Nevinné lži

• angličtina Innocent Lies
Česko, (2013–2014), 16 h 21 min (Minutáž: 70–82 min)

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer (viac)

„Každý má někdy důvod neříct pravdu"

bmolko

1.díl - Pod hladinou ***, 2. díl - Lež má rozbité auto **, 3. díl - Druhý dech ****, 4. díl - Hvězdička ??, 5. díl - Klukovina ***, 6. díl - Chromozom **** , ()

amundseen

Pod hladinou (1. díl) – 75%, Lež má rozbité auto (2. díl) – 60%, Druhý dech (3. díl) – 50%, Hvězdička (4. díl) – 10%, Klukovina (5. díl) – 80%, Chromozom (6. díl) – 60%, Čistá práce (7. díl) – 80% ()

rigby

Na televizní tvorbu se jedná o naprostý nadprůměr, některé příběhy by obstály i v širším zpracování jako celovečerní film. Bohužel se celý cyklus nevyhnul jisté nevyváženosti, takže vedle velmi kvalitních a silných dílů stojí slabé a naivní díly. Rovněž ne vždy se podařilo napsat konec takový, aby neshodil jinak výborný předchozí děj. Rád jsem ale viděl přehlídku těch nejlepších herců, které máme. Opravdu povedené dílo. ()

tucnakova

Prušinovský a Vrabelová byli ( opět ) milé překvapení ( třeba začátek posledního dílu mi přišel dokonce úplně výborný ), Nellis zklamání, ostatní ( a někteří opět ) nezaujali / nepřesvědčili ... A že tam hráli všichni přesně co měli - no a ? Soukromé pasti lepší - proč ? ()

ill

Ambiciózní projekt s atraktivním námětem navíc podpořený českou hereckou elitou bohužel uvízl někde uprostřed cesty. Těžko říci zda to připsat kvalitativně roztříštěnému spektru režisérů či snad TV produkci, která je přeci jen výrazově limitována. Subjektivně a paradoxně se tak pestrá paleta tvůrců stává projektu kontraproduktivní ač jsem očekával pravý opak. ()

kolly13

Shlédl jsem prý nejlepší díly - první a třetí a jsem velice mile prekvapen. A pokud clovek trochu zna podobne prostredi, nemuze se nevzit. ()

zigy

Tyhle lži moc nevinné často nejsou., ale o to jsou výživnější a hlavní hrdinové se dostávají do takových trablů, které bychom zažívat fakt nechtěli. To je možná důvod, proč je tenhle cyklus docela populární - lidi si řeknou: ještě že to nepotkalo mě....třeba takový Langoš ocitající se na pokraji krachu, což je mimochodem jeden z nejlepších dílů (Druhý dech). Absolutním králem se však stává fotbalový díl Zrádce, který splnil sen všech sparťanských fans - na hlavní slávistické tribuně si v trenkách zařvat "Ať žije Sparta!" - nebo něco v tom smyslu..:) Úžasný díl, který dává nahlédnout vtipným a reálným způsobem do zákulisí fotbalu. UPOZORNĚNÍ: vypusťte díl "Byl lásky čas" - protože ten by se měl spíš jmenovat "Byl nudy čas"... ()

johnnie78

Zatím jsem viděl tři díly. Pod hladinou: typická česká "hřebejovská" vztahová sračka, zakomplexovaná Geislerová má doma ňoumu, tak začne chodit k terapeutovi a samozřejmě s ním začne spát a ukáže se, že pan doktor je tak trochu děvkař, všechno jasné od první vteřiny, klišé nad klišé, hrůza. Vedlejší příznaky - to už bylo trochu lepší, herecký koncert Báry Kodetové, která se odstěhuje na samotu u lesa a zblázní se z toho. Rada pro všechny hipíky, nikdy, nikdy se nestěhujte z města do největšího vidlákova, i když je to teď cool. Čistá práce - to se mi líbilo skoro nejvíc, bavili mě herci, akorát mě dočista nasral ten konec nekonec, SPOILER nikdy se nedozvíte, jak to s tím vidlákem, co mu přestali platit faktury a on skončil ve sračkách, vlastně dopadlo SPOILER END ()

LadyRainier

Zatím jsem viděla jen pár dílů, ale musím říct, že to není špatné ... Některé díly lepší, některé horší ...vesměs dobré obsazení ...Za mne průměr a uvidíme, až shlédnu víc ... ()

Dupac

První díl (Pod hladinou) - 60 %. Dobrý úmysl, herecké výkony příjemně překvapující, ale scénář si vypomáhá dost nepravděpodobnými zvraty, kterými chce režisérka umocnit svoje sdělení a uměle i působivost scén (týká se to hlavně závěru, "procitnutí" Ani i její matky Daniely Kolářové působilo dost vykonstruovaně). Daleko působivější (a realističtější) by bylo, kdyby hrdinka svůj začínající zdravotní problém zapojila do svých "dilemat", jestli otěhotnět nebo ne (což by jí, předpokládám, každá trochu solidní doktorka poradila i s ohledem na předpis prášků proti početí). Nebo ten cyklus nemá být "jako ze života"? Od Alice Nellis ale o třídu lepší než Perfect Days. /// Bohužel se ukazuje, že další díly čím dál víc směřují k průměru a díl "Hvězdička" už je vrcholem obvyklé televizní scénáristické bezradnosti (45 %). /// Klukoviny - zatím jednoznačně nejlepší díl série, uvěřitelná zápletka, přirozené dialogy i suverénní výkony herců (k mému překvapení i dětských). 75 % ()

