Blízka budúcnosť, Detroit. Starosta mesta sa usiluje skoncovať s nebezpečnými getami, nazývanými Zakázaná zóna, ktoré má pod kontrolou vodca Tremaine. Strážca zákona Lino mu ide neúprosne po krku. Keď však Tremaine unesie Lolu, jeho bývalú priateľku, rozhodne sa do misie zapojiť policajta v utajení, Damiena. Tremaine sa vyhráža odpálením neutrónovej bomby, ak do 24 hodín nebudú splnené jeho požiadavky. Už nejde len o Lolu, ale o životy všetkých obyvateľov mesta. Obaja policajti sa zúfalo snažia lokalizovať bombu a vyslobodiť Lolu. Netušia však, že v najvyšších kruhoch nepovažujú skazu mesta za príliš veľký problém. (oficiálny text distribútora)

mosnak

Nemůžu se zbavit pocitu, že podobný snímek už jsem někde viděl. Jo jmenovalo se to Okrsek a nějaké číslo. Myslím, že to natočili Frantíci a taky to mělo podobný story. No ono to vlastně bylo skoro stejný. Dal bych 3 hvězdy, ale jelikoz šlo film s nádechem francouzské kopie musim ubrat dvě. Ale zase přidávám jednu navíc za zesnulého Paula, kterého je škoda :-( takže 40% ()

Nethar

Čekal jsem stupidní film s výbornou akcí. V druhé části svého očekávání jsem byl zklamán. Některé scény byly dobré, ale spousta dalších spíš trapná, nedomyšlená, mohli by si vzít příklad z asijských akčňáků, kdy se točí strhující souboje bez střihu, tady to je jak každý úder zvlášť. Opasek se kterým se sjíždí z kabelu ze střechy se "nenápadně" mění během scény na karabinu a zpátky, apod. Lidé se chovají blbě, nereálně, kdybych měl vyjmenovat všechny stupidní scény, byl bych tu do zítra. Ve vší úctě k Paulovi, tohle se nezdařilo. Některé ty akční scény to drží trochu nad vodou, ale zvažoval jsem ještě hvězdičku ubrat. ()

bobstock

Nad Detroitem se přehnala ´´Bessoní-bouřka´´ a všichni, co neumí superman parkur, nevydrží automobilovou nehodu ve 150km/h, nevzpamatují se z prohozu zdí, nevytáhnou jednou rukou chlapa z auta nebo prostě nepřežíjí ránu kulkou do hlavy maj smůlu. Delamarre drží intelektuálům koule v prackách a jen tak vám je nevrátí, pokud mezi ně patříte :) 55% ()

Swoser

Smrt čeká všude a na každého. Pro Paula Walkera si přišla trošku brzy a tak jsme se rozhodl, že přijdu na jeho ,,poslední'' snímek. Moc jsem od toho nečekal, ale nechtěl jsem si kazit představu. Začáteční titulky mi nabily dojmu, že to může být fajnový akčňáček. A když jsem si všiml, že scénář dělá Luc Besson, myslel jsem si, že to může mít nějakou úrověň. Ale ono ne. Scénář pokulhával jako groteskní stařík na dřevěné lávce a příběh měl v sobě děr jako ementál. Zvuk ušel. Kamera taky a zápletka se mi, jako akčnímu fandovy velice líbila. Když tohle všechno vezmu, máme z toho akční a párkourový snímek, na který bych dobrovolně znovu nešel, ale asi bych to přežil. 5/10 ()

doddo2012

Remake pôvodného Okrsku 13 síce neprinieslo veľa nového, ale aspoň som si osviežil pamäť a spomenul na pôvodný film. Malá zmena mien a jedného herca a film je na svete. Už len kvôli Paulovi som si to pozrel..škoda že to bol jeho rozlúčkový film :/. Avšak zámena Leitovej/Linovej sestry za jeho ex/aktuálnu priateľku potešila :D Inak parkour nesklamal a dalo sa na to aj celkom pozerať. ()

jerenymo

Remake filmu Okrser 13, který byl originální a vcelku parádně provedený. Tenhle recyklát je spíše parodie. Jestliže za hlavními hrdiny pobíhá kupa gangsterů, kteří mají v rukou hotový arzenál a padnou z něho max. tři výstřely a to se jim ještě ze tří metrů nepodaří nic trefit, tak to sorry, to radši aby dotyčný obrátili zbraň proti sobě a zbytku bych dal do ruky lízátka. O konci filmu si každý udělá obrázek sám, ale aby drogový dealer, který během filmu normálně zabíjel lidi na konci kandidoval na starostu, ostatní gangsteři odložili zbraně a zasazovali stromky, to mi přijde uhozený. Hrůza !! R.I.P. Paul. Ten se musí obracet v hrobu. ()

M1k9

Zbožňuju neotřelost nových herců v povedeném filmu. Námět a scénář není nic chválihodného, ale tak nějak to je doladěno do té nejlepší možné podoby. Při špatné náladě bych hodnotil jinak. Hlavně a především hodnotím film z pohledu posledního pro PW. Mého nej nej nej herce a osobnost, která přinesla světu vzor..... : ***** Paul Walker Tribute ***** ()

Steel32

Po příběhový stránce to není žádná sláva, po tý akční už je to něco jinýho. Nejlepší na tom všem je David Belle, s Paulem Walkerem jsou skvělý duo. Jenom ty dialogy na začátku - katastrofa. Je to vlastně pěkná akce a bojový scénky, ale že bych to musela vidět znovu, to ne. ()

Hepy13

Slušnej akční nátěr s bonusem v podání Paula Walkera. Bohužel jeden z jeho posledních filmů, takže je potřeba si ho užít. Scénář je slabota, ale třeba honičky v autech dobrý, jedno černý ghetto, jeden parkurovej frantík a dvě pěkný čubky. Jak Jump Street 22 mělo povedený závěrečný titulky, tady pro změnu moc pěkná grafická práce hned na začátku. ()

Flopik

Cool akčný nárez, s vynikajúcim parkourom, Paulom a Davidom. No a samozrejme s Catalinou, bez krásnej ženy by to nebol ono. To však nemení nič na tom, že tento remake je úplne zbytočný nakoľko nepriniesol absolutne nič nové. Ako samostatný film však 4* dám. ()

Snake.Charmer

Z 90% doslovná kopie Okrsku 13, včetně začátečních titulků, pojatých jako cool průlet ghettem za zvuků badass hudby. Ale nářez je to pořád stejný, Bellovi parkourové scény jsou opět ohromující, jen Walker není evidentně ranař jako Cyril Raffaelli a tak jsou jeho scény snímány z větší blízkosti a výsledného dojmu se často dosahuje rychlým střihem - ne že by byly tyto scény přesto špatné, jen v podání Raffaelliho působily o dost věrohodněji. Celkově duchaprostá nefalšovaná zábava jak jí umí jen strýček Besson. ()

Wardan

Ale jo, proč ne. Proč nenatočit americky vyblískanou, videoklipovější, popkornovější verzi Okrsku 13? Svižné (chválím rozumnou stopáž), dobře zahrané (Paul Walker je neskutečný sympaťák a David Belle dělá přesně to, co umí nejlíp), slušně zrežírované. Nemám s tím problém. O chlup lepší než sequel originálu a samozřejmě o stupeň horší než původní film. ()

Matli

Mě to teda bavilo, nebál bych se dát i pět *. Jen ten scénář je takovej ohranej a jednodušší, ale jinak akce od začátku do konce, parádní bitky, střílečky i automobilový honičky i bouračky. Žádný zbytečný keci a létající David Belle taky nemá chybu. Prostě typickej Besson. 81% ()

Eratashi

Kopírák Okrsku 13 - totálně ;-) Takže opět v akci namakaný Belle, sekunduje mu Paul, běhají spolu po budovách, skáčkou, šplhaj, lezou, plazí se, padaj a znovu se škrábou na povrch. No komu by se nelíbilo na ně při tom koukat ;-)) ()

Bozvav

Tak nevím, trochu nechápu účel tohoto remaku. Kdybych ho viděla jako první, tak bych dala tři hvězdy. takto mám s čím srovnávat a je to pasé. Jako největší zápor vidím postavu souputníka Lina, ten je oproti původnímu velmi slabá káva. Postrádá jeho eleganci pohybu, rychlost a charisma. Naopak hlavní záporák oproti původnímu je daleko lepší. Lina nám zmužněl a je vidět, že se věnoval více i bojovým sportům, je ho akce jsou mnohem kontaktnější a ostřejší. Co mě na něm přímo deptalo, byl ten debilní knír. Vypadal s ním jako idiot. Jinak celý film je nějak podivně sestříhaný a umolousaný. Prostě na mne dělá stejný dojem jako kabelka z tržnice, co se tváří že je Prada. Přesto všechno za tu akci a sexy záporáka dám dvě slabší*. ()

Chundys

Fakticky je to až na pár scén úplný okrsek 13. Co na tom, Uteklo to rychle, byla to oddechovka. I když tam nebyl Cyril Raffaelli, nahradil ho můj sympaťák Paul. A je to vlastně už druhý film, který mu byl věnován. Já se nenudil, prostě průměr ()

Brunky

Ja nechápem po celý čas, prečo Besson remakoval ani nie tak veľmi starý film, ešte aj s pôvodným obsadením...ak niekdo áno prosím o vysvetlenie do správy :D ()