Kto nájde priateľa, nájde poklad

• Česko Kdo najde přítele, najde poklad (viac)

Osud zaveje dvojicu dobrodruhov Alana (Terence Hill) a Charlieho O´Briena (Bud Spencer) do Tichomoria, na údajne ľudoprázdny ostrov, kde má byť ukrytý obrovský poklad. Na ich veľké prekvapenie však ostrov vôbec nie je opustený, o čom ich dostatočne presvedčí streľba, pri ktorej ide obom o život. Okrem domorodcov (a krásnych domorodiek) objavia na ostrove aj zabudnutého japonského vojaka Kamasuku (John Fujioka), ktorý netuší, že 2. svetová vojna sa už dávno skončila. Spoločnými silami sa vyberú hľadať záhadný poklad. Čelia útoku pirátov, ktorí po poklade tiež túžia. Kto sa k nemu dostane skôr? Budú Alanovi a Charliemu stačiť iba ich päste, aby premohli na všetko odhodlanú zločineckú bandu? (TV JOJ)

marshall

Ruku na srdce, tento film je ptákovina, skutečně se jedná o jeden z kousků této dvojice, kde autor popustil své fantazii uzdu. Přesto si odvážim tvrdit, že nějak podstatně této taškařici řemen nespadl a hbitý Terence Hill a kladiva Buda Spencera, která se tentokrát utkávají s poněkud extravagantními piráty, opět vydají za slušný zážitek. Zážitek podkreslený nádherným exotickým prostředím... ()

boni

Kdo najde přítele, najde poklad, je svatou pravdou, jak ve filmu, tak i ve skutečném životě. Já díky televizní obrazovce našel dokonce dva. Opět výborný kousek, u kterého se vždy s chutí zasměju. Tahle dvojice Italů mě nikdy nepřestane bavit a bude mě provázet celým mým životem. ()

Grogan

Jeden ze slabších filmů dvojky Spencer a Hill. Rozjezd, kdy Hill působí jako záškodník na Spencerově lodi byl přitom dost slibný. Od příjezdu na ostrov to ale nějak ztrácí tempo a místy jsem se nudil. ()

Psycho.R

Chtěl jsem dát 4*, protože tenhle film jsem vždyckly miloval, ale, když mi došlo, že ho mam ze všech filmů týhle dvojice nejradši, opravil jsem si hodnocení :-) ()

Armin82

Kolik asi tak filmů s touto dvojicí nepobaví? Asi jich moc nebude. Prostě nic náročného, světoborného, složitého...jen další legrace s legendama 80% ()

Nocturno culto

Teprve dnes jsem se dostal k tomuhle filmu. Na dvojku Hill-Spencer mám vzpomínky z dětství. Tady se sice šetří bitkami ale zas je tu více děje a to není k zahození. Navíc atraktivní lokace, tropický ostrov. Pobavil jsem se a zároveň doplnil další dílek do mozaiky společných filmů těhle ranařů...Pokaždé obdivuji choreografii bitek, úžasné kaskadérské kousky.. , ()

Likan7

První polovina, než se tihle dva dostanou na ostrov, mě hodně bavila. Ironií je, že podle komentářů to je právě nejméně podobné tomu duu Hill-Spencer. Prakticky všechno na ostrově mě už ale šíleně nudilo a stále jsem koukal na čas, kolik zbývá do konce. Vtipná je ale scéna, kdy Bud jednou ránou sejme 3 piráty. Uhodí minimálně půl metru daleko od prvního a skácí se i ten nejdále, který je snad metr a půl daleko. To jsou panečku finesy! ()

Lupes

Strašné. Infantilní chvíle střídají totální absurditu, s přimhouřením obou očí to snad lze chápat jako zábavnou nadsázku: útok tankem na japonskou pevnost (!), souboj s nejspíš německými piráty v kožených oblečcích, "padělané" dolary z druhé světové... Při psaní scénáře se vyhulilo hodně marihuany. Snaha o humor je ale poněkud křečovitá, domorodců karikovaných na úroveň primátů je člověku líto, po půl hodině se navíc začnete dívat na hodinky, byť přichází jedna šílenost za druhou. ()

topi80

Jestli tohle netočil někdo totálně zkouřený, tak nevím. Nemůžu jinak, zase mě ti dva totálně dostali. Budův zkoumavý pohled, zda mu jeho údajný jediný společník na jachtičce sežral všechny fazole a upil z plechovky piva, Dokonalé konverzační výměny mezi duem Spencer - Hill. Neuvěřitelně ujeté společenství domorodců na ostrově v čele s masakrózně vydementnělým náčelnickým synkem Hanullu, Japonec bránící pevnost 30 let po válce a neuvěřitelně komičtí piráti, kteří vypadali, jako by se z gay baru vydali rovnou na koncert Judas Priest. Nemohl jsem se dočkat, až dostanou pořádnou tradiční nakládačku. Rvačky tentokrát nejsou tak vtipné jako jindy (i když musím vyzdvihnout excelentní souboj Buda s Anullem), ale celá ta pohodička kolem to mnohonásobně vynahradí. ()

Skratchy

Jeden ze slabších filmů s B.Spencerem a T.Hillem.Na ostrově kde hledají poklad bojují nejdřív proti japonskýmu vojákovi který si myslí že je pořád 2.sv. válka,pak proti nějakejm pirátskejm gayům v latexu a nakonec proti nějaké mafii.A do toho je doprovází extremně trapný a protivný indián.Opravdu nic moc film. ()

Meev

Další film ze sbírky této skvělé dvojky. Možná i nejlepší film se Spencerem a Hillem, který jsem kdy viděl. Pokud se vám italské komedie líbí, tak tato určitě nebude výjimkou. Doporučuji kouknout, pro hezké odpoledne, či nudný večer jako dělané. ()

kabul

Osobne by som tento film zaradil medzi slabšie diela Spencera a Hilla, rozhodne majú aj lepšie filmy. Western im sedí viac. ()

Renie42

Další povedený film se skvělou dvojkou. Hezké prostředí, tropický ostrov, velký poklad, domorodci, bláznivej asiat a hodně bitek. ()

Yuri69

Jedna z nejlepších komedií dua Spencer+Hill. Velký počet bitek, piráti, tank a ztracený ostrov, co víc si od bláznivé komedie přát. ()

Kubi21

Typický zástupce žánru "Spencerhillovka". Pár dobrých vtipů a bitek, které bohužel sráží ta dětinská výchova v podobě velké mámy, která stále mlátí svého rachitického syna. Poprvé dobré, pak je toho moc. Zapomenutý voják je přece jenom lehkým osvěžením jinak průměrné podívané. ()