Jedna z najznámejších a najobľúbenejších ruských rozprávok o krásnej a dobrosrdečnej Nastenke, ktorej neustále ubližuje zlá macocha a jej rozmaznaná dcéra Marfa. A keďže Marfa neoplýva krásou, o to viac macocha nenávidí pôvabnú Nastenku a rozmýšľa, ako sa jej zbaviť, až ju nakoniec jednej krutej zimy vyženie do lesa v nádeji, že tam zamrzne alebo ju zožerú vlci.  V lese sa však, nasťastie, stará o stromy kúzelný Mrázik, strážca zimného lesa, cár metelice a búrky. A keďže je spravodlivý, pomôže Nastenke a postará sa o ňu. Lebo tak  ako v každej rozprávke, aj tu nakoniec dobro zvíťazí a zlo je potrestané. (TV Markíza)

zmirix

Tahle filmová pohádka je o dabingu který si mezi řádky tak troškou dělá z rusů srandu i když sovětští tvůrci měli patrně jiný než komediální záměr. ()

Kosir

Souhlasím s golfistou a dalšími stran dabingu, nicméně bez zdráhání dávám pět, protože takto dodělaná verze si svoje místo na slunci vydobyla jen tak, sama o sobě, bez reklam a ideologií. Animace je kouzelná, protože jednoduchá a účinná, žádné počítačové domalovánky, rozmazané stíny, temné a nepřehledné scény, kde si kažný může domyslet co chce a stovky metrů filmu odfrčí jen proto, aby zabily (natáhly) čas. Příběh také obsahuje staré známé poučení, že faleš a přetvářka vítězí nad pravdou a přímostí. K čemu je Marfuše, když čestně přizná, že je jí zima, to soudruh Mrazík slyšet nechce, on potřebuje prolhanou a ukuňkanou Nasťu, která je v kolektivu neoblíbena a jako správná, byť trochu infantilně přidrzlá, subinka pak udělá každému o co si řekne. Možná právě proto si ji vybere nevycválaný, hrubý a dominantní Ivan, aby na ní v soukromí ukájel své sadistické choutky. To sice film již neukazuje, včas končí neb je určen primárně dětem, ale v podtextu je to dospělému naprosto jasné. ()

Udet

..tak viděl jsem to v originále, potom ve slovenském znění, ale na to se nedalo moc dívat. .prostě stěžejní pro tuhle- i dle tvrzení ruských diváků naprosto průměrnou pohádku- jsou prostě skvěle zveršované dialogy a parádní dabing.. ..nelze opomenout výbornou hudbu a výpravu, scénky v tajze, u řeky i v ruské vesničce mají kouzlo.. ..prostě již klasika bez které si většina snad ani vánoční idylu nedovede představit.. Samolibý, leč dobrácký Ivan, křehká Nastěnka, zlá macecha, rozmazlená Marfuša, vládce zimní tajgy- děd Mrazík i čarodějnice Baba Jaga s nepřekonalelným dabingem Františka Filipovského, loupežníci.. ..všechny postavy a postavičky mají v pohádce i u diváků své místo, a potěší i scénky se zvířátky.. ..prostě totální klasika.. ()

bloks

Najznamejsia ruska rozpravka, klasika, ku ktorej sa dnesne rozpravky ani nepriblizia. Reziser Mrazika vsak urobil este zaujimavejsiu rozpravku a to je Kralovstvo krivych zrkadiel... ()

Kam3L

Je to hrozná blbina. Ale krásná blbina. Maximální 5* blbina. A za všechny hlášky typu: "Se mnou? Na honěnou? Co myslíš? Však tě hned chytnu." nemůžu dát míň. ()

sun.eagle

S nostalgie mhouřím oči protože jsem na něm vyrůstal a některé postavy a hlášky do smrti nezapomenu. Jako dítě jsem si to nenechal ujít, dnes to rozhodně nevyhledávám a ujít si to rozhodě vždy nechám. ()

saluckaf

Klasická pohádka bez které si neumím představit vánoce. Člověk už to zná absolutně nazpaměť, ale vždy se na to podívá znovu. Výtečný dabing dodává téhle ruské pohádce na dokonalosti. Bez Mrazíka nejsou Vánoce ! ()

nacomeno

Keby táto skazka nebola tak skvelo nadabovaná(SK/CZ) a mali by sme ju pozerať len v originálnom znení,nikdy by sa nestala v našich končinách takým kultom Vianočných sviatkov a už dávno by upadla do zabudnutia. Paradoxne v Rusku je táto báchorka považovaná za jednu z najhorších. 60% z nostalgie a za dabing ()

otacz

Viděl jsem ho asi před 25 lety. Čekal jsem že to dnes to bude mimo. Je to hudební pohádka pro děti a funguje i po 50 letech. Moji synové 7 a 4 u toho byli nečekaně pozorní a hodní. Má to v sobě zklidňující prvek. Není to divoké. Má to dětský příběh. ()