Keďže sa Kristy potrebuje pripraviť na jednu zo záverečných skúšok, ostáva počas Dňa vďakyvzdania osamote na internátnej škole. Potom, čo jej dôjdu nápady na zabitie nudy, rozhodne sa, že odbehne zo školského areálu, aby si tesne pred spaním na neďalekej benzínke zakúpila jedlo a pitie. Pri platení účtu dochádza medzi Kristy, predavačom a neznámou, podivnou ženou k nedorozumeniu. Následky budú pre mladú študentku hrozivé. Príjemný večer sa s odstupom času mení na krutý boj o život proti partii násilníkov. (*CARNIFEX*)

Pilda17

Nic nového, ale technicky dobře zvládnutý horor. Zneklidňující hudba, atmosféra a dobré herecké výkony. Srovnávat se to dá s Purge "1", který tento béčkový home invasion strčí do kapsy snad úplně ve všech směrech. Jasné je, že nenajdeme žádný moment překvapení a vše propluje dle očekávání, ale i tohle občas k dostatečné zábavě stačí .. 7/10 = 73% ()

Cappuccino

Mám rád, keď vedia invasion horory prekvapiť. Kristy medzi ne síce nepatrí, ale na film sa dalo pozerať viac než dobre. Zápletka zaujímavá, spracovanie dobré, i keď zážitok z filmu vedeli pokaziť štyria záporáci, ktorí sú spočiatku príliš overpowered a vďaka "teleportom" sa zjavia vždy tam kde je treba. Spočiatku ich skutočne nevie nikto zastaviť. K záveru sa však karta obracia a začínajú byť naopak neopatrní a spomalení, z čoho cítiť bohužiaľ veľkú vykalkulovanosť a bez toho aby ste boli veštec, dobre viete, kam vývoj deja vlastne smeruje a ako snímka skončí. ()

666teen

Justin becomes Kristy. No, některá děva chce být Kristy, některá ne. Je zjevné, že i osamělá vysokoškolačka dokáže vyjebat i s partou popletených sběračů snuff videí. Nebo ne? ()

S.Quentin QUALE

Originalita všeho všudy žádná, ale pěkný herečky, stylový look, kraťoučká stopáž a dostatečný bodycount mi daly nadprůměrně se pobavit v duchu home invasion. 75% ()

misterz

Zručne natočený (pekná kamera) a zahraný thriller s herečkami sympoškami. Horor vážne nie, na to tu nebola atmosféra a ani krv. Keď sa už aj k niečomu takému schyľuje, tak ide všetko mimo kameru, akoby sa tvorcom z pohľadu na krv dvíhal kufor. Začiatok je síce unudený a hrozne rozťahaný, ale s príchodzími sektármi na internát príde aj trocha zábavy v podobe sledovania boja o prežitie. Ide o taký slabší survival v internátnom mestečku. Podotýkam trochu zábavy, pretože väčšinou je to mdlé, bez emócií a bez nápadu. K hlavnej postave si človek ani nemá ako vybudovať vzťah, vlastne je mu jedno, ako to celé s ňou dopadne. Našťastie prípadnú nudu aspoň občas oživila nejaká tá pastička alebo iný viac-menej vynaliezavý spôsob ako sa dotieravcov zbaviť. Slabší priemer. 50/100 ()

kingik

Sekta náboženských fanatiků vs. osamělá dívka. Dívka v ohrožení po sto prvé. Sekta vedená zfanatizovanou dívkou v kapuci si zcela náhodně vybírá své oběti z řad mladých dívek ve kterých, bez ohledu na jejich občanské jméno, vidí jakousi biblickou návaznost s Kristem. Proto tedy jméno Kristy. Nově vytipovanou obětí je vysokoškolačka Justine. Přímočarý děj nejdřív diváka uvede do mrazivé atmosféry sychravého podzimu dotvářejícího působivé pojetí filmu. Nebylo však možné vystačit jen s ní. Po atmosférickém bloudění Justine po vysokoškolském areálu, kde zůstala na Díkuvzdání jen ostraha a její krátké návštěvě na benzínce, ji její návštěvu oplatí sekta vybavená maskami a patřičnými punish nástroji. A film se v podstatě zvrhne na zručně natočenou noční naháněčku. Jenže vyvstal problém, a sice nikoliv v existenci Boha, ale celé řady spřízněných, a do jisté míry podobných filmů, které film Olivera Blackburna připomíná. Namátkou: ILS, Očista, Oni aj. Jednou z možností, jak se u filmu s obehraným námětem s inovativními prvky bavit, je přijmout ho, jaký je. Už hůře lze tedy pominout fakt, že se nejedná o ojedinělý horor svého druhu. Svojí syrovou brutalitou má film v jistém ohledu navrch. Herecké obsazení by se mohlo klidně prohodit. Haley Bennett v roli ohrožené dívky není stoprocentně sympatická a známější "twillight" hvězdička Ashley Greene je tady v roli vůdkyně sekty k téměř nepoznání. S kapucí, velkými tmavými brýlemi a opiercingovanou by v ní jen málokdo hledal za normálních okolností pohlednou, sexy herečku, kterou je. Do záporné role mně moc nepasovala. Film velmi rychle uteče. Zdatně si umí vyhrát s tíživou a bezvýchodnou atmosférou, ale o to horší je jeho finální vyvrcholení, které film trochu strhá. Finále působí dost chcíple. Bud to chtělo nějakou originální pointu nebo působivé vyústění, anebo jen čistě nervydrásající finále. Přítomno však není ani jedno. K předchozímu ději v kvapíkovém tempu mně odbyté finále nesedělo. Někomu může vadit, že je film orientován jen na noční scény, ale nejrůznější neidentifikovatelné stíny i tmavá místa dotvářejí působivý obraz čistého strachu. Tak či onak, Oliver Blackburn natočil zatím svůj nejlepší film. Velmi působivě dokázal z provařeného námětu vyloudit atmosférický řetězec, který sice v sobě nese zřetelnou inspiraci slavnějšími vzory, ale na večerní pokoukání svůj účel plní s téměř dokonalou úderností a načasováním. Mé hodnocení: 70% ()

IQ Tiqe

Motiv je stupidní, děj má spoustu logických děr. Nejlepší je na filmu hudba, která dotváří napínavou atmosféru, umí udržet pozornost a bez které bych to patrně nevydržel do konce. ()

Kudly4

Na můj 500. komentář jsem chtěl něco spešl (bohužel nevyšlo). Tenhle Horor mi smrděl v pc skoro rok takže nebyla jiná volba. Bohužel jsem přesně věděl o co půjde a jakým stylem, proto se mi do toho nikdy nechtělo. Haley Bennett bez debat perfektní (má oblíbenkyně), ale záporný postavy stále o krok napřed a vždy vědí kde mají být - to vyloženě nesnáším. Mohlo se přidat více na gore, atmosféra dobrá, dvě, tři dobrý lekačky a to je asi vše. A ta scéna potitulková, jakože hodně zbytečný a trapný. ()

Campbell

Další průměrná naháněčka, celkově o ničem a s neuvěřitelně pitomým důvodem proč je hlavní postava naháněna. Co ale musím pochválit je to že se hlavní postava umí i bránit. A konec byl opravdu solidní. Ale celkově není moc zaco stát. Jedná se spíše o lehký podprůměr s pár solidními scénama. Krve moc není a napětí taky zas tak moc ne. Ale v té záplavě filmů to není zas takový průser. ()

korbitch22

Takovýhle Home invasion mám rád, nebo vůbec tenhle revenge styl.Povedený béčko s nijak výjmečným scénářem, který je hodně podobný nedávno vydanému dvd hororu The Den, za to ale s výbornými nápady a skvělým gradováním děje.Hlavní hrdinka je inteligentní a i přes počáteční šok a strach jedná racionálně, nechová se jako kráva a její pomsta a vychcanost mi připoměla hlavního hrdinu z podobně výtečné The Collection.Je prostě super, když se konečně najdou tvůrci, kteří ve Slasherech a Home invasion filmech nenapíší postavám debilní chování a divák se dočká výtečné odplaty.Takový filmy miluju a je jich jako šafránu, sám bych chtěl něco podobného natočit.Takový ten ''spravedlivý'' survival.Hlavní hrdinka byla příjemná a happy (dokud nezačal masakr :D) a potom je už kosila ve stylu MacGyvera normálně, příběh ušel, atmoška taky.Jeden z těch hodně povedených dvd hororů s naprosto famózním soundtrackem, Blackburn má budoucnoust.70%. ()

rollman1

POZOR, HROZÍ VYSOKÉ NAPĚTÍ!!!!!!!! Wau, tak tohle byla zase jednou trefa do hororového terče. Sekta, která se zaměřuje na určité dívky(neřeknu jaké ani proč) si vyhlídne další oběť a jak to tak bývá, nebude to tak jednoznačné, jak se zprvu zdálo. Výborný, atmosférický LOV na člověka v uzavřeném prostoru. Dívka je sama na univerzitě a tak nemá kam jít pro pomoc, je na to sama. Banda záporáků má skvělé masky a hlavní dívčí záporná role byla zahraná a vybrána s velkou precizností. Byla to fakt mrcha. Po 40 minutách tlachání a seznamování přichází na řadu už výše zmiňovaný lov, ale po jedné události se z lovce stane zvěř a tak se role obrací. To vše podkresluje výborný soundtrack, který je až děsivý a kde se síla a hlasitost zvuků střídá jak na horské dráze. Velká spokojenost. A ty některé nelogičnosti? Čert je vem. Vemte si večír noťas, Maximální hlasitost, maximální soustředění a budete mít maximální zážitek. Pecka. ()

heyda

Taaaak jsem se těšil. Horor, naháněčka, 64%, dobré komentáře.......no a nakonec z toho vyleze úplně průměrná (spíš podprůměrná) blbůstka s hromadou nesmyslných momentů. Škoda přeškoda, ten univerzitní prostor šel využít účinněji. 40% ()

VenDulin85

Je to sice hodně zajímavý přerod hrdinky s výrazem raněné laně na "tak, a teď vám všem natrhnu pr** atd.", ale je to tak zoufale nezáživné, že je i jeden rád, když najedou závěrečné titulky. ()

MontyBrogan

Vyvražďovačka z prostredia takmer ľudoprázdneho areálu školy, ktorej nič moc nechýba a ani nepridáva na hodnote. Ľakačky vnucované zvukom fungujú asi na málokoho, ale nasrať tiež už veľmi nedokážu. Pobavil ma aj fakt, že hlavná hrdinka, typovo pripomínajúca Jennifer Lawrence, dostala meno Justine, čo by sa dalo interpretovať aj ako just teen. Celkovo taký príjemný štandard, ktorý neurazil, no predstavy vraždenia laikovi ani moc nerozšíril. ()

TheEvilTwin

Dle zdejších komentářů jsem doufal v jeden z těch o dost lepších home invasionů a v pořádnou akční jízdu, ale bohužel musím říct, že o žádný kvalitní přírustek se rozhodně nejedná a Kristy je úplně obyčejný home (spíše campus) invasion s běžným klišé, které k tomuto subžánru patří. Hlavní hrdinka je pěkná, ale nic víc pozitivního zde nenacházím - gore nula, akce nevýrazná, vraždy bez nápadu, zabijáci jsou příhodně vždy všude tam, kde oběť utíká, a celé je to po chvíli otravné hlavně skrze dementní chování postav, typické pořadí úmrtí a béčkové vyústění scénáře. Nuda a hodně slabá, vlastně ještě dost milosrdná, dvojhvězda ()

Pítrs85

S Home Invasion se v poslední době docela roztrhl pytel, máme tu ty profláknutý (první Očista anebo You're Next), pak ty méně známé, ale o to lepší (Home Sweet Home) a pak takové, jako je tady Kristy, které kdyby se nikdy nenatočily, prd by se stalo. Vlastně stalo by se to, že bych jím nezabil... wait for it... jeden sobotní večer (plantážníci! :-). A ty alobalový masky? Bitch please :-) ()

eraserhead666

Z horrorů nazvaných ženskými jmény by se už dal pomalu ustavit samostatný subžánr. Skupina maskovaných vrahů nahání mladou, hezkou a sympatickou studentku po kampusu. Chápejte, čekal jsem alespoň nějakou zajímavou pointu. A ono hovno. Takhle z toho zbývá jen vyčpelé dvanácté pokračování Očisty. ()

SOLOM.

Tento film jsem si opatřil především kvůli Ashley Greene. Tuhle herečku prostě žeru a rozhodně to není kvůli Twilightu (jelikož tuto ságu vůbec nemusím). Velmi záhy jsem však zjistil, že tu nehraje „hlavní roli“ a v té kapuci jsem jí málem ani nepoznal. Takže v první chvíli mě ovládlo zklamání. Naštěstí si Haley Bennett nevedla vůbec špatně, takže jsem tomuto „Home invasion“ začal pomalu přicházet na chuť. Trvalo to však nějakou dobu, protože první polovina filmu z hlediska hororového žánru moc poutavá nebyla. Tím však určitě nechci říct, že by šlo o něco nepoživatelného. Asi největší smůlou pro tvůrce co se mého ohodnocení týká, bude fakt, že jsem v poslední době viděl až moc filmů s podobným tématem a popravdě větší polovina byla o třídu lepší. Šablonovitá zápletka nám mnoho nového nenabídla, ale dá se tu nalézt i několik pozitivních věcí. Mezi ně patří především změna prostředí, kdy se z nejrůznějších domů přesuneme do univerzitního areálu, který se přímo nabízel k rozpoutání hotového pekla, jenže to by se tvůrci museli trochu odvázat a především se vyvarovat nelogickým kopancům a žánrovému klišé. Přečetl jsem si pár komentářů a dost mě zarazila slova jako (mrazivé, lekací scény…) – a já se musím zeptat, kde jste na ně narazili??? Atmosféra byla místy ponurá a v určitých scénách se skutečně dostavili i náznaky napětí, ale předvídatelnost scénáře a především ono klišé v podobě neuvěřitelně rychlého přesunu záporáků, kteří se vždycky objevili na tom správném místě, mi kazilo vychutnat si film naplno. 50% ()