Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

kytka.patrik

Nové Star Wars se mi líbilo moc je lepší než Síla se probouzí ale stejně tu jsou věci které se mi sem moc nehodily například Casino a postavy v něm to na mě tak trochu působilo StarTrekovsky a také jsem čekal nějaké pořádné zvraty a nějaké dějové odhalení protože z minulého dílu máme hodně otázek a noví díl nám toho moc nevysvětlil tak snad se něco dozvíme z devátého dílu. ()

Petula009

Je to pár dní, co jsem 8.díl Star Wars viděla. Chtěla jsem to nechat si "sednout" a utříbit si trochu myšlenky. Mám se SW jeden velký problém - a ten se jmenuje - "Jsme epickým universem a chceme tyhle filmy posouvat dál". Což by bylo naprosto v pořádku, kdyby se takhle v praxi dělo. Ale ono se neděje. Namísto toho mám před sebou spoustu otazníku, u kterých nevím, kde začít. Celý film se snaží být family friendly, což bych mu nevyčítala, kdyby to šlo dobře. Namísto toho jsou to akorát věci, které by se dali dobře prodat. Humor, který s tímhle příběhem přišel mě nechává někde na půl cesty, kdy si myslím, že je spíš nenáhodně vtipný a v pasážích, kdy má být humor záměrem je to spíš cringe. Tohle všechno by mi nevadilo, kdyby neměl režisér na na celé zpracování 2,5 hodiny. To mě dostává k tomu, že ve filmu se objevují naprosté zbytečnosti a fuckupy ať už v podobě zbytečného čekání, umělého lovestory příběhu a odporování základním zákonům fyziky. Nemám problém se silnými ženskými postavami, nebo problém s diversitou ale mám problém se zpracováním. Chybí tu logika věci, chybí mi propracování postav a působí to na mě, že režisér se to všechno snaží nacpat do něčeho kolosálních rozměrů a stejně se mu to nepodaří. Abych ale jen nekritizovala - líbí mi vývoj u Rey a Kylo Rena, jsou to tahouni na které bylo radost se koukat, když se člověk oprostil o toho dalšího. ()

Boris.

Po velice dobrý epizodě VII bylo tohle malinko zklamání. Po vizuální stránce to bylo fakt pěkný a asi se tomu nedá moc vytýkat, ale příběhově celkem nudný a předvídatelný. Taky sem čekal, že se Rey bude víc vyvíjet a poznávat sílu, ale moc se za celou epizodu neposunula. Nadruhou stranu mě dost mile potěšil Kylo Ren, kterej se předvedl jako správnej a jedinej vůdce Prvního Řádu. Poslední dějová linie, která se točí kolem Finna mi přijde pro pro film trochu zbytečná. Celkově lepší průměr, ale slabší než epizoda VII. ()

Durgas

Pre mňa veľmi kontroverzná epizóda. Od začiatku do konca sa striedali časti, ktoré ma veľmi bavili s takými, ktoré ma vyslovene srali. Na istý pátos sme v SW zvyknutí, tu to ale miestami bolo už na dvojitý, či dokonca trojitý facepalm. A koniec pre zmenu opäť výborný až dychberúci. Moje hodnotenie teda tejto hojdačke bude zodpovedať. ()

fallanga

Superman Leia, kasíno, otravná asijská postava, zničený Luke, promarněný Snoke, cheesy hlášky, nevtipné vtipy, občas i vtipné vtipy, otravný nácek, jedna nelogičnost za druhou, spousta podprůměrných bitev, zmatek, zbytečné konverzace, naprosto okopírovaná pětka. To je asi tak všechno co je na tom špatně. Co je na tom dobře? Zemřelo pár otravných postav, i když jich mohlo zemřít mnohem více, některé scény byly i celkem vtipné a seděly tam, byla tam jedna celkem fajn bojová scéna, Kylo není už takový kokot, jako byl předtím (ale pořád to je kokot) a hlavně to mělo fenomenální efekty. Ale to mi fakt nestačí. Já chci pořádnou vesmírnou bitvu, chci pořádný vývoj postav, chci dobrý souboj s lightsabery (i když souboj s vibročepelemi byl celkem pěkný) a hlavně chci aby se na tohle už vysrali a buď to dali schopným scénáristům a nebo udělali Starou Republiku (a dali to schopným scénáristům). Ještě jsem zapomněl zmínit zvířátka. Ta byla pěkná, za ty palec nahoru. ()

