Hľadá sa Dory

• Česko Hledá se Dory (viac)

Modrá rybička Dory si spokojne nažíva na korálovom útese s priateľmi Nemom a jeho otcom Marlinom, pričom stále trpí výpadkami pamäte. Jedného dňa si však z ničoho nič spomenie, že kedysi a kdesi mala a stratila svojich rodičov. Z náhleho impulzu sa tak vydáva naprieč oceánom na dobrodružné pátranie s neistým výsledkom. Stopy však vedú do prestížneho Morského akvária v Kalifornii. Tam jej musia pomôcť noví známi - mrzutý chobotničiak Hank, ktorý ušiel zo svojej nádrže a úspešne uniká zriadencom akvária, krátkozraká veľryba Destiny a Bailey, samec bieluhy, ktorý sa domnieva, že trpí poruchou echolokácie. Pri pátraní v akváriu spoločne zistia, že svojich blízkych máme najradšej práve pre ich nedostatky, pričom priateľstvo a rodina sú najdôležitejšie vzťahy na svete. (TV JOJ)

Lyriq

Byl jsem podobně trpělivý jako samotná Ellen. A popravdě jsem se toho bál, nakonec jsem dostal v podstatě to samé, ale přest dost odlišné. Opět velká porce humoru, je to možná ještě dojemnější a za mě asi i o chlup lepší než jednička. ***** Je tu potitulková scéna, počkejte si. Já zůstal čekat sám, ale dočkal se. :D ()

Mr.Ward

Příjemné nostalgické pokračování, které však nic moc nového nepřináší. Vzhledem k rekordním tržbám je jasná miliarda a očekávám ohlášení trojky. Tentokrát prosím v hlavní roli s Hankem, ten byl totiž nejlepší. ()

B!rkof99

Za mě lepší než neuvěřitelných třináct let staré Hledá se Nemo. V Pixaru umí neskutečně ždímat emoce. Jedna hvězda navíc za Hanka :) ()

lusa

Stále je tam efektívna snaha o to byť čo najviac "cute", ale čaro Nema to celkom podstatne stratilo.. Zasmiala som sa, v záverečnej akčnej scéne som dokonca bola chvíľu na vážkach, či predsa len nedať za 4*.. Ale nie. Zlaté, srandovné, no ten účel vytrieskať z nostalgie k Nemovi čo najviac je tam cítiť až hmatateľne. 3* ()

eges

Chvílemi byl film trošku depresivní, což nevím, jestli je zrovna vhodné pro menší děti, ale naštěstí zde bylo i dost 'legračních' scén, které film vyvažovaly. ()

darthvader77

Na jedničku si vzpomínám jen tak matně, přece jen už je to nějaký pátek, co jsem ji viděl ;) Ale animace byla úžasná, příběh uspokojil. Nejlepší nová postava byl jednoznačně Hank. Nejlepší scéna zase pád kamionu do vody za doprovodu příznačné hudby ()

zubrik66

Hľadá sa Dory, alebo to všetko už bolo, keď sme hľadali Nema. Po vizuálnej stránke veľmi fajn, ale príbeh je iba recyklát jednotky, a nezachráni to ani Hank... ()

borohub

Absolutně netuším jak mám tohle hodnotit. S Nemem to nemá cenu srovnávat, protože Nemo jsem viděl o 13 let mladší a prostě nemůžu to posoudit jestli je Dory jako animák horší/lepší. Dory za těch 13 let je retardovanější než byla předtím (bohužel, nebylo to vtipné ..) a vzhledem k tomu že se tento film téměř celý točí kolem Dory je to v podstatě film o retardovanosti. Další co mě vyloženě sralo byla podstava Marka Ebena, proč proč proč? Lidi se u toho tlemili jak blbí a mě už při prvním výskytu bylo trapno, bohužel Marek Eben se tam vyskytl nejméně ještě 10x. Zbytek už jsou jenom pozitiva, chobotnice Hank je prostě boží, retardovaný lachtaňák Gerald či pták Becky je geniální,Bailey a Naděje jsou taktéž skvělí.. Scéna po titulcích to opět pozvedla. Takže pokud to nějak shrnu, vidět tento film o 13 let dříve, tak jsem podle mě maximálně spokojený (ikdyž Eben by mě taky sral), takže není co řešit. 85% ()

macetoma

Vizuální stránka moc pěkná, zábava taky. Ale je to slabší než "Hledá se Nemo." Hlavně ke konci už tomu docházel dech a dějové zvraty mne unavovaly. Chobotnice je asi to nejlepší, malá Dory krásně roztomilá a navrch pár vtípků pro letmý úsměv. Jinak jsem tam už nic neviděl. Dávám 3 hvězdy. ()

Veniss

Film Hledá se Nemo byl jiskřivý, legrační, napínavý, se silným a neotřelým příběhem, zkrátka zábava opravdu pro celou rodinu. Je jasný, že takhle vysoko položená laťka se těžko překonává. Už po shlédnutí scény na začátku filmu o Dory, kdy se Dory na výletě s panem Rayem a s třídou stane nehoda a zničehonic se tam objeví i Marlin (Hups, kde ten se tu vzal?), jsem měla pocit, že něco není v pořádku. Film Hledá se Dory je kombinací crazy akcí, kdy se někdo potřebuje dostat z bodu A do bodu B, s patetickými scénami o chudáčkovi zapomětlivé, ale přesto úžasné Dory. Marlin s Nemem jsou tam nadbyteční, je to příběh o Dory a o hledání její původní rodiny. Škoda, že se toho tvůrci nedrželi, možná by vznikl lepší příběh. Ale něco přecejen zajímavého a nového dvojka přinesla - chobotnice Hank je ze všech postav nejlepší.Dory není špatný film, ale ocení ho spíš mladší děti. ()

knihovna

Naprosto přirozené a milé pokračování. Kromě lehce přestřeleného závěru to bylo docela fajn. Ale je to pro děti a těm se to muselo líbit. A pro ty rozumbrady tady, kteří plkají nad tím, že vše je to dělané pro peníze mám jedno překvapivé odhalení - ano, opravdu je to dělané pro peníze. Jako koneckonců většina filmů. Ale pokud se to udělá takhle dobře, tak kde je problém? ()

bohhous22

Animace k zbláznění úžasná, ale přijde mi,ze se Pixar definitivně preorientoval na dětské publikum.Jestli Incredibles 2 a Toy Story 4 zabrednou do stejný ryze sentimentální a dětinsky polozeny nudy,bude pro me studio a jeho tvorba znamenat konec. Nikdy bych neřekl ,ze je to možný po peckach jako jsou všechny jejich snímky od Toy Story az po Toy Story 3.15 let dokonalý zabavy, která boří pojem generace je zřejmě nenávratně pryč.Inu stále zbývá inteligentní zábava pro děti. To jako jo. ()

pekas

Když jsem Nemovi dal pět hvězd, musím i tomuto pokračování. Plno povedených postaviček, sympatická Dory a vše dobře dopadne - tak to asi má být. Slabá, ale pětka. 81% ()

teba

Čtyři hvězdy hlavně coby výraz vděku, že se povedlo i pokračování: pár starejch známejch, ale hlavně spousta novejch a zároveň vtipnejch postav (teda spíš poplav... haha ;o) ()

Toustovač

Zkraje je to hodně recyklované (scény, postavy), ale pak se to zlepší, až jsem místy nedokázal odlepit oči od obrazovky. Taková všehochuť, občas hloupoučká, ale na vážnější notu taky zahrála a čekal jsem to mnohem horší. Ve finále tedy spokojenost, i když znovu už se asi nepodívám. ()

Enthu

Vhodný film na odreagování, kdy si nechcete nad ničím přemýšlet a jenom si užívat podívanou a popřípadě zabít nějaký čas. Hádám, že většinu diváků dostane to, jak byla Dory za mlada roztomilá. Dále musím říct, že se tu nedá čekat mnoho vtípků, jelikož film hraje na emocionální stránku člověka. A dá se říci, že i chce, aby ostatní pak u konce byli dojatí. ()

subic

Když se hledal malý Nemo, bylo to hezké, milé, dobrodružné. Když se hledá Dory a taky její rodiče, příběh se přesouvá do akvária a tolik překotných kroků, co musí všichni podniknout, to by se nevlezlo ani do divokého komixu, už těch náhod bylo až moc. Ještě že tam je ten chobotničák, ten to trochu dorovnává. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality

16.05.2019

Pouze jeden z pěti posledních filmů od studia Pixar nebyl pokračováním zajeté značky. Tím snímkem byl Coco, zbylé tvořily Hledá se Dory, Auta 3, Úžasňákovi 2 a letošní Toy Story 4: Příběh hraček. To… (viac)

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Úžasňákovi trhají rekordy

Úžasňákovi trhají rekordy

18.06.2018

Na pokračování oblíbeného animovaného hitu Úžasňákovi čekali fanoušci něco málo přes čtrnáct let. Letos se však téhle superhrdinské rodinky konečně dočkali a už můžou být klidní, protože film… (viac)