Ako dostať otecka do polepšovne

(TV film)
  • Československo Jak dostat tatínka do polepšovny (viac)

Luboš (František Němec) a Anna (Jana Preissová) – Vaškovi rodičia – sa ocitnú v zložitej situácii. Jeden druhého sa snažia pochopiť a rešpektovať rozdielnosť pováh. Nie je však ľahké upevniť už raz narušený vzťah. Situácia, ktorá nastala, je dosť kuriózna: dvaja ľudia – muž a žena – sa po ôsmich rokoch stretávajú, aby sa lepšie spoznali. A potom je tu Vašek (Tomáš Holý), ktorý tak veľmi túži po otcovi, s ktorým by mohol prežiť úžasné dobrodružstvá. Ibaže práve vtedy, keď sa jeho túžby a sny začínajú napĺňať a Vašek prežíva snáď najkrajšie obdobie svojho života, jeho mama začína zisťovať, že spoločný život s Lubošom zrejme nie je realizovateľný. A to je pre Vaška rana, ktorej rozhodne nemieni podľahnúť... (TV Markíza)

Judy24

Hrdě přiznávám, že na kombinaci Jana Preissová, Tomáš Holý a František Němec slyším jako na zavolanou. Je totiž úplně jedno, jestli lyžují, nebo jezdí na kole a šplhají na skálu, pokaždé to stojí za to. Tatínek Luboš ve druhém díle dostal o poznání větší prostor a o kvalitní zábavu je tak postaráno. Nevím, co má na té genialitě největší podíl, jestli je to paní Preissová jako nádherná zamilovaná a přitom zodpovědná maminka, dokonale střelený Tomáš Holý, nebo tatínek horolezec František Němec, který se to snaží dokonale vybalancovat a padá přitom neustále na nos. Funguje to dokonale. Osobně mám radši první díl, protože mám slabost pro tu závějovou sněhovou scenerii, ale je to dost jedno. Když mám špatný den, pustím si tyhle tři a je mi líp. Na ně se můžu spolehnout. ()

katus111

Tenhle film beru jako naprostou českou jedničku. Mohla bych se na něj dívat pořád dokola a nikdy se mi neomrzí. 5* za krásnou přírodu, typický rodinný život a svělý herecký výkon Tomáše Holého. ()

xenopus

Pořád dobré pokračování , ale bohužel už oproti velrybě více zaměřené na žánr rodinné komedie. Léto nechybí, pohodová nálada nechybí, nechybí ani nepolepšitelný otec ani pro mě známá místa - přece jen jsem se za svého mlada v Prachovských skalách vyskytoval poměrně často. Ale toto jednostrannější zaměření v mých očích poněkud ubírá. Oproti prvnímu dílu už slabší 4*. Pořád ale nadprůměrná komedie, na ty se scénářem Svěráka&Smoljaka ale stejně nemá. A v kuchyni na stěně stále visí reprodukce Klaudyánovy mapy. ()

Voorhees

"jak dostat kazišuka dohajan" Dokonalá komedie, plná elánu, vtipu a Tomáše Holýho, kterej nejen vypadá jako můj bratr za mala, ale ještě dokonale hraje. Čím starší sem, tim ten film teprve začínám chápat i jinak:D Pecka! ()

Azrail

Zřejmě nejlepší česká rodinná komedia, co kdy vznikla. Tomáš Holý byl naprosto geniální dětský herec a jeho umění bralo dech. Budiž mu země lehká. ()

Kariya

Když se na to dívám dnes jako dospělý, docela mi vadí ta nepodložená hysterie hlavní protagonistky vůči jejímu tchánovi, se kterou začne ihned.... Ale jionak je to fakt krásný. ()

ForGump

Není lepšího rodinného filmu. Tomáš Holý byl nejlepším dětským hercem. Jenže to už je známá a ohraná věc. Tady ovšem vyniká nejvíce ze všech rolí. Některé scény jsou opravdu nezapomenutelné. Příběh je plný radosti, vtipu a nakonec i trocha toho smutna. Především v okamžiku, kdy se malý Vašek chystá v naštvaní utéct k otci pouze s kufříkem a kulichem. To je ohromně hezký moment. Vynikající obsazení v čele s dvojicí Němec - Preissová, neuvěřitelným dědou Josefem Karlíkem a osazenstvem hasičské Máni s listonošem Petrem Nárožným. 5* ()

hekla

Po filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku vznikl v duchu prvníhu dílu další skvost české filmografie. Opět skvělá atmosféra, příjemné prostředí, vtip, opravdovost, chemie mezi postavami. Prostě dokonalá a srdcová záležitost. ()

vox_populi

spolu s ešte lepšou jednotkou (Ako vytrhnúť veľrybe stoličku) patrí medzi tri najlepšie české filmy v celej histórii. TOP komentár: specz - tie jeho citáty to úplne vystihli! ()

Burrows

Takovou prázdninovou pohodu bych chtěl taky zažít. Skály, písek, voda, chalupa bez elektřiny, žádné povinnosti a kolem sebe fajn lidi. Klasika jménem Jak dostat tatínka do polepšovny je pro někoho par excellence rodinná komedie, pro mě zůstává pouze průměrnou komedií se skvělým a hlavně přirozeným Tomášem Holým. 3 ½* ()

Cortesz

První díl byl skvělý, se skvělými hereckými výkony, ale to co se děje zde je je jednička proti tomuhle nic. Naprosto geniální rodiná komedie s krásným prostředím Českého Ráje a opět s perfektními herci, nezapomenutelnými scénami a taktéž i hláškami. Moje nejoblíbenější česká komedie. ()

Pitryx

Tentokrát už mnohem lepší pokračování. Paní Poledňáková to tímto počinem dotáhla skoro k dokonalosti. Pár drobností se tu najde, které mi nesedí, také jsem za ně snížil hodnocení, ale vcelku nestojí za to je rozebírat. Jako nej je pochopitelně scéna s vodníkem na kole a reakcí pana poštovního doručovatele. ()

Sagisia

Takové by byly moje nejlepší prázdniny. Léto, chalupa, příroda, kopec srandy, jízdy do obchodu a bezva počasí... Prostě srdcovka. A taky je důkazem toho, že rodinné komedie nemusí být nutně uječené, trapné nebo dokonce extra akční. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (viac)