Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (viac)

Recenzie používateľa Likan7 k tomuto seriálu (8)

Lucifer (2016)

Ďábel se nudí a otevře si v LA noční klub. A já se bavím o 106. Minimálně první polovina seriálu je skvělá oddechovka, která se ne náhodou v hodně věcem podobá Sběratelům kostí (sám Lucifer na tenhle seriál často rád odkazuje). Vyšetřování vražd, humor, skvělý vedlejší postavy a nic moc vážnýho neřešit. Lucifer fakt bavil královsky. Jen škoda, že nejlepší formu má ve svý polovině, kdy se na scénu dostaví Caine s perfektním castingem. Tam měl možná seriál skončit, maximálně natočit nějaký film, který by to uzavřel. Po trojce totiž seriál "zachránil" Netflix, jenže změnil dost pravidla. Díly jsou delší, temnější, víc do fantasy. Už to není ta svěží jednoduchá vyšetřovačka, kterou jsem si tak zamiloval. Tom Ellis se totiž pro tuhle roli narodil a jeho excentrický, znuděný, často nasraný ale vždy vtipný Lucifer je dokonalý. A skvěle se do tý atmosféry hodil. Od přechodu na Netflix jsem to už tak nežral a jen to "dojel". A stejně tak mi přišlo, že to tak brali a všichni ostatní. V posledních 20 minutách se ale pomalu loučíme se všemi postavami a na mě to zase fungovalo, takže vlastně trochu odpuštěno :) Luciku, Chloe, Amenadieli, Dane, Lindo, Maze, byla to s vámi často ďábelská zábava a mrzí mě, že už vás dál neuvidím! :) ()

Série 1 (2016) (S01)

Prvních pár dílů pro mě byla jen detektivní oddechovka s nádechem fantasy, ale jakmile dostali víc prostoru Maze a Amenadiel, šlo to rapidně nahoru a celá série končila v top formě. Ellis je skvělý, German zajímavá a Lucifer si mě zaháčkoval překvapivě brzo. ()

Série 2 (2016) (S02)

Paráda! Baví mě postavy, baví mě humor, baví mě příběh. Od plný palby tomu brání jen ne příliš zajímavý příběh kolem matky. Jinak je dvojka Lucifera skvělá. ()

Série 3 (2017) (S03)

Zatím nejlepší série Lucifera! Příchod Cainea byl skvělý nápad, a ještě lepší byl jeho casting. Tady seriál možná měl skončit, protože už nikdy nebyl lepší. ()

Série 4 (2019) (S04)

Je znát změna atmosféry. Většina postav dostala víc prostoru, a naopak ti staří známí tolik ne. Decker tu má dokonce skoro vedlejší roli. Je tu znát větší důraz na vztahy a fantasy. Nemůžu říct, že by mě to zklamalo, jsem rád, že Lucifer pokračuje, ale k tomu totálnímu nářezu z trojky se už asi nedostaneme. ()

Série 5 (2020) (S05)

Bohužel pokračuje kvalitativní sešup dolů, a tentokrát se to projevuje i v průměrném hodnocení. Přechodem na Netflix se seriál hodně změnil, méně komedie, více temnoty, ale také, a tím pětka trpí nejvíce, nezajímavé vztahovky, skoro až z telenovely. Beru to už tak, že Lucifer pomalu dojíždí, do nějaké dobré formy se už nedostane a už to bude jen loučení. Snad to bude bez ostudy. ()

Zatracené nebeské karaoke (2021) (S05E10)

Tentokrát se Netflixu neprobádané území vyplatilo. Díl má drajv, je konečně vtipný a dává vzpomenout na nejlepší formu. Jen potvrzení, že když je seriál komediální, je nejlepší. Netflix to zatím bral moc vážně. ()

Série 6 (2021) (S06)

Jsem rád, že jsme doklopýtali do cíle. Neříkám, že šestka je nějaká špatná, ale od přechodu na Netflix seriál šel pomalu do průměru a už mi nikdy nenabídl tu zábavu jako v první polovině. V posledních 20 minutách se ale pomalu se všemi loučíme a na mě to zase fungovalo, takže odpuštěno. ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (viac)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)