Tucinka

ČT1 kopíruje soukromé pasti??? díl 1 Pod hladinou: Snář napsal život ...tedy Alice Nelis...ale věřím, že obdobných věcí je kolem nás hodně...Aňa se mi moc líbila... hodnocení *** díl 2 Lež má rozbité auto - děs běs ... hodnocení * ...jedna hvězda za Matěje Ruprta :) díl 3 Druhý dech .... život je boj... a občas dojde i na managera ... člověk by měl stále stát nohama na zemi ... hodnocení *** díl 4. Hvězdička .... nemám ani slov * díl 5. Klukovina.... to není klukovina, ale debilita...*** stejné jjako v seriálu Ako som přežil - díl 6.-Obvinenie díl 7. Čistá práce - ***+ díl 6. Chromozom .... zatím nejlepší díl, který v tomto balíčku česká televize nabídla **** díl 8. Byl lásky čas .... tak nevím zda se mám smát nebo brečet... díl Vedlejší příznaky......jsem nadšená ...dnešní díl byl úžasný.... myslím, že málo lidí si stále uvědomuje jak psychika mává s lidma...a bohužel se tomu jen tak nejde ubránit...paní Kodetová super...osvěta musí být a v této podobě je to fakt super ***** díl na dně skleničky .... velmi aktuální téma dnešní doby...jen tak nějak krkolomně pojaté... ***+, díl Moje pravda.... vztahy jsou tak křehké *** , díl Hra.... toto bych dala povinně do škol, ani já jsem si do ted neuvědomovala jaké riziko hry mohou mít.....**** ()

mentos.

Lež má rozbité auto: Celkem průměrná zábava s celkem průměrným dějem a nápadem. Ale Vilhelmová a Dyk byli ve svých rolích celkem fajn. 65%_______________________________Druhý dech: Rozhodně lepší podívaná než díl předchozí. Co mě štve je, že si to hraje na komedii, přitom se jen párkrát pousmějete. Jinak příběh docela zajímavý. Až na ten klišovitý konec, kdy si otec uvědomí, že to co má teď je mnohem lepší, než těch 80 tisíc měsíčně. 75%__________________ Hvězdička: Celý díl jsem měl pocit, že by se to asi dalo udělat lépe a ani teď o tom nepochybuju. Když jsem četl o tom, o čem díl bude představoval jsem si to jako pestře vykreslený příběh se zajímavou pointou a perfektním tématem. Ale prostě se to nepovedlo a i přes oživení pomocí textu objevujícím se na obrazovce (což bohužel nevnímám jako nic originálního, protože se to samé používá v britském seriálu Sherlock), to nebylo nic moc. Typicky vycpávkových scén bylo víc než dost a já jsem bohužel přes velké očekávání na tento díl trošku zklamán a další hvězdu opravdu nepřidám. 70%__________________________ Klukovina: Zatím nejlepší díl z celé série a to proto, že pro mě osobně se zaobírá tím nejzajímavějším tématem. Celkem dobře zpracováno, takže jsem opravdu spokojený. Kámen úrazu byly herecké výkony, a to hlavně tří malých kluků. Ti to moc nezvládali normálně, natož když měli hrát, že lžou a taky vyjadřovali úplně jiný emoce než měli. Co zamrzelo byl závěr. Zbytečné natahování, lezení po horách a nakonec jen telefonát. Alternativní konec by mentos.- Mladej vyleze horu a začne ho osahávat vedoucí na horolezecký kroužek. Závěr by dal pěkně prostor pro další vnitřní boje diváka a dodal tomu zajímavější závěrečnou pointu. 80%________________________________ Chromozom: Tohle je asi nejpovedenější díl ze všech. Vedle Klukoviny zachycuje nezajímavější téma a fakt se mi to líbilo. Tereza Brodská pro mě vždycky byla taková ubulená divná herečky, tady hrála velmi dobře. Původně jsem myslel, že epizoda bude o tom jak si tajně a nezákoně pořídí Brodská a Kodetová dítě. Nakonec to bylo o úplně něčem jiném, ale nevadilo mi to. 85% ()

Naby

Prvni i druhy dil byl super. U prvniho dilu jsem byl fakt unesen tim pribehem a hltal jsem serial celou dobu. U druheho dilu jsem se smal a chvilkma az za bricho popadal, taky super namet. Zatim davam 4* aby bylo kam jit dal u dalsich dilu. ()

pop.z.pop

No ty vole :) tak neschopného manažera co je po dvanáctiletém působení u firmy na hodinu vyhozen jenom tak během řeči u prezentačky jsem ještě neviděl. Ten ňouma nedokázal vykopat ani tu pitomou díru na ten bazén za dva měsíce :/ Proboha proč jako ten blbeček nekontroloval aspoň poštu. Opravdu neznám člověka, který by se takovým způsobem stavil k této životní situaci. Taková kravina, prostě jim nežeru ani vteřinu tohoto příběhu, jedna přihlouplejší scéna za druhou. Scénka s kreditkou u pokladny je už tak profláknutá, že ani nevím co víc dodat :) Kua on nebyl schopný ani v tom přeslazeném závěru poskládat jabko a sendvič do krabičky :) kdybych to měl hodnotit tak bouchnu jednu hvězdu za sexy manželku. Absolutně zatím nejhorší díl z Nevinných lží. ()

Infantility

To nejlepší z Česka (režisérsky, herecky...). ..... 2013 - Pod hladinou - 80%, Lež má rozbité auto 60%, Druhý dech 80%, Hvězdička 60%, Klukovina 80%, Chromozom 70%..... 2014 - Vedlejší příznaky - 95% ()