Ako dostať otecka do polepšovne

(TV film)
  • Československo Jak dostat tatínka do polepšovny (viac)

Luboš (František Němec) a Anna (Jana Preissová) – Vaškovi rodičia – sa ocitnú v zložitej situácii. Jeden druhého sa snažia pochopiť a rešpektovať rozdielnosť pováh. Nie je však ľahké upevniť už raz narušený vzťah. Situácia, ktorá nastala, je dosť kuriózna: dvaja ľudia – muž a žena – sa po ôsmich rokoch stretávajú, aby sa lepšie spoznali. A potom je tu Vašek (Tomáš Holý), ktorý tak veľmi túži po otcovi, s ktorým by mohol prežiť úžasné dobrodružstvá. Ibaže práve vtedy, keď sa jeho túžby a sny začínajú napĺňať a Vašek prežíva snáď najkrajšie obdobie svojho života, jeho mama začína zisťovať, že spoločný život s Lubošom zrejme nie je realizovateľný. A to je pre Vaška rana, ktorej rozhodne nemieni podľahnúť... (TV Markíza)

-ETIENNE-

Aký jednoduchý a pritom aký krásny! Úsmevná česká komédia so skvelými výkonmi všetkých zúčastnených hercov. Tomáš Holý - mal si neskutočné nadanie, veľká škoda :-( ()

Aaron_Hill

Přiznám se na úvod, že filmy s Tomášem Holým nepatří zrovna mezi ty které musím mít pěkně pohromadě vystavené na poličce (narozdíl od mé mamky). Ale vyjímka potvrzuje pravidlo. Tento film zbožňuji už od dětství a nedám na něj dopustit. Když jsem ho po letech opět nedávno viděl musel jsem skoro zatlačovat slzu. Dovedná, hravá, svižná rodinná komedie jak má být. Mrzí mě trochu že v „souboji“ se S tebou mě baví svět, je poněkud opomíjena, protože v mnohém nabídne i víc. Výborné a naprosto uvěřitelné sympatické herecký vykony, nadherné prostředí Českého ráje, vtipné dialogy a vůbec celý druhá rovina filmu kterou děti ani nemají šanci přílíš vnímat, kde vlastně jde o to, že se taťka snaží mamce dostat pod sukni je unikátní. Je lepší než předchůdce Jak vytrhnout velrybě stoličku a o „naslednikovi“ Jak se krotí krokodýli je zbytečné vůbec diskutovat. Rodinný film v tom nejlepším slovasmyslu jaký můžete chtít, proto jasných pět hvězd. ()

honzik003

Další pokračování rodinné komedie od Marie Poledňákové o "zlobivém tatínkovi". Tentorkáte se příběh odehrává v létě, uprostřed Dračích skal v Českém ráji. Je to úžasná krajina, ve filmu je skvělé herecké obsazení, je to film který jsem viděl již mockrát a určitě se na něj podívám s klidným srdcem znova. ()

wonderland

Vodník. A říká mi Pepo. Tak tenhle film mě pokaždý dostane. Přesně takhle jsem si představovala ideální prázdniny, když jsem byla ve Vaškovo věku. ()

Mka

Zlatá česká klasika! Kdo netrávil prázdniny u babiček a dědečků na vesnici? Příjemná rodinná komedie s výborným Tomášem Holým, který jako dětský hrdina filmového plátna nemá chybu. X krát jsem tento film viděla, a vždy dokáže pobavit. ()

sormelka

"A co mlíko?! Maminko, já bych chtěl mlíko!" a mnoho dalších památných vět... xD Tomáš Holý v tomto filmu opravdu zazářil a společně se svým filmovým dědou, který má v rukávu nesčetně dokonalých hlášek ("Není to bábovka!! Je to pašák!!! xD) a s ostatními herci nám dopřává hodinu nepřetržitého smíchu... Na tento film se můžu dívat donekonečna a snad mě nikdy neomrzí, považuji ho za jeded z nejlepších komediálních českých filmů... ;-) Když se potřebuji zasmát, vytáhnu DVD právě s tímto filmem... ;-) A aby toho nebylo málo, celkový dojem dokresluje nádherná krajina Českého ráje... Co víc říct? Snad už jen: "Vo-vodník... A říká mi Fando!" ()

terezkys

Pohodový film a klasika, která mě neomrzí nikdy. I když jsem holka a tohle je přece jen o klučičích vylomeninách :-) Můžu vidět několikrát ročně, ale vůbec mi to nevadí. Tomáš Holý jako vždy perfektní ( a Jana Preissová nadává přesně jako moje maminka :-D ). ()

JARDAHONDA

Krásný český film, který se Marii Poledńákové opravdu povedl.. Film ukazuje bezstarostnost, pohodu a nádherné záběry přírody....Odpočinkový rodinný příběh plný humorných scén a příjemnou hudbou, kterým nikdy nepohrdnu 100% ()

effulka_kebulka

Čím jsem starší, tím více si tuto věc užívám. Některé hlášky opravdu pochopí člověk až časem. Dokonce bych řekla, že Polepšovna je ještě lepší než Velryba, takže tady se pokračování určitě vyplatilo. Jana Preissová už pro mě navždy zůstane prototypem ideální maminky. A všimli jste si někdy, jaké má František Němec zuby? :) Navíc pěknou roličku si tady střihnul Josef Karlík a myslím, že si ji vyloženě užívá. ()

nicky.2000

"Vo... vodník. A říká mi... Fando.", "Tatííííí, vodjistit. Jde po mně máma!" I když se na tento film dívám třeba po sté, vždy se směju a třesu se na místa, která zpaměti znám. Co víc chtít jako důkaz nejvyšší kvality? Fimlu nechybí humor, ani příjemné dojetí. Přidejte si krásu přírody a musí se vám to líbit. ()

LEOM

Ještě lepší a zajímavější nejen exteriéry ale i stylem. Spolupráce nyní už otce a syna Němce a Holého funguje na jedničku bonbonkem je pan Karlík alias vodník a Fanda s babetou v rybníce ()

Zakarija

Tak krásný a pohodový film se už jen tak nenatočí. Velký podíl má na tom samozřejmě Tomáš Holý. Takový už tu nikdy nebude. ()

veqette

Film, který snad nikdy neomrzí. Krásná Jana Preissová a neskutečný Tomáš Holý a jeho tatínek :-) Vždycky se k němu ráda vracím a vždy ve mě vyvolá takovou zvláštní euforii.....5 hvězdiček si určitě zaslouží! ()

noKOMERZIALL

Může mi někdo vysvětlit,jak je možné že za toho strašného komunismu vznikaly tak skvostná díla??Tenhle film je balzám na duši,v dnešní době vymílání mozků film působí jak z jiného světa,troufám si říct,že tenhle film vzniknul v době KDY BYL JEŠTĚ RÁJ NA ZEMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!všechna čest a respekt TOMÁŠI HOLÉMU!! ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (viac)