Kto nájde priateľa, nájde poklad

• Česko Kdo najde přítele, najde poklad (viac)

Osud zaveje dvojicu dobrodruhov Alana (Terence Hill) a Charlieho O´Briena (Bud Spencer) do Tichomoria, na údajne ľudoprázdny ostrov, kde má byť ukrytý obrovský poklad. Na ich veľké prekvapenie však ostrov vôbec nie je opustený, o čom ich dostatočne presvedčí streľba, pri ktorej ide obom o život. Okrem domorodcov (a krásnych domorodiek) objavia na ostrove aj zabudnutého japonského vojaka Kamasuku (John Fujioka), ktorý netuší, že 2. svetová vojna sa už dávno skončila. Spoločnými silami sa vyberú hľadať záhadný poklad. Čelia útoku pirátov, ktorí po poklade tiež túžia. Kto sa k nemu dostane skôr? Budú Alanovi a Charliemu stačiť iba ich päste, aby premohli na všetko odhodlanú zločineckú bandu? (TV JOJ)

Master19

Překvapivě originální snímek (na Spencera a Hilla), až na pointu, ta se nemění... Ani zpracování není nijak vyjímečné, takže za těch pár vtípků 3*. ()

Kubaso

Určitě jedna z nejzábavnějších ne-westernových komedií dua Spencer-Hill. Nikdo by sice nečekal nějak zvlášť hlubokomyslný děj, ale tady to tvůrci dotáhli do ještě strašidelnějších dimenzí (a to je už co říct), aby dali nový smysl výrazu "kravina". Jedním dechem je potřeba dodat, že dobře udělali: film má vážně krásnou atmosféru a jeho láskyplná demence, čišící z každého záběru, je tak nakažlivá, že vás chtě nechtě musí strhnout. K téhle ideální prázdninové taškařici skvěle padne i hudba, kterou z hlavy hned tak nedostanete. "Movin', movin', movin', movin'; cruisin', cruisin', cruisin', cruisin'..." ()

Compadre

Další z mnoha klasických komedií superdvojky Buda Spencera a Terence Hilla...i když mi to vždycky připadalo trochu infantilní (kvůli pitomýmu synkovi tlusté ostrovní královny), tak ty rvačky s piráty a hlavně závěr jsou fakt špičkový...moc dobrej filmek ()

lykan9

Budyhill na skoro pustém ostrově a opět se musí potýkat se spousty nepřátel, které musí hezky postaru holýma rukama zkrotit. Vše funguje jak má. Je to vtipné, akční a hlavně se člověk ani chvíli nenudí. ()

Spock

Staří známi se k nám vracejí s dalším ze svých potrhlých dobrodružství. Bohužel jde tentokrát o výrazně slabší počin než obvykle. Nebýt moji slabosti pro tyhle „výtečníky“ a trochy nostalgie byly by to dvě hvězdičky jak vyšité. Jako nejvtipnější scénu v tomto případě navrhuji závěrečné čištění vitým v muzeu a osvícení, ke kterému oba dva hrdinové nakonec chtě nechtě dojdou. „Kdo najde přítele, najde poklad“ :-) ()

JohnSmith

Tak nevím, tahle komedie slavného dua mi přišla z těch slabších. Sice jsem se docela slušně bavil, akce i humoru bylo dost, ale nějak mě to moc nevzalo. ()

deckardx

Jeden ze slabsich filmu s touhle nerozlucnou dvojkou.. Ale kdyz prijde facka na ucho s hlasitym plesknutim, tak mate chut zapomenout na ostatni nedostatky... ()

mikulem

Možná jsem čekal příliš, přesto se neubráním zklamání. První půlhodina skvělá. Jakmile se děj přesune na "opuštěný" ostrov, jde zábava na dovolenou. Pitvořící se domorodci nejsou vtipní, banda pirátů vypadá jako banda ochotníků. Zápletka kolem Japonce je celkem slušná, ale film už nezachrání. ()

Jello Biafra

Na komédiách Terenca Hilla a Buda Spencera som vyrastal a tak je pre mňa tento film milou nostalgickou spomienkou. Vôbec mi nevadili stokrát ohrané klišé alebo piráti v sado-maso oblekoch. Skrátka filmy dua Hill-Spencer tu vždy boli od toho aby nás bavili svojimi bitkami a hláškami a tento účel film bezpochyby plní. Najviac ma tu pobavil starý japonský vojak Kamasuka, ktorý si myslel, že ešte stále prebieha druhá svetová vojna alebo záverečná bitka plná klasických Spencerových kladivákov a Hillových chvatov. Ešte k tomu tá scéna so starým japonským tankom. Tá sa fakt podarila na jedničku. Jednoznačne sa tento film radí medzi to najlepšie čo natočili. Skrátka tento film mi vždy spraví dobrú náladu. A ešte k tomu tá chytlavá ústredná melódia. Ostatne, tu ju máte: http://www.youtube.com/watch?v=8LfE3xHO3M8 ()

SG-1

"Jsme teď na pustém ostrově. A nezabiju tě jenom proto, že to budu muset možná udělat později kvůli hladu." -Charlie- ()

Han22

V dětství jeden z mých nejoblíbenějších filmů a to nejen od dvojice Spencer Hill. Skvělá dobrodružná komedie z tropického ostrova, kde Spencer a Hill pátrají po pokladu, pokoušejí se navzájem nezabít a čelí domorodcům, pirátům, gangsterům i vysloužilému japonskému válečníkovi. Nezapomenutlené hlášky (Ty špatně mluvit na Anulu papá... já tě teď zabit) scény (tank!) i postavy. Hlavně trojice Mamá, japonský voják a ultimátní retard Anulu, který (oprávněně) sklízí facky od všech na které natrefí. Mezi Spencrem a Hillem to tentokrát jiskří ještě více než obvykle a bitek je sice míň, ale to finální stojí opravdu zato. Jediný co bych vytknul je že v rámci tradičního konce "Spencer a Hill nic nemají" byli tvůrci až trochu moc krutí. A pak... že už to není tak úžasné jak když mi bylo náct. ()

Teg

Elen je moudrý a Charlie je jeho prorok :D. Jinak to samé co jsme viděli už mockrát, jen zasazeno do jiného prostředí. ()

Ratherfly

Anulu v podání Sala Borgese s geniálním dabingem Miroslava Vladyky, tak to je vážení nářez. A když se k tomu přičte parta vymaštěných pirátů v hadrech od Village People, nemůžu jit s hodnocením pod 4. ()