Gewain

Tak rozporuplný film...slabá zápletka, slabý padouch který nedostal žádný prostor, chyběla mi epičnost ...dlouho jsem váhal. Nakonec 4, ale jen díky Lukovi, protože pokaždé, když jsem ho na plátně viděl, měl jsem pocit, že si to opravdu užívá a tu radost přenášel na mě. ()

Mouchal

Ze začátku upozorňuji, že jsem velký fanda SW, kterému i kdyby tvůrci naservírovali Porgy s lightsaberama tak by to hltal jak malý klučina, takže komentář a celkové zhodnocení nebude nijak objektivní. Chápu argumenty, proč by tento díl měl být ten nejhorší z celé ságy a chápu i argumenty, proč by měl být tím nejlepším. Já se nepřikloním ani k jedné, ikdyž blíže mám k té druhé, ale nikdy to nemůže být ten nejlepší díl bez pořádného Jedi vs Sith souboje. Rozhodně je ale tento film tím nejodvážnějším z celého SW univerza. Rian Johnson se nezalekl tíhy odpovědnosti (tak jako možná JJ) a rozjel svůj příběh bez nějakého většího kýče a hlavně s pořádnou porcí plot twistů a několikrát mě film až udivil, jak moc mě Rian obelhal. Dobrý příklad je vlastně celková dějová linka Finna (Spoiler), kdy sledujeme jeho misi pro záchranu Rebelů na "Casino planetě", která pokrývá podstatnou část celkové stopáže filmu (bohužel to je ta nejslabší pasáž) a tak nějak logicky čekáme, že tímto způsobem se nakonec ošemetná situace Rebelů vyřeší, nicméně vzápětí se dozvíme, že to na příběh nemělo absolutně žádný vliv (až teda na závěrečnou scénu). Trochu mě mrzí, že Luke byl takový zahořklý dědula, který to s řádem Jedi nadobro vzdal, ale tak špatné to taky není. Luke je na filmu to nejlepší a strašně moc ho táhne a to především díky naprosto dokonalému Marku Hamillovi. Ono ostatně i všechny nové postavy (teda krom Snokea samozřejmě) jsou ve své podstatě dost dobré. Kylo Ren už trochu dospěl a má svou hlavu a Rey už si nejspiš vyřešila svou minulost a začne naplňovat svůj osud. A celý dvou a půl hodinový film utekl jako voda a já i po skončení chtěl víc. Ano, film měl i chyby (SuperLeia, orientace na roztomilé potvůrky pro Disney merchandise, pár nemístných vtípků, speedrun Jedi trénink či právě absence nějakého toho pořádného epického souboje), ale celý film jsem si opravdu skvěle užil a nemůžu se dočkat dalšího. Stejně tak jako znovushlédnutí všech předchozích, už zase. Kylo Ren má našlápnuto k tomu, být jedním z nejlepších záporáků a Rey naopak jednou z nejlepších hrdinů, tak prosím DžejDžeji, nepo*er to. 85% ()

MilesTeg

Kouzelné momenty (první setkání Luka s jeho starým mečem, závěrečné koště), překvapivé použití síly na více místech, trapné nedotažení zrcadlové scény, příšerně vymyšlený nápad s evakuací na planetu. Driver o něco lepší než minule, Ridley se drží na úrovni, výborný Hamill, dobrý Isaac (jen z něj udělali tupce, ovšem když někdo hraje proti tupému plánu, tak je vlastně génius). Celkem jsem se dobře bavil a nic víc od filmu ani nechci. ()

j.linhi

Já sem teda dost na rozpacích, ale přišlo mi to ke konci už moc natahovaný a ukecaný. Není ta špatnej film, rozhodně posun od VII. která byla jen předělávkou IV., ale je to strašně ukecaný. Luke Skywalker tady není ten Luke Sawalker a scéna se supermanem Leiou... WTF? Hodně sem váhal jestli tomu dát 5 hvězd, ale nakonec dávám 4... Jumanji mě bavilo víc ;) ()

RajAthen

Cokoliv, co by jen trochu důstojně navazovalo na předchozí díl, nemůže být úplně nepodařené. Tvůrčí volnost pro režiséra i scénáristu zároveň přímo nevídaná. Hvězdné války ale mají své mantinely a je otázkou, zda existují příběhy, které lze dále vyprávět... Sympatické je, že film se snaží jít trochu vlastní cestou a řadu očekávání se škodolibým úsměvem bortí, divák se dočká minimálně dvou vcelku velkých překvapení. Zároveň je tu zejména jedna poněkud zbytečná dějová linka, případně až moc vřeštících "tuleňoptákounů", které jsou, předpokládám, zastoupeny hlavně kvůli merchendaisingu. Poměrně zajímavý otazník však pro mě visí nad tím, že absolutně nechápu, kam se hlavní postavy mohou dále posunout a co by mohly dále dělat. Už teď měli někteří protagonisté problém. Za snahu ignorovat až na několik výjimek prequely i výjimečnost Jediů vůbec však dávám palec nahoru. Nelze autorovi vyčítat, že osmdesátková léta a dětství vrátit nemůže. ()

Lupes

Chápu záměr. Jednak snahu režiséra se trochu předvést (dějová kasino odbočka s postavou autistického klíčníka tak odkazuje hned ke třem ikonickým dílům). A pak také natočit vše za každou cenu jinak, překvapivě. Šokovat. V některých momentech to vede k nedotaženým výborným nápadům (vztah Ray a Kylo Rena), někdy k excelentnímu popření očekávaného klišé (smrt Snoka). Ale návrat ke kořenům? Silný a uvěřitelný příběh?? Logická motivace jednání jednotlivých postav? Achich ouvej. To je keců.... "Namlouvání" Ray a Kylo Rena tak např. zabije naprostá neznalost reálných motivů lidského jednání. Ke druhé straně nikoho nenalákáte nabídkou toho, proti čemu bojuje (Hitler taky nenabízel Churchillovi společné vyhlazování židů, ale společný boj proti rozpínavému komunismu). A "výcvik" Rey a její přemlouvání Luka ("tak už pojď!" - "a nepůjdu!") je o to trapnější, o co víc má Luk za sebou v rámci celé ságy. Ze všeho nejdřív připomíná dějová zápletka Posledního z Jediů TELENOVELU: Neustále se tu čeká na "Josého", a když konečně přijede, je to trochu podfuk. Hodně se pláče a činí se patetická gesta, sebeoběti jsou ale v kontextu situace naprosto zbytečné. Děj se ani s obrovskou stopáží téměř nepohne dopředu, stejně jako se nám uprostřed zasekne honba na kosmický křižník. A důležité jsou šatičky! Ti zlí se poznají vlastně jen podle oblečků (opět trapně naváděcí využití nacistické symboliky); a stejně jako v telenovele jim nakonec fandíte. Klady? Určitě návrat k bitvám nejstarších dílů inspirovaných II. světovou válkou. Úvodní útok bombardovacího svazu chráněného stíhačkami je skvostný! Módní budhismus zakuklený do tzv. síly ale prostě do této roviny už nepatří a působí dosti trapně; možná i proto, že zmizel středověce spirituální náboj v podobě rytířské cti. Dalším kladem je překvapivý vývoj vztahů mezi "záporáky". Shrnutí: Pokud vnímáte Esmeraldu jako seriál zobrazující reálné vztahy (tak jako režiséři posledních dílů Star Wars), určitě si to užijete. Pokud lačníte po akci, pak o trochu méně (zmiňovanou úvodní skvělou leteckou bitvu vesmírných svazů navíc na závěr shodí opravdu tupé dobývání obyčejné jeskyně). Pokud chcete Star Wars s důstojnou zápletkou,složitějším charakterem postav i opravdovou bezvýchodností, radši si pusťte Pomstu Sithů. ()

Kvasekus

Na Star wars půjdu do kina vždycky i kdyby to vyšroubovali do patnáctýho dílu. Nicméně jako fanoušek musim říct, že tohle byl nejhorší díl ze všech(ano i ten s těma kluzákama byl podle mě lepší). Natažený až běda, bez originality, bez šmrncu...nová generace herců je sotva poloviční. Takovej SW mišmaš. Řekl bych to asi takhle...Pořád to jsou Star wars, ale měli se na to vysrat. ()

