Malá Rita

• Taliansko Rita nel West (viac)

V tomto filmu uvidíte v hlavní roli legendu spaghetti westernů Terence Hilla. V roli malé Rity vystupuje známá Rita Pavone jako otrlá, ale odvážná holka, která usiluje o spravedlnost. Společně se svým přítelem, indiánským náčelníkem bojují proti krutým banditům a pronásledují je. Ve zlatu spatřuje zdroj veškerého lidského zla a utrpení. (IMAGO Video)

MickeyStuma

Malá Rita je žena na slovo vzatá se zájmem zlikvidovat zlo. A zcela jednoduše. Zabije padouchy, vezme jejich zlato a to pak zničí, neboť právě zlato je strůjcem všeho zla. Jak prosté, jak jednoduché. A tak to odskáče třeba známý Ringo či Django. Mexický bandita Sancho ji však přelstí a uvězní. Ale pozor, je tu ještě Black Star s tváří Terence Hilla, který je na její straně. Spaghetti western, s nejrůznějšími známými westernovými postavami, tentokrát přeci jen krapet v jiném kabátě. Jedná se o čistokrevnou parodii s písničkami, která nám českým divákům budí podezření, že se tvůrci inspirovali českou úspěšnou westernovou parodií 'Limonádový Joe' (1964). V hlavní roli je italská popová zpěvačka Rita Pavone, která se prosadila i ve filmu. Už první scéna pro diváky těšící se na klasický drsný spaghetti western donutí otočit oči v sloup, co že se to na ně valí za naivitu. Inu, jen srandičky a legrácky, sem tam nějaká ta písnička a zároveň se při tom stále tvářit drsně. Snímek nevypadá špatně. Dalo by se říci, že by se i hodil k televiznímu vysílání na silvestra. Je odlehčený, zábavně svěží, prostě parodie jak má být. Jen asi vlivem toho, že se jedná právě o spaghetti western, je pro nás přeci jen v lecčems krapet těžkopádnější. A tak spíše zapadl do zapomnění a vlastně ani není ani divu. Diváci chtějí vidět drsnou náturu v temné atmosféře daného spektra divokého západu, který se postaví hordě proradných banditů. V rámci filmografie hlavně Terence Hilla však snímek pro jeho fanoušky stojí za připomínku. ()

Cervenak

Celkom milá a zábavná paródia, v ktorej malá spievajúca divožienka (v podaní kedysi slávnej talianskej popovej hviezdy Rity Pavone) postupne vtipne zlikviduje všetkých slávnych spaghetti-westernových hrdinov - Djanga, Ringa, aj nejakého machrujúceho týpka, ktorý nosí pončo ;-). ()

dopitak

Na prvním místě je třeba říct, že Malá Rita je děsná ptákovina, nepříliš vtipná parodie na western s docela solidně chytlavými cajdáky. V hlavní roli turínská rodačka Rita Pavone, velkooká zpěvačka zvyklá stát před kamerou (zdaleka se nejednalo o její jediný film). Kam tento snímek posouvá přitroublý český dabing (v českém znění: Irena Hrubá/Rita Pavone; Pavel Trávníček/Terence Hill; Jiří Pomeje; Radan Rusev; Bohdan Tůma; Radovan Vaculík a Vladimír Fišer), a jaký by byl (jaký je) v originální italštině, na to už si musíte odpovědět sami. ()

Flego

Veľmi otravný film s Ritou Pavone, ktorá spieva odrhovačky. Nie žeby bol Terence Hill nejaký herec, ale toto bolo aj pod jeho úroveň. Tento komediálny western je plný trapností, rádoby humoru a nefunguje ani ako paródia. ()

Fallen_One

Tuhle muzikálovou westernovou blbinu nezachraňuje ani Terence Hill. Skoro nic se tam neděje. A navíc, Malá Rita nemá dlouhé vlasy, takže působí dost asexuálně. ()

nevermore

Neuvěřitelně uhozená cypovina. Bohužel ne v tom dobrém slova smyslu. Do tance skákající indiáni a odpalování granátů? :) Na parodii by to nebylo špatné, ale tady se tak nějak moc zpívá. Bodejť ne, když do hlavní role obsadili zpěvačku s podstatně menším hereckým talentem. ()

Pitryx

Ta hudba tedy nic moc, od Itálie jsem čekal něco lepšího. Dějově bych to nerozebíral, jde o komedii. Asi. V každém případě má v sobě Rita tolik přitažlivosti, jako cesta do práce nacpaným trajflem. Vůbec mi nebyla sympatická, spíš protivná, ovšem to je věc vkusu. Ale občas jsem se bavil a tak si tento nevtíravý filmeček nějaké to plus zaslouží. 201209129749/9814 ()

Gig

Něco na pomezí dvou tří hvězd. Má to potenciál. Zpívající kovboje neznáme jen z Ameriky (narážka na fajn western muzikál Oklahoma), ale i od nás (jiná parodie Limonádový Joe). Zde tu máme zpívající Vinfred tedy Ritu. Co mě dostalo, to je perfektní parodie na Djanga (Mimochoden fajn špagety hudba). ()

omega_SK odpad!

Strašná nuda a navyše kopec otravného ziapania. Absolútne nulová hodnota tohto akože "spaghetti westernu". Terence Hill má určite lepšie filmy než tento blud. Radšej si pozrite Podivné dedičství = to sa dá pozerať donekonečna na rozdiel od tejto ptákoviny, ktorá nieje stráviteľná ani raz ;-( ()

padina

Sice střelenost, ale roztomilá a vůbec ne stupidní. Paní Pavone sice není moc herečka, ale když přijde na zpěv, celá se rozsvítí a ožije, to prostě umí a ví to. Krom toho chodí jako správnej kovboj, což oceňuji. Mario Girotti to u mě bude mít vždycky dobré, a Indiánský smělý plán se zlatem, nekompromisně dotažený do konce, je vskutku originální. Za konec hvězda navíc. ()