Dvaja policajti

• Československo Dvaja ničomníci (viac)

Terence Hill a Bud Spencer nepatria k tým najšikovnejším ľuďom pod slnkom, nevedia si nájsť poriadnu prácu a stíha ich jeden neúspech za druhým. Čo sa však nestane? Keď nastúpia do radov miamského policajného zboru, stanú sa z nich poctiví superpolicajti, ktorí sa so žiadnym kriminálnikom dlho nebabrú. Ich hlavným cieľom je zastaviť výčiny pouličných gangov a tínedžerských gangstrov, vedených Geronimom, mladíkom odetým v indiánskych šatách s insígniami bojovníka. (oficiálny text distribútora)

nevermore

Fakt jsem nevěděl jestli 3 nebo 4. za ty cartoonish fórky, jako krkání atd. bych to nejradši napálil jen na 3, ale místy docela sranda. ()

lykan9

Klasická komedie s Terencem Hillem a Budem Spencerem. Vtipný, akční a hlavně zábavný film, na který se dá koukat stále dokola. ()

Spock

Moji oblíbenci opět na scéně, tentokrát v plné parádě. Po tom, co se stanou tak trochu neplánovaně policisty, přepadnou policejní stanici, se s vervou pouštějí do boje s organizovaným zločinem. Tenhle film se jim opravdu povedl, spousta humorných scén bláznivých momentů a samozřejmě i klasická závěrečná mlátička. Jako nejvtipnější scénku v tomto případě navrhuji situaci, kdy si Bud hraje na hluchoněmého. :-) ()

SG-1

"Minimálně půl roku nepřijímám žádný rezignace. Uděluji výjimky samozřejmě z důvodů zabití při výkonu služby. " -kapitán McBride- ()

HiddenDragon

"Jmenuji se McCarthy" "Ja ne!" "To mas hezky jmeno, takovy kratky" :) Klasicke komedie moc rad nemam, vzdycky mi to pripadalo jako zanr pro blbce :) A nikdy jsem nemel v oblibe filmy s Budem Spencerem a Terence Hillem, protoze mi vzdy prisly postavene jen na radoby legracnich "hospodskych" bitkach, ktere doprovazi ruchari umelymi zvukovymi efekty facek, padu apod. A i tady takove bitky jsou, ale kupodivu jsem vydrzel koukat na cely film a byl prijemne prekvapen, ze mezi temi inscenovanymi rvackami je fura vtipnych hlasek a kamenaku. A to nemusi byt ani vysloveny, staci gesta nebo naznaky. I samotna zapletka je spravne ujeta...dva krupani a lumpove z Miami se hrou osudu nejen stanou policisty, ale dokonce jim to skvele jde, i kdyz nepouzivaji zrovna ortodoxni metody :) Fakt jsem se bavil, nebylo to vubec trapne a prijde mi ze slavna Policejni akademie odtud i leccos prevzala... ()

Han22

Jeden z mých tří nejoblíbenějších filmů této dvojice. Spencer a Hill jsou dva looseři, kteří se místo přepadení supermarketu stanou nedobrovolně policajty a přestože se snaží jak můžou, místo toho aby je vyhodili se jim nakonec podaří rozlousknout vraždu číňana a kruh pašeráků drog. Prosluněná Florida, lehký závan policajtských komedií, vynikají a skvělě vymyšlené bitky na hřišti nebo v kuželkárně. Ale tentokrát také i skvělé scénky (demolice aut, hluchoněmý a mrzák) a výborné hlášky (zejména ze záchodové debaty jsem chcal smíchy) a navíc něco jako příběh. A oceňuji, že Italové si jedou svoji cestou a nekopírují americké klišé policejních filmů a že Spencer a HIll se stále spoléhají hlavně na své pěsti. Možná trošku přeceněných, ale nostalgických pět hvězd. PS: A za mýho dětství se to jmenovalo rozhodně Dva poldové! ()

Lukiš

První polovina filmu je dokonalá, druhá polovina už pomalu ztrácí tempo, ale ta závěrečná bitka mě velice mile překvapila - neskutečně dlouhá a vtipná. Mnoho skvělých vtipných scén (například demolice aut, rugby, bitka v obchodě s hamburgrami, kde Spencer dělá hluchoněmého), které se nikdy neokoukají. ()

Paity

Jak se nestát policistou a když už tak jak se nestat nejlepším policistům, to vše se (ne)daří téhle dvojce. Chtějí být tak hrozní, ale vždy spadnou do nějakého průšvihu a někomu pomůžou. ()

Wishkah

Musím dát pět. Tohle je naprosta klasika. Dva výtečníci, kteří se místo krádeže peněz přihlásí k policii a následně vyšetří smrt číňana. Samozřejmě samozřejmě. Je to banální příběh. Ale jestli si někdo mohl dovolit v takovémto filmu hrát a udělat z něj hit, tak jsou to jedině tihle dva italové. Spousta skvělých gagů (hluchoněmý Spencer, americký fotbal, přepadení obchoďáku nebo nesmrtelné ničení aut) a sposta skvělých bitek. Tenhle film si budu užívat i v devadesáti ()

J*A*M*A*L

Nic jsem od tohoto filmu čekat nemusel, protože jsem to už věděl že se mi to bude líbit a že se u toho zase pobavím jako vždycky.Vůbec nic extra jen obyčejná klasická a stále perfektní akční komedie s mými největšími oblíbenci z Evropské kinematografie.100% ()

kwoky

Přemýšlím, čím to je, že tenhle film působí tak "jinak". Možná jsou to dlouhé scény, což dnes ve filmech není tak časté (spíš frčí častá změna prostředí, aby se divák měl pořád na co dívat). Možná dlouhé "bojové scény", kdy do sebe protivníci buší jen rukama a to ještě tak nějak "sportovně", nezákeřně. Nebo to, že i zničení auta může být vtipné. A možná všechno dohromady. Nejvíc se mi ale líbí scénář - ten by dnešní filmař zvládl natočit i do půlhodinového snímku. Ale tím by se vytratila ta zvláštní poetika a lehkost, jakou na mě tento film působil. Závěrečná bitka a scéna "mrzák v bistru" neměly chybu. ()

buzzwoody

Další komediální nadprůměr, který se opět pohybuje ve stanovených kolejích filmů se Spencerem a Hillem, ale jak už bylo řečeno, je trochu nadprůměrný a o trochu lepší, takže to bude za čtyři (hvězdy). ()

Disease

Tentokrát slabší scénář, který slouží jen k pospojování jednotlivých scének. Nebo mi to tak možná připadalo proto, že jsem film neviděl v aktuální době, takže nezafungovala nostalgie. ()