale také jak píšeš Gemini vrchol českého dabingu takže si jí nechám opět o Vánocích ujít.A vůbec přece si člověk nenechá ujít už doslova legendární hlášky jako "Ty máš svaly já mám čáry" řekla baba Jaga a pokračovala "Šufír saltír dřevený bohatýr" "Ha Ivan nezván nevítán chaloupku otočil a tím mě probudil"!!! ()

Brusíček

Nejlepší počin českého dabingu, klasická ruská pohádka kterou každý viděl snad 100x se ale neokouká, jeden známý rus mi řekl že mají lepší pohádky, a v tom je ten háček, náš dabing této pohádce velmi pomohl a proto je u nás velmi oblíbená, s orig. zněním ji shánět nebudu abych si nepokazil dojem. 95%. ()

Vesecký

Pohádka - legenda a nedomyslitelná součást vánočních svátků. Už na ni nekoukám každý rok, na rituály nejsem stavěný. Ale občas si ji rád znovu připomenu. Tahle pohádka je ohromně ruská, promlouvá z ní melancholická ruská příroda plná hájků a jezírek, promlouvá z ní i duše ruského člověka. Jako malý jsem rád četl ruské pohádky, třeba tu o Kráse Nesmírné. Mrazík je ovšem trošku i parodií na ruské lidové pohádky, ale sám zůstává lidový. Je velmi něžná, zároveň však i vtipná, je v ní jasně vytyčené dobro i zlo, baba Jaga a loupežníci však sami jsou z masa a krve, jako by představovali lidské charaktery. Je to mnohem příjemnější pohádka než pohádky germánských národů, Andersena i bratří Grimmů. Skvělý klasický český dabing ještě víc pomáhá věčné oblibě téhle pohádky. ()

Richie24

Nebýt nesmyslné glorifikace a pečlivého budování silvestrovského kultu, jednalo by se o naprosto průměrnou pohádku. 3 *** - nic víc, nic míň. ()

zdeny99

Kultovní sovětská pohádka, která je podle mě tím nejlepším filmem Sovětského svazu. Jsou v ní krásy Ruska, nádherné lidové ruské kostýmy, nezapomenutelná Ježi Baba se svojí chaloupkou na kuří nožce a převážně famózní triky. Podle mě jsou na tehdejší dobu doslova geniální. Všechno je to navíc tak krásně barevně líbezné. Tady prostě pod čtyři hvězdy nejde jít. A to si tu ještě Mrazíka nějaký "filmový odborník" dovolí zatracovat! [37254. hodnocení, 985. komentář, 75%] ()

Wargoo

Asi najznámejšia rozprávka z Východu... Zlatý príbeh, pekné scenérie, nádherná Marfuška.. :) a aj Nasťaaa.. :) Ivanko má nadčasový účes ktorý môže závidieť aj Paviel Rochniak.. :) 4**** 69,93 %. ()

Marsello

Je ti teplo, dievčatko? A čo ti šije, hlupák starý? Nezabudnuteľná hláška, ktorá je v českom dabingu - sorry za výraz - trápna a úbohá. Klasická rozprávka, ktorú sme ako malé deti videli veľakrát. ()

MarleyCZ

Téměř dokonalá sovětská pohádka, které náš český dabing hodně přidal. Scénář se mi líbí stejně jako postavy. Neznám nikoho kdo tuto pohádku nezná. Mrazík je prostě klasika a ještě mnoho generací klasikou zůstane. 89% 4hvězdičky ()