Lucky Luke (Terence Hill), najrýchlejší pištolník Divokého západu. Iba on by dokázal dôkladne vyčistiť Daisy Town od všetkých zloduchov, ktoré v ňom doslova kazia vzduch. Teraz však mestu chýba vzrušenie. Aspoň to si myslia jeho obyvatelia. Z nevďaku sa rozhorčený Lucky Luke rozhodne ukončiť šerifstvo. Môže ho hoci aj kôň prehovárať, neostane tu už ani minútu navyše. Lenže sotva stihne opustiť mesto, už sa k mestu blížia iní. Starí známi bratia Daltonovci... (oficiálny text distribútora)

mira007

Jako malý jsem byl ohromný fanda Terence Hilla a zároveň komiksů v čele s Asterixem tvůrců Uderzo a Goscinny, který je i autorem Lucky Lukea, takže moje očekávání ohledně filmu byla příliš přehnaná. Film je zábavný, vtipný, má nápad a spád, ale bohužel úplně nenaplnil moje očekávání, která byla příliš neskromná. ()

Stocki

Je to taková pohodička, průměrná, nijak neoslní ani nezklame. Přijemná hudba, skvělý mluvící kůň, nedočkáme se zde však klasických bitek (výjimka hned v úvodu při stavbě městečka a v baru) a ani s hláškama to není až tak růžové. Nebýt Terence bylo by to samozřejmě horší. ()

inutihar

Pro mě jistým způsobem iniciační film. Poprvé jsem poznal, že na některý druh filmu jsem už starý. A to mi bylo tehdy nějakých 13 let... ()

Wolvie

Možná ne ten nejhodnotnější z westernů (ani vzdáleně),ovšem mezi ty nejzábavnější se tahle hillovina řadí nadevší pochybnost.Viděno nejednou. ()

Ezis

Jak znám indiány, tak si ty bláznivé scény s válečným malováním v podobě fotbalového dresu a značky "Netroubit" neskutečně užívali :-D Je dokonce možné, že si je sami vymysleli. Většina z nich je podle vzhledu odněkud z jihu, nejspíš jsou to Navahové. ---- Teda jak Terence Hill jezdí tryskem na koni a bleskově střílí od pasu, klobouk dolů... A na ty dlouhé pohledy do krajiny a klasické westernové oční souboje se taky perfektně hodí. ---- Nechápu ty komentáře tady, že film není ani moc vtipný. Vždyť je vtipy úplně nabitý. Nebo ve filmech běžně vídáte, jak pistolník dává umělé dýchání koni a soutěží se svištěm ve žvýkání fazolí? ---- Není to ani tak film jako komiks. Působí trochu kostrbatě a scény na sebe tak zvláštně navazují a nenavazují, jako by každá scéna byla čtyři políčka komiksu. A film je to takový nepopsatelný, něco mezi komiksem, komedií, westernem, romantikou a ekologií. Už jenom to, že vypravěče dělá kůň... Prostě pohodová, svérázná komedie, která vám buď sedne, nebo ne. ()

Don Carlos

HA HA! Přesně jako Douglas jsem nosil dědovo světlý pracovní plášť a běhal po zahradě ve slaměným klobouku a s papírovou hvězdou :) ()

Psycho.R

Asi nejznámější zpracování komiksové látky, ovšem nevím, jestli to bylo to správný. Čekal jsem od toho víc, nápadů tam bylo fůru, jen špatně využitých nebo nevýrazných. ()

ostravak30

Lucky Luke mě zaujal hned několika fakty. Za prvé Terence Hill a jeho druhý film na režisérském postu. Navíc předlohu vytvořil tvůrce legendárního Asterixe a Obelixe René Goscinny. Jak už to u filmů T. H. převážně bývá, jednalo se o komedii. Jenže zde šlo prakticky o parodii na western. Už úvodní scény jsou víc než zábavné, Lucky Luke je rychlejší než jeho stín a jeho kůň má k událostem ve městě taky co říct. Polovině slavné italské dvojice bylo sice již přes 50, ale vůbec to na něm nebylo poznat. ()

krakenek

Pro mě naprosto srdcová záležitost, kdy jako malej kluk jsem se na to díval pořád dokola a dokola. Podle mého vcelku povedená adaptace dnes již kultovního comixu s chytlavou hudbou a příjemnou atmosférou divokého západu....A Terrence Hilla já můžu :D ()

Gig

On to vlastně není plnokrevný Šťastnej Luke, on je to takový mix starého dobrého Terence z dob starých dobrých špageťáků s komiksem Lucky Luke. Tak tu máme staršího Terence v jeho klasickém bílém hávu, máme tu jeho humor. Nemáme tu úbor toho komiksového Luka, stejně tu nemáme jeho cigárko. Ale máme tu taky bandu tupých Daltonů, Sedmikráskov se svými obyvateli a milou milou Luka. No a nesmíme zapomenout na užvaněného koníka Jolly Jumpera. K tomuto filmu, stejně tak k celému seriálu se budu vracet vždycky rád. ()