Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (viac)

Recenzie používateľa Muff k tomuto seriálu (11)

Lucifer (2016)

Po půlce třetí řady - neznám komiksovou předlohu, nicméně seriál působí hodně ... lacině. Celý stojí na nějaké chemii mezi policajtkou a Luciferem a postupném odhalování/neodhalování pravdy, nicméně všechno je tak strašně průhledný, prvoplánovitý a klišoidní ... Kriminální zápletky jednotlivých dílů jsou jenom primitivní vata, stále stejná šablona, takže stačí pár scén a je jasné, kdo bude vrah (ne, nikdy to není první, druhý, ani třetí podezřelý, haha). Je nalajnováno, co bude Lucifer dělat (od třetí série je to ještě jednodušší, protože se v ní chová převážně jako infatilní debil, který popírá celý svůj předchozí vývoj), jak se bude chovat Chloe. Herecké výkony postavené jen na hezkých tvářičkách, ale jinak k uzoufání. Do toho pár rádoby hlubokých myšlenek, v jednom kuse nasraný (a tím i nudný) Lucifer, který tu řve, tu s někým praští, tu na někoho bafne, tu zase a opět nechápe, v posledních sériích zase jenom háže smutné pohledy a neví si rady, co se sebou ... je to taková směska Painkiller Jane, Castla na zabití, Kriminálky L. A. a Agentů SHIELD. A je to hlavně TAK STRAŠNĚ PODLE ŠABLONY, v každé další epizodě víc a víc, navíc od třetí série k nudnému vyšetřování přibude takové to už 100x použité "něco se v případu stane a díky tomu někomu něco dojde". Všechny hlavní postavy jsou modelové a modelky dokonale oblečené a nalíčené, žádná samozřejmě neumírá, protože se vždycky nějak vymyslí, jak to zkoulet, když se děj začne zadrhávat a nudit, přihodí se tu a tam nová postava, vyrobí se nějaká drobná vedlejší linka nebo nějaký nečekaný zvrat, okoření se to pár mytologickýma blbostma, aby jako nějaká hloubka, že jo, a jede se nanovo, Luci s Chloe chvíli jsou, chvíli ne, a tak furt dokola, to už tu taky bylo stokrát a po pátém twistu už to prostě nudí. Do toho taková ta uřvaná hudba, rychlý střihy, průlety, konverzační přestřelky vysoké kadence, prostě produkce Bruckheimera se nezapře. No jo, otázka je, proč se na něj vůbec koukám, když mi nic, ale vůbec nic nedá ... asi proto, proč se na něj dívá půlka jiných a proč tyhle béčka stále vydělávají majlant - pro chlapy jsou tam pěkný holky, pro ženský jsou tam hezcí chlapi, občas opravdu pobaví a primitivní děj je přesně to, co občas potřebujeme po práci k vypláchnutí mozku. K ničemu jinému tenhle seriál není. Zcela souhlasím s Mertaxem, Falconicou a 3 AM Code níže. A nechápu to docela vysoké hodnocení. Od třech hvězd nahoru podle mne musí mít seriál přidanou hodnotu, musí zanechat náměty k přemýšlení nebo mít alespoň vysokou estetickou či uměleckou úroveň, ne být pouze hloupoučkou zábavnou jednohubkou k resetu neuronů. Bohudík za seriály, které jsou ochotné se z té šablonovitosti vymanit. S01-75%, S02-65%, S03-55%, S04-už si nepamatuju, S05-45%, S06-60% ()

Série 1 (2016) (S01)

Tahle řada měla ještě děj a byla zajímavá v celém svém průběhu. Krimi záplatky jsou samozřejmě stále stejné a zbytečné. ()

Série 2 (2016) (S02)

A jedem dolů. Jestli první řada zaujala jako celek, tady se začíná vyplňovat vatou a něco zajímavého se děj tu a tam a samozřejmě na konci. ()

Série 3 (2017) (S03)

Naprostá většina série nudná vata. Jestli první série měla nápad, druhá už byla hlavně o šablonovitém vyšetřování a trošce nápadů nadávkovaných hlavně na konci, třetí už nápad nemá a zaříná to být spíš nudná telenovela. Všechno je strašně předvídatelné, natahované, scénáristi kvůli nedostatku nápadů sklouzli i k starým vousatým berličkám typu "něco se při vyšeřování případu stane a díky tomu si uvědomí, že ..." . Ach jo, to už tu bylo 1000x. Dvě hvězdy za několik opravdu vtipných situací. ()

Mimo záznam (2017) (S03E07)

Nooo, jakkoli jsem (zatím) celý seriál hodnotil průměrnými třemi, tak tenhle díl, který se vymyká všem předchozím, to bylo teda něco. Paráda. A ten konec, při kterém jsem musel na chvíli skočit na začátek jen proto, abych si to záhy v hlavě přepnul, nooo ... :D Kdyby takhle vypadaly všechny epizody ... ()

Jsem lepší než Pierce (2018) (S03E21)

Klasický oslí můstek - v řešeném případu se něco stane a z toho si postava vezme nějaké poučení pro svůj život ... ou, to už tu bylo asi tisíckrát. ()

Normální láska až za hrob (2018) (S03E25)

Bylo v seriálů málo nudných asiatek s downovým syndromem nebo co? To bylo vážně hodně zoufalý. ()

Bylo nebylo (2018) (S03E26)

Tahle díl si dejte někdy dloouho po 24. dílu, jinak budete dost otrávení. ()

Série 5 (2020) (S05)

Strašně předlouhá série, tak, že některé postavy už valoženě začaly nudit a otravovat (Maze), a druhá půlka série byla vyloženě zoufalá. Schéma "vyšetřování" stále stejné, jen se k tomu přidalo, že někdo něco řekne, přesně to sedí na situaci, kterou řeší Lucifer, on se zamyslí a vezme si z toho ponaučení. To tu bylo i dřív, ale od půlky už to tam prostě sekají jak Baťa cvičky. Ukončení obstojný, ale úplně odrovnaný jsem z toho nebyl. ()

Série 6 (2021) (S06)

Strašně sladkobolný, některý věci hrozně vatovitý a natahaný, ale jinak obstojný a logický zakončení to napravilo. Snad už seriál touhle sérií skutečně skončil, bylo toho tak akorát a zakončení se vcelku vydařilo (což je dnes docela rarita), tak proč to kurvit pokračováním? ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (viac)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)