V službách KGB

• Česko Takoví normální Američané (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller / Akčný
USA, (2013–2018), 57 h 17 min (Minutáž: 40–64 min)

Tvorcovia:

Joseph Weisberg

Hudba:

Nathan Barr

Keri Russell, Matthew Rhys, Holly Taylor, Keidrich Sellati, Annet Mahendru, Noah Emmerich, Richard Thomas, Susan Misner, Alison Wright, Lev Gorn (viac)

Americký špionážny seriál z obdobia vrcholiacej studenej vojny.
Phillip a Elizabeth Jenningsovci so svojimi dvoma malými deťmi tvoria zdanlivo obyčajnú americkú rodinu. Sú to však sovietski špióni a agenti KGB, ktorí žijú na predmestí Washingtonu ako manželia. Ich krytie je tak dokonalé, že ani priatelia, kolegovia v zamestnaní, či dokonca vlastné deti nič netušia o ich pravej identite a skutočnej výzvednej činnosti. Je logické, že v dôsledku neustáleho stresu a napätia z možného odhalenia musí ich manželský vzťah často prekonávať ťažké krízy a skúšky. Veľké nebezpečenstvo prináša aj riadenie vlastnej siete špiónov. Všetko sa skomplikuje, keď sa do vedľajšieho domu nasťahuje nový sused Stan Beeman, ktorý je agentom FBI v utajení. (TV JOJ)

Recenzie používateľa MrEddie k tomuto seriálu (19)

V službách KGB (2013)

Ano. Jak říká Lima. Vynikající seriál, který se u nás bohužel nechytil. Fantasticky natočené a na televizní seriál velice výpravné. Na střihu první série asistoval dokonce sám Steven Spielberg jehož produkční společnost AMBLIN se na seriálu také podílela. Seriál je zasazen do vrcholu studené války v 80.letech minulého století. Keri Russell a Maytthew Rhys vypadají jako tradiční americká rodinka ale ve skutečnosti jsou agenty KGB. Přičemž Philipovi začíná pomalu docházet, že Sovětský systém nemá šanci na výhru, dokonce chce přejít nadruhou stranu. Zatímco Elizabeth, fantasticky ztvárněná Kerri Russell, je uvědomělá agentka, která systému stále věří. Zadání sovětské centrály bývají nelehké a ke všemu centrála vyšle Granny. Nepříjemnou "babičku" se kterou se Elizabeth nesnáší. Samozřejmě nechybí FBI a CIA, které mají za úkol najít tzv. illegály tedy agenty KGB o kterých CIA ani FBI nevědí.Je to všechno krásně zamotané a nechybí velice napínavé finále. Možná se série pro někoho pomalu rozjíždí ale rozhodně stojí za vidění. ()

Súdruhovia (2014) (S02E01)

Podobně jako u první části pomalý rozjezd. Chybí zde postava Granny. Tvůrci se více zaměřili na postavy dětí. Ale pořád slušná zajímavá epizoda. ()

Kardinál (2014) (S02E02)

Stále nevíme kdo zavraždil rodinu ilegálů v Alexandrii. Elizabeth začíná být paranoidní, že její rodina může být další... ()

Nový kontakt (2014) (S02E03)

Necrotongue má absolutně pravdu. Velmi slabá epizoda, ale pro vývoj seriálu je velice důležitá, proto dávám tři hvězdy. Za zmínku stojí konec dílu, kdy tvůrci znovu využili skladbu Petera Gabriela "Here comes the flood". ()

Malá nočná hudba (2014) (S02E04)

Ano. Už se nám to začíná rozjíždět. Granny je zpátky. Její postava je oživením. A má informaci, kdo mohl vyvraždit kolegy. Podezřelým je vysoce postavený voják v DOD (Depatment Of Defense), Ministerstvo obrany USA, Andrew Larrick. Elizabeth jako protřelá agentka lehce zajistí jeho složku od naivního námořníka, milovníka klasiky. Philip mezitím "zajistí" odvoz sovětskeho žida Balkanova zpátky do SSSR. Verbování mozků bylo v 80.letech během studene války na denním pořádku. Strach imigrantů ze SSSR před KGB byl enormní. KGB, na rozdíl od jiných tajných služeb východního bloku, imigranty chytala a vracela zpátky do Svazu anebo zlikvidovala. (viz. film White nights). Líbí se mi, že se seriál opírá o tyto historický skutečnosti. Jasný čtyry hvězdy. ()

Dohoda (2014) (S02E05)

Po všech stránkách vynikající epizoda. Postava "sestry Jennifer" zjistí od Marty jaký je "Clark" zvíře při sexu a tato informace rozhodně nenechá Elizabeth klidnou. Mezi tím se do špionážních her o agenty a mozky vkládá izraelská tajná služba Mossad, která má taky zájem o Sovětský vědce, obzvláště židy. Agent Mossadu je držen Phillipem v zajetí ale je nakonec vyměněn právě za vědce Balkanova, který je poslán přes protesty a slzy zpátky do Svazu. Do hry vstupuje náhradnice za Granny Kate. A na Rezidentuře začíná řádit mladý ambiciozní Oleg, který začíná rozjíždět svojí hru. Epizoda se znovu opírá o historický fakta. Brežněv pod tlakem Mezinárodní židovský organizace a OSN povolil legální emigraci tísícovkám ruských židů do Izraele. Mezi nimi bylo pochopitelně stovky vědců.. Jenomže mnohým byl Izrael málo a chtěli se dostat do USA. Většině se to povedlo, ale to naštvalo nejenom KGB ale i Mossad, který je chtěl taky získat pro svoje zájmy. Tato epizoda nám to krásně potvrzuje. Agent Mossadu měl pro Izrael vždycky větší cenu než vědec SSSR. 5 hvězd. ()

Za červenými dverami (2014) (S02E06)

"Reagan nemůže být člověk, podívej se na něj". Lamentuje Elizabeth ukazujíc na televizor, kde právě Reagan odsuzuje dění v Nikaragui, ve který se k moci dostává komunistická vláda. Krásná agentka Lucie mezitím získává informace o situaci v jihoamerickým státě od kongresmana s návykem na drogu 80.let, a sice kokain. Lucie zjistí, že nedaleko Washingtonu budou probíhat tajná cvičení tzv. gorril aby sesadili nikaragujskou komunistickou vládu. Tuto informaci potvrzuje i Larrick. Nemůže být proto zlikvidován, protože zná passwordy a přístup do výcvikovýho tábora. To se ale nelíbí Lucii. Ta chce vidět Larricka mrtvýho. Má totiž na svědomí smrt a mučení stovek Luciiných rodáků. Nechci Vás nudit dějepisem, ale opět musím ocenit historická fakta epizody. Moje soudružka učitelka občanský nauky v 80.letech měla Reagana za antikrista a situace v Nikaragui byla v hodinách občanský nauky na denním pořádku. Reaganova vláda totiž popírala jakoukoliv podporu ze strany CIA, podobně i skutečnost, že je výcvik gorril prováděn v USA. Komunistický režim byl zvolen demokratickou cestou a musí v Nikaragui zůstat, lamentovala soudružka učitelka. Jenomže to nemohla CIA připustit. Ztratila KUBU v 60.letech a nemohla ztratit další jihoamerický stát odkud jsou USA na dostřel. Po smrti Reagana vyšlo najevo, že CIA nejenom gorrily vycvičla ale taky finančně podporovala a peníze získávala z nelegálního prodeje zbraní a kokainu. Tyto informace se objevili i v době Reaganovi vlády, měl být kvůli tomu i sesazen. Definitivně se potvrdili po jeho smrti. Soudružka měla pravdu. Vyjímečně :-) ()

Arpanet (2014) (S02E07)

Postava agenta KGB Olega, specialisty na moderní technologie, je oživením seriálu. V epizodě naučí Ninu jak oblafnout polygraf a neustále nasírá náčelníka rezidentury Arkadije, který je podle něj zastaralý byrokrat. Arpanet byl v 80.letech takový malý internet v plínkách. Malá informační dálnice mezi vysokými složkami vlády USA. Pochopitelně o ni měli Sověti zájem. A nebyla to štěnice ale krysa. ()

Nové auto (2014) (S02E08)

Philip si konečně koupil nový vůz a tím trošku naštval Elizabeth. Opět je tu situace, kdy si Philip chce kapitalismus užít a říká Elizabeth:"Copak ty si taky nechceš užít nový věci, šaty, boty atd." Na to Elizabeth reaguje, že kvůli tomu v USA nejsou a opět na celou záležitost pohlíží ideologicky. Philip může jen vzdychnout. Matthew Rhys je vynikající herec. Po často zbytečným vraždění je znechucen a chce si dopřát trochu západního života. Jako každý agent je rozpolcen. Chvílemi se zdá že by všeho nechal. V první sezoně seriálu chtěl dokonce přejít na druhou stranu. A všechny tyto rozpaky, přetvářku a pochybnosti dokáže Rhys dokonale herecky ztvárnit. Zajímavá je situace okolo syna Henryho. Již v předchozích dílech si strašně přál počítačovou hru. Rodiče mu jí kategoricky nechtějí koupit. Synek dostal dalekohled. Hvězdy ho ale přestali bavit a začal šmírovat sousedy z okolí. Když zjistil, že mají doma počítačový hry a kam schovávají klíč od domu, vnikne tam a hraje až do usnutí. Je načapán a má průser. Z pláčem pak tvrdí, že nic neukradl a že je dobrý člověk. Jestli se ptáte proč nemohl dostat Henry k narozeninám PC hru, důvod je prostý: Po velkým boomu trilogie Hvězdných válek byli filmy a samozřejmě s nimi spjatý PC hry v SSSR totálně zakázány z ideologických důvodů. KGB tvrdila, že hraní těchto západních her ovlivní činnost mozku a z mládeže Henryho věku by se mohli stát imperialisti a fanoušci západní kultury. To platilo mimochodem i pro státy Východního bloku. V Tuzexu jste mohli koupit Commodore 64 nebo Atari dávno po nástupu Gorbačova na konci osmdesátých let. Prostě tatínek si může dopřát nový auto, maminka boty ale Henry si v domě rodičů Pac-mana nezahraje. Proto mám seriál rád, že ukazuje jaká byla tehdy doba a mladší ročníky by se na to mohli podívat aby viděli co s člověkem udělá totalitní ideologie... ()

Orol bojovný (2014) (S02E09)

Phillip je znechucen zbytečným zabíjením ve výcvikovém táboře a začíná mu to lézt na palici. Beeman konečně porazil byrokratický systém a získal security clearence. Krásně zde vidíme vzájemnou nevraživost a nespolupráci mezi třemi hlavními bezpečnostními orgány USA. FBI, CIA a D.O.T. (ministerstvo obrany). Právě tato nevraživost a nespolupráce způsobila USA řadu konfliktů. Tím posledním bylo 11.září 2001, kdy FBI měla informace o potenciálních podezřelých ze Saudské arábie, co se učí na Floridě pilotovat, ale zajímá je pouze přistání... Tuto informaci předala FBI CIA a D.O.T. v srpnu 2001. Ti to smetli ze stolu jako totální blbost, vůbec se tím nezabývali a výsledek všichni známe... V seriálu tuto skutečnost o naprosté ne komunikaci bezpečnostních složek využívá jak Elizabeth tak "Clark". S falešnými průkazy CIA vyslýchají Larricka. "Clark" zase předstírá, že dělá pro D.O.T. a díky Marthě vyzvídá co se děje v FBI. Velmi dobrá epizoda. ()

Yousaf (2014) (S02E10)

Larrick se vrací z Nikarague a touží po pomstě za zabité kamarády z výcvikového tábora. Do Washingtonu přijíždí delegace z Pakistánu, který podporuje muslimské rebely ve válce Afganistanu a SSSR. Na scénu se vrací krásná Annelise, kterou Phillip naverbuje aby získala více informací od delegáta Yousafa. ( tady nechápu proč se Phillip vydává za švédského agenta,. Švédsko nemělo na výsledek války v Afganistánu žádný zájem.) Mezitím Larrick rozjede vražednou akci proti Centru. Elizabeth se vydává na další chladnokrevnou vraždící akci... Paige se stává stále více nábožensky aktivní. To jde její matce na nervy. ()

Stealth (2014) (S02E11)

Seriál pěkně graduje. V sázce je počítačoví program Echo nezbytný k získání kompletního operačního systému STEALTH. Elizabeth zjišťuje co řekl Jared Beemanovi. Taky ho sleduje a je šokována, že se setkává s Kate. Phillip se setkává s pracovníkem, který se podílí na programu Stealth. Zjišťuje, že to je chemický prášek, který je schopen znemožnit radaru zaměření vojenských letadel. ()

Operácia Chronicle (2014) (S02E12)

Seriál vrcholí a podobně jako v první sérii jsou poslední tři epizody pětihvězdičkové. Ukazuje se, že Larrick je mstící se monstrum a nebere si žádné servítky. S falešnou průkazkou policisty sleduje Elizabeth co dostala za úkol odvésti Jareda do bezpečí do státu New York.. Fred dostává nebezpečný úkol získat revoluční nátěr na ochranu před sovětskými radary. Paige protestuje v Pennsylvánii za odzbrojení. ()

Ozvena (2014) (S02E13)

Série vrcholí. Akce získat tajemnou barvu/nátěr končí zdarem i nezdarem, smrtí Freda. Když Elizabeth a Phillip zjistí, že základna centra v D.C. byla zkompromitována a Kate je nezvěstná, na 100 % mrtvá, vymyslí si půlnoční výlet do státu New York, kde je třeba zachránit Jareda před Larrickem. Paige to ale nebaští a dochází ji, že rodiče nejsou tím, čím říkají že jsou. Elizabeth se vydává do chaty pod záminkou, že jde lézt po horách a Phillip, jde koupit snídani. Je sledován Larrickem a donucen přivésti Larricka k chatě. Vše končí pro Americans dobře, ale jsou šokování Jaredovou zpovědí těsně před smrtí. Jeho slova Jenningsovi šokují a poskládají celou hádanku co se stalo s jeho rodinou dohromady. Šokující výpověď Jareda má za následek, že je třeba řešit dál co bude s budoucností dcery Paige. Elizabeth a Phillip jsou v úskalí a nemůže jim pomoci ani Granny, která celou situaci okolo Jareda odmítala ale nemohla s tím nic udělat. Těším se na třetí sezónu. ()

Šok (2015) (S03E01)

Vynikající start třetí série. Centrum tlač,í aby se Paige stala další generací "Ilegálů". Zuří válka v Afghanistánu a k tomu umírá Brežněv. Elizabeth se málem podaří získat seznam agentů CIA , kteří pomáhají afghánským povstalcům. Obsazení Franka Langelly v roli Gabriela seriálu jen prospělo. ()

Ťažká batožina (2015) (S03E02)

Mrazivá scéna s "úklidem" Annalis, Příjezd Sovětské uprchlice Zinaidy, co miluje americké čokoládové tyčinky. Sledování agentů CIA a zároveň obava býti sledován agenty CIA. Další vynikající epizoda u nás nedoceněného amerického seriálu v produkci Stevena Spielberga a jeho produkční společnosti Amblin. ()

Znovuzrodenie (2015) (S03E06)

Další vynikající epizoda. Líbilo se mi jak Clark, ateista, využil náboženství aby nemusel mít sex s Kimberly. ()

Druhá zmena (2015) (S03E09)

Jak řekla stařenka v epizodě: "Lidé, co říkají, že něco dělají pro obecné dobro, většinou dělají zlo..." Je to tak. Elizabeth je precizní zabiják, přesvědčená , že komunistická ideologie je ta správná. A navíc je neuvěřitelně sexy. A to v jakémkoliv přestrojení. Vražedná kombinace. A přesto jí a Clarkovi, z nějakého důvodu, fandíme. Vynikající seriál. ()

Nová hra (2015) (S03E10)

Konečně je to tady. Řekli jí to! Ví to !!! Paige to ví! A neví co s tím.. Těším se co bude dál. Další super epizoda. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Perry Mason našel hlavního představitele

Perry Mason našel hlavního představitele

15.01.2019

Bývalá hvězda seriálu Takoví normální Američané Matthew Rhys byl obsazen do hlavní role v nové chystané minisérii Perry Mason od HBO. Když byl projekt poprvé oznámen, mělo se jednat o hraný film od… (viac)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (viac)