Klasický mytologický príbeh o Herkulovi dostáva úplne nový rozmer. Začína v momente, kedy Herkules splnil povestných dvanásť úloh, aby sa vykúpil zo svojich minulých hriechov. Žije vo vyhnanstve a živí sa ako žoldnier. On a jeho päť verných spoločníkov putujú po starovekom Grécku a výmenou za zlatou poskytujú ochranu každému, kto ich potrebuje. Keď o ich služby požiada samotný trácky kráľ a jeho krásna dcéra, ktorých krajinu neustále ohrozujú tyranskí bojovníci, Herkules pochopí, že svojmu osudu nemôže utiecť. Musí prijať svoj vlastný mýtus a stať sa opäť tým slávnym hrdinom, ktorým bol kedysi dávno.. (Forum Film SK)

gezko

Čím to asi je, že v poslednom čase sa tvorcovia snažia klasickým hrdinom dávať nový rozmer (ľudskejší a depresívnejší). Občas sa to vyplatí (Iron Man 3) a občas to nedopadne dobre. V tomto prípade sa prikláňam k druhej variante. The Rock sa totiž v tejto role trápil. A asi preto som si ho podvedome stále porovnával so seriálovým Herkulesom Kevinon Sorbom. Druhá vec, ktorá mi prebehla mysľou na konci, bola až prílišná podoba s Thorom a jeho družinou neohrozených bojovníkov. A výsledok? Mno, ako nezaujatý divák som sa bavil, vlastne celé kino sa bavilo skoro ako na komédii a to pridalo na celkovej atmoške filmu. Herkula nezatracujem, ani nevyzdvihujem. Taká klasika na jedno pozretie. Chýbala väčšia epickosť a litre kečupu. ()

luco323

The Rock si vychutnáva každú scénu, každý zbesilý výkrik, každé mávnutie kyjom a zo všetkého najviac, každé napnutie svalu na svojom namakanom tele. Len malá rada na záver, treba to brať viac ako komédiu než seriózny akčňák. 77% PS: soundtrack je delikátny ()

kelisova

Nemůžu si pomoct,ale na tomhle filmu jsou nejlepší závěrečné titulky.Jinak bez šťávy,nápadu,originality,předvídatelný děj.Jednu hvězdu dávám za efekty a tu špetku humoru,druhou za dokonalou muskulaturu Dwaynea Johnsona. ()

Djflash

Herkules mytologická postava Antických pověstí polobůh, jenž bojuje s nadpřirozenem proti bezpráví a utlačování chudých. Tak tohle jsem si o tomto bájném rekovi donedávna myslel. Režiser Brett Ratner je však odlišného názoru, a ve svém nejnovějším počinu předkládá divákovi zcela jinou verzi příběhu. Inspiroval se zřejmě komiksem, ve kterém není náš hrdina nic jiného než prachobyčejný žoldák, který se se svou partičkou kamarádů přednostně žene za zlatem a slávou. Takovéto vyobrazení je velmi neotřelé, ovšem v tomto případě to nepovažuji za krok správným směrem. Kdo by čekal nějaké ty nadpřirozené bytosti, bude víceméně zklamán.(ani Zeus se tu neobjeví) Veškeré tyto postavy jsou jen krátce zmíněny na začátku pomocí snů a bezpředmětného vyprávění, kterému scénárista ani sám nevěří. Scénář je kapitolou sám pro sebe je to převážně slepenec nesmyslného a laciného děje, jenž se se snaží z Herkula udělat všechno jiné, jen ne bájného udatného hrdinu. Hlavní postavu ztvárnil Dwayne Johnson, a rozhodně to pro něj nebyla dobrá reklama. Na můj vkus vypadal až moc staře a moc toho ani nepředvedl, a o ostatních postavách darmo mluvit, jedním slovem hrůza. Akce je tu vcelku povedená, i když scenérie, ve kterých se odehrává nejsou zrovna oku lahodící a myslím, že i trochu nepatřičné. To nic nemění, ale na tom, že se film dá s občasnými mírnými bolestmi v pohodě shlédnout. Devadesát minut je tak nějak akorát. V závěru lze jen říci, že novodobá báchorka o žoldákovi Herkulesovi na mě moc velký dojem neudělala. Akce a efekty jsou tu zpracovány dobře a v jistých momentech má snímek i spád, jenomže v konečném výsledku to působí nudně a nezajímavě, ale na to jsem si už u režisérů typu jakým je Brett Ratner stačil již zvyknout A proto můžu s klidným svědomím snímek označit za průměrnou americkou zábavu, u které se ovšem bude bavit jen málokdo. ()

sha.piro

Tak po pár měsících roku tohoto tu máme v kinech dalšího Hercula. No není to trochu šílené? Ten od R. Harlina byl ale tak neuvěřitelně špatný, že mám chuť tomuto dát hned pět hvězdiček. Hodnocení se ale zatím zdržím (už právě z tohoto důvodu) a oboduji ho až ho uvidím podruhé. Tvůrcům se spousta věcí povedla, jen ta lví "přilba" (která by podle lva měla být 3x větší) a zvláštně tvarovaná hrudní zboj (kde má Dwayne prsa i břicho o půl metru výše, než ve skutečnosti) působí neskutečně komicky. Jinak bych ale rád podtrhl obsazení. Jména jako Rufus Sewell, či Joseph Fienies dávali už sama o sobě tušit, že to bude mít jistou úroveň... A obsazení Rebeccy Fergusonové mě potěšilo asi ze všech nejvíce - snad už se jí konečně rýsuje lepší filmová budoucnost a příležitostí pro dobré role bude čím dál více : ) ()

eL.

Jestli jdete na epickou výpravu za Herkulovým dobrodružstvím, tak se raději tomuhle filmu vyhněte. Oči jásají prvních 10 minut z hustýho dobrodružství plnejch nadpřirozenejch bytostí. Ano prvních 10 minut...Zbytek toho zbytečnýho filmu se jenom vysvětlí, že žádný kentauři, ani mágové ani podobný filmový taháky nejsou a že vás vážně budou nudit uplně obyčejnou válkou jednoho pošuka s druhym. Možná kdyby se to nejmenovalo Herkules, ale to je jenom kdyby... ()

JCS

Cekal jsem uplne neco jineho, ale bylo to celkem vtipny. Nicmene diky mym ocekavanim jsem se taky chvilemi nudil a pristihl jsem se, jak hledam co nejvetsi nachos ( not good ). Cili zklamani a nebyt 3D uplne traga. ()

flouny8

No rozhodně se na Rocka koukalo líp, než na toho buzíka ze Stmívání, co se pokusil hrát Herkula minule. Ale celkově nic moc. Čekal jsem epické souboje, monstrózní efekty, kouzla, bohy.....a nedostal sem nic. Aspoň je to sranda. ()

james11

I když předvídatelné, tak nečekaně dost svižné a celkem i vtipné. Jsem rád, že film není nijak zbytečně natahován a 90 minut je pro takový film akorát. Rock mi tam docela seděl (až jsem se divil) a rozhodně on na Herkula postavu má. Mám to asi za 70% a protože film je na 64%, tak se přikloním ke 4 hvězdám. ()

NeverEver

Pokud by se film jmenoval jakkoliv jinak bylo by to jedno. Fakt, ze hlavni hrdina ma byt Herkules je pro film samotny prakticky nepotrebna. Jde tu totiz o klasiku: boj o moc, cest, strach a pomstu. Klasicky koktejl, podavany v klasicke sklenicce s extra dobrou koktejlovou tresnickou v podobe Dwayna. Klasicka mlatickova zabava a akce zarucena. Ja mam jen porad vetsi a vetsi chut na nejaky opravdovy film o Herculovi, abych se dockala poradneho pribehu "jak ono to tehdy vlastne bylo". 3*** Opravdova klasika ala The Rock. ()

Da_reba

Nikdy som si nemyslel že to poviem ale toto bolo vážne horšie ako Lutz-ové spracovanie. Žiadny dej, žiaden scenár, nahoubi kamera, zlá réžia by sa všetko dalo odpustiť. Ale tak toto s Herculom nemá nič spoločné. ()

frenkie

No, já jsem vcelku spokojenej. Dostalo se mi přesně toho, co jsem od snímku s názvem Hercules očekával. Dostatečnou nálož efektních bojových scén, odlehčeného hláškování v podání velmi sympatického hereckého ansámblu(nejvíc Ian McShane) a poctivě nadřenýho Rocka nevyjímaje a minimum zbytečného, hlubokomyslného žvanění. Potěšilo vícečlenné zastoupení severského filmu a také anglického, potažmo skotského. Když bych měl vidět nějaké zápory, bude to klasicky poněkud plochý , přímočