Ako dostať otecka do polepšovne

(TV film)
  • Československo Jak dostat tatínka do polepšovny (viac)

Luboš (František Němec) a Anna (Jana Preissová) – Vaškovi rodičia – sa ocitnú v zložitej situácii. Jeden druhého sa snažia pochopiť a rešpektovať rozdielnosť pováh. Nie je však ľahké upevniť už raz narušený vzťah. Situácia, ktorá nastala, je dosť kuriózna: dvaja ľudia – muž a žena – sa po ôsmich rokoch stretávajú, aby sa lepšie spoznali. A potom je tu Vašek (Tomáš Holý), ktorý tak veľmi túži po otcovi, s ktorým by mohol prežiť úžasné dobrodružstvá. Ibaže práve vtedy, keď sa jeho túžby a sny začínajú napĺňať a Vašek prežíva snáď najkrajšie obdobie svojho života, jeho mama začína zisťovať, že spoločný život s Lubošom zrejme nie je realizovateľný. A to je pre Vaška rana, ktorej rozhodne nemieni podľahnúť... (TV Markíza)

majo25

Ako malému chlapcovi sa mi táto rodinná komédia nezdala ničím zaujímavá a už vôbec nie vtipná. Ale po rokoch som jej (náhodou videné v telke) dal znovu šancu a uznávam, že to má svoje šibalské kúzlo, minimálne z pohľadu dospelého osadenstva vo filme. A malý hrdina, ktorý mi síce nepríde dvakrát sympatický, má/mal herecký talent. ()

vesper001

Druhé a stejně vydařené pokračování příběhu o jedné (skoro) rodince, která se hledala, až se našla. Změnily se lokace a roční období a přibyl svérázný dědeček v dokonalém podání Josefa Karlíka. Plus pár výborných sekvencí, které pobaví nejen napoprvé (vodník ve studni, pošťák v rybníce). Autorům amerických rodinných komedií, kde se to hemží uječenými spratky, pitvořícími se dospělými a slintajícími psy bych tohle dala opisovat stokrát políčko po políčku. ()

Mylouch

-"A proč správnej chlap nebojuje s maminkou ale s přírodou ?" - "Aby měl z vítězství radost !" I napotřicáté fascinující příběh s trvalkovým hereckým ztvárněním. V české kinematografii (v televizní produkci !) paralela k letně-zimní polaritě rekreací revizora Anděla. ()

otík

O stupínek lepší než předchozí díl, Tomáš Holý ve vrcholné formě film neskutečně nahláškoval a "rodiče" Preissová s Němcem mu jeho představení rozhodně nezkazili. Výborný film pro velké i menší. ()

sator

Tady se to zašprclo... Třetí zamýšlené pokračování se mělo jmenovat Jak Anděla viděla anděla. Luboš s Annou vychovávají desetiletou školačku Andělu, její starší bratr Vašek studuje námořní akademii v Gdaňsku. Příběh však spatřil světlo světa jen jako kniha v roce 1995. ()

Decker

Vyborne volne pokracovani prvni casti o prihodach maleho Vaska a jeho nezbedne rodinky se vyznacuje hlavne pohodovou atmosferou, vybornymi herci a skvele napsanym, vtipnym scenarem. ()

Idego

Mám k tomuto filmu averzi. Jako dítě jsem byl nucen ho neustále sledovat, protože maminka ho miluje a mě to prostě už tak leze krkem, že tři hvězdy dostane jenom z úcty ke klasice a pokusu o zachování objektivního hodnocení... ()

wafc

''Netlumoč, já si poslechnu originál''.. Tenhle film má všechno. Nejlepší snímek Tomáše Holého a podle mě i Františka Němce. ()

vnimatkrasu

V dětství můj oblíbenej dobrodružnej biják o lezení na skály. V dospělosti atmosférická legrace o Františku Němcovi, co by si chtěl zoufale užít se sexy milfkou, ale v jednom kuse mu to kazí její svišť. Oba rozměry jsou maximální. ()

Sfinkter

Tomáš Holý perfektní jako vždy, v podstatě česká analogie Culkina. Snímek poledňákovsky dobrý, největší plus Jana Preissová a dědeček z Krkonoš. Poslední zhlédnutí 1/2024. ()

kinghome

Nejlepší film Tomáše Holýho a úžasná nesmrtelná česká komedie. Na tuhle komedii se můžu podívat kolikrát chci a pokaždé mě rozesměje. Zrovna včera jsem na ní koukal a znovu mě dostala, Tomáš Holý byl strašně talentovaný herec a je ho velká škoda. Myslím, že kdyby se narodil v Americe, tak by se měl jako prase v žitě, protože tam by vydělal miliony. Škoda že toho tolik nestihl, protože on je ten, kdo tahá všechny filmy s ním, i když né všechny se povedli. Žádný není úplný propadák a to jen díky němu, protože scénáře jsou někdy dost odfláklé, ale jak říkám, tenhle film nemá chybu a jsem rád, že byl natočen. Jeden z nejlepších českých filmů a nemyslím si, že se v dohledné době natočí něco alespoň podobně kvalitního. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (viac)