Forty-

Ak je toto nejaký pokus ako vygenerovať film na štýl star wars pomocou machine learning tak fajn, ak to mysleli vážne tak ugh ... alebo som videl verziu so zjednodušenými dialógmi? Hm. Chápem že vytvoriť zmysluplné pokračovanie takejto legendy je tvrdý oriešok, no snáď to bude nabudúce lepšie. ()

ER

Nějaké ty mouchy to má (šlo ubrat na válečných scénách,ne zcela přesvědčivý vývoj "zla"),ale patřím mezi ty,které "ustrnulá" sedmá epizoda moc nebavila a tady je zaděláno na nové vesmírné příběhy. Pravdu díc,když jsem se na film podíval podruhé,tak to pořád není ONO. ()

Likan7

Sedmička mi ukázala, jak by nový SW mohli vypadat, a byl jsem spokojený. Roque One mi ukázal, jak skvělý by mohli být tyhle spin-offy. A Poslední z Jediů mi bohužel ukázal, jak by SW neměli vypadat. Neříkám, že Rian Johnson na to nemá. Jako blockbuster to bude fungovat výborně, Star Wars nikdy nevypadali lépe, po technické stránce myslim. Je tu plno skvělých scén, který si užijí i ty zarputilý příznivci starých filmů. Jen namátkou si vzpomenu na harariki scénu, přílet nepřátelských křižníků nebo celou úvodní akční pasáž. Vedle těchto scén je ale plno dalších, který nechápu, jak mohl někdo schválit a jen to degraduje celý film. Když nad tím přemýšlím, tak třeba v celým filmu je jen jedna scéna, kdy se použijí světelné meče. Nebo celá vedlejší dějová linie s černochem a asiatkou je totálně k ničemu a neposune příběh ani o píď. A to nemluvím o jejich totálním wtf vývoji na konci. A takhle bych mohl pokračovat do nekonečna, ale to by už hraničilo se spoilery. Shrnu to jen tím, že film má skvělý triky, příšerný postavy, občas fajn, ale nehodící se humor a zoufalý nedostatek osudovosti nebo posunu postav, zbytečně hodně twistů a spoustu wtf scény (ty milostný nebo dojení krav, co to kruci bylo?) a mamutí stopáž, která člověka nudí. Na devítku se najednou těším o mnoho méně a připojuju se k názoru, že by se práva měla vrátit Lucasovi, jinak to Star Wars pohřbí. ()

Inozuka

Spokojenost. Sice se hraje pořád na stejném hřišti a chybí odvaha podívat se, co je za branami stadionu, respektive pod ním, ale hraje se bravurně a poměrně často i padají góly. Pár nahrávek na smeč sice zůstalo neproměněno, ale což, radosti ze hry to nijak neubralo. Tak možná příště... Každopádně jsem zvědavý, jak se scénáristé popasují s oříškem, který jim tu zanechala Carrie Fischer. ()

cyright

Jde vidět, že tvůrci nové série absolutně nechápou koncept a filozofii původního světa, ucelenost, propracovanost a - ano - promyšlenost Lucasovy šestidílné ságy s jejím hlubokým poselstvím, které naprosto popírají a nemohou se mu přitom nijak rovnat. Navazují na ní extrémně křečovitě, podbízejí se fanouškům opakováním povrchních motivů a hlášek, ale když chtějí být příběhově skutečně sami sebou, selhávají a upadají do roviny úplně běžného fantasy / sci-fi produktu bez hlubší funkční myšlenky a zcela ulítávají od duše SW. Nakonec právě kromě těch pár hlášek, pár původních, ale nyní již rovněž zcela zmršených a charisma zbavených postav (zprasení Luka byl poslední hřebíček do rakve) a kromě kulis nenabízí vůbec nic v kvalitě původních SW - ani příběh, ani souboje (vesmírné i šermířské), ani filozofii. Snad jen částečně hudbu. Jedná se o žalostný zanícený apendix, který už nyní nemůže spasit vůbec nic. Opět 1* navíc čistě za jedinou povedenou věc - Rey. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)