Poklad na Striebornom jazere

• Československo Poklad na Striebornom jazere (viac)

V tajomnej jaskyni je ukrytý rozprávkový poklad, ktorý Indiáni už po stáročia chránia pred akýmkoľvek votrelcom. Chamtivý bandita Cornel so svojou bandou sa rozhodne, že sa pokladu zmocní, na scéne sa však objavia Winnetou, Old Shatterhand a skupinka ich priateľov, aby im v tom zabránili. Film Poklad na Striebornom jazere vznikol ako prvá snímka zo série veľmi úspešných adaptácií dobrodružných románov Karla Maya a stal tak pri zrode dodnes úspešného fenoménu šesťdesiatych rokov. (RTVS)

pávek

Tak tady jsou, legendární postavy našeho mládí Old Shatterhand a Vinnetou. Dodnes si pamatuju,že uvedení bylo součástí Filmového festivalu pracujících v Olomouci. Kino narváno do posledního místa a když se poprvé objevili indiáni jedoucí chránit farmu,strhl se potlesk.A to prosím bylo kino převážně plné dospělých. A hlavně nepřekonatelný dabing našich hlavních hereckých es. ()

Sdoom

Možná bych z nostalgie ty 4 hvězdičky mohl dát, ale rohodl jsem se být objektivní a udělit hodnocení přeci jen více odpovídající mým aktuálním pocitům a dojmům. (HD, dabing) ()

herr_carter

Moje jednoznačně nejoblíbenější májovka. Tenhle film má fakt všechno, bezvadný výběr herců, skvělou hudbu a v neposlední řadě nádherné exteriéry Plitvických jezer..................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Zemi11

Nikdy jsem nebyl převelikým fanouškem Vinnetoua. Prostě mne to nebavilo. Snad mi to nikdo nemůže mít za zlé. Odpad nedávám jen z důvodu jakési úcty k tradicím. A taky abych příliš nevyčníval z davu. ()

klúčik

Najlepší film zo série o Vinnetouovi. Na tomto filme vyrástla moja generácia. Zbierali sme fotografie z týchto filmov. Lex Barker a Pierre Brice boli nášmi vzormi keď sme sa cez prázdniny hrali na indiánov. Vo filme je nezabudnuteľná hudba. Krásne prostredie, kam chodia turisti, aby videli, kde sa tento film natočil. Samozrejme, že aj ja som sa bol pozrieť. Je to klasika ...klasika.... 98%. ()

velkyvezir

Nejlepší díl z celé série (inu byl také první natočený;-)), nezapomenutelná hudba Martina Böttchera (nejlepší je motiv Trampové) a pochopitelně překrásná Karin Dorová. ()

brooklyn73

Me hodnoceni neni ovlivneno nostalgii,i kdyz anebo prave proto si neodpustim vzpominku.Prvni Mayovkou ,kterou jsem videl byl tento film,do te doby jsem znal tvare hrdinu z fotek a dokonce jsem mel moznost videt i par diapozitivu,ktere se prodavali tri na jedne pohlednici.Musel to byt obrovsky fenomem v dobe sveho prvniho uvedeni.Pri svem prvnim sledovani jsem byl zklamany,ze Old Shatterhand ma vousy a ze to neni on.Od t e doby jsem snimek videl mnohokrat a po lonskem sledovani,jsem si film pustil i letos.Film pro mne neztratil nic ze sve pritazlivosti.i kdyz je mozno spatrit par nedostatku.Dovolim si vsak vyzdvihnout skvelou kameru a svym vlastnim ocenenim ocenit tento film nejlepsim nemeckym filmem,ktery jsem kdy mel moznost videt. ()

keoma26

Úhelný kámen mého útlého filmového dětství ... do objevu kung fu movie;-) Ta patina času u mě přidává filmu stále více na lesku. Nadčasovost by bylo nutné ověřit na mladší generaci:-) ()

jondoe

Tieto filmy o Vinnetouovi snad ani nepotrebuju komentar ,vzdy sa na rda pozriem. Najklultovejsia seria aku poznam ,ktora ani porokoch nenudi a vzdy prijemne prekvapi. ()

xaver

První ze série Mayovek, které se v 60-tych letech stali v Evropě jakýmsi fenomenem a ovlivnily několik generací. Pak následovali 3 díly o Vinnetuovi, které taky byly na solidní úrovni. Další Mayovky pak už byly jenom odvarem, takovou nastavovanou kaší bez ladu a skladu. ()

iXtr3m3

Klasika klasík, síce znovu absolútne mimo knihy ako v podstate každá časť, ale zato viac než rozprávkovo spracované. Toto je legenda, ktorá nezostarne aj keď zostarne. V tomto prípade dám aj plný počet, pretože je to najobľúbenejšia časť celej série. ()

Zagros

Všechny pozitiva, která jsem uváděl v komentářích k filmům Vinnetou I, II a III patří i sem. Především jde opět o jakýsi magický filmový mix, který vás dokáže vtáhnout do romantického dobrodružství, a u kterého nebudete přemýšlet nad drobnými chybami, ale budete se rozplývat nad fungujícím celkem. Boj u Butlerovi farmy jsem si mnohokrát jako malý přehrával i mimo filmové plátno a dodnes si jej dokáži vybavit do nejmenších detailů. Bravo všem tvůrcům. ()

HiddenDragon

"FREDE! ELEN!" :) Sice natoceny jako prvni, ale chronologii postav nasledujici po Old Firehandovi a Vinnetou 1. Tenhle dil je ale asi ze vsech mayovek s Bricem nejoblibenejsi. Zaroven vsak logicky "neprovarenejsi", takze pokud neni zrovna nalada, uz je to trochu otravny snimek, ktery clovek videl nescetnekrat :) Krasa Plitvickych jezer, fajn dobrodruzna story tocici se kolem indianskeho pokladu a nadherny soundtrack, to jsou nestarnouci tahouni pribehu, kde se objevi mlady (a svalnaty) "Schimanski", krasna Karin Dor (budouci "Ribanna"), greenhorn Castlepool a samozrejme Vinnetou a Old Shatterhand zvany Pokai-mu, proti kterym stoji Cornel (zkomolenina slova plukovnik) a jeho "zla a spatna" banda. I kdyz je to cele vlastne strasny kyc, ktery ma napr. na imdb.com pouhych 6.9/10, v nasich koncinach to proste vsichni milujem :) I pres ten autobus jedouci v dalce v jedne ze scen :)) a kdo ne, ten at skonci u mucednickych kulu Utahu :) Howgh, domluvil jsem. ()

Hanys_

Můj nejoblíbenější May. Možná to je tím, že tenhle díl je narozdíl od zbylých tří krásně optimistický. Navíc má Schimanskeho a Plitvická jezera. ()

Giggs

Toto môžem pozerať stale dookola a nikdy sa mi to neomrzi. Boj dobra so zlom v tom najlepšom podani s vynikajucim českym dabingom. ()

wosho

Nejlepší zfilmovaná májovka s konečně napínavým dějem a padouchem,kterého ksem se jako malý bál a dnes si Loma vychutnávám jak všechny přehrává,jak se baví jak si neskonale užívá,když krade film pro sebe. ()

Pierre Brice 1929 - 2015

Pierre Brice 1929 - 2015

06.06.2015

Po těžké nemoci zemřel v pařížské nemocnici herec Pierre Brice. Představitel legendárního Vinnetoua pocházel ze šlechtické rodiny. Vystudoval herectví a v počátcích se živil jako zpěvák. Hereckou… (viac)