Divoké Pyreneje

(TV film)
  • Česko Krásy divokých Pyrenejí (viac)
Nemecko, 2010, 3x44 min

Dokument, zachytávajúci rôzne podoby a obdobia španielskych veľhôr. Pyreneje sa rozprestierajú medzi Stredozemným morom a Atlantikom v dĺžke asi 400 km. Sú rajom pre vzácne zvieratá a rastliny. Filmový tím putoval po kopcoch a údoliach Pyrenejí dva roky a snažil sa zachytiť rozmanitosť tohto pohoria počas všetkých ročných období. Tento trojdielny dokument získal viacero medzinárodných ocenení. (oficiálny text distribútora)

majo25

Krásne zábery doplnené peknou hudbou, ktoré spolu s podmanivou atmosférou vytvárajú lákadlo pre oči i uši diváka. Nemecké dokumenty sú však 'známe' svojím pomalším tempom a chudobnejším informačným tokom. Tu je to doplnené ešte aj o poetické vložky a nie práve najvhodnejší komentár. Inak spokojnosť. ()

Autogram

Zábery prírody, aké bežne poznáme aj z našich Vysokých a Nízkych Tatier, len niektoré druhy ako orlosup sú nové. Komentár je miestami prehnane ukecaný až je ťažké vnímať tú kanonádu slov. ()

jancidobso

Pyreneje, chcem este niekedy urcite navstivit :) Kazdopadne by ma zaujimalo, kto robil preklad do Slovenciny :( podla vsetkeho to prekladali z Cestiny. Totiz skocer vodny, je po Slovensky vodnar potocny a ano v cestine to je skorec vodni. :) Alebo pouzili google translator ? ()

Xaeroo

Co se vleče neuteče :) hm asi nejlepší je soundtrack, za který by se nemusel stydět kdejaký hrdinský epos, ovšem nulové množství informací, je to spíš prezentace obrázků dost podobných jako najdeme i u nás, nebo v Tatrách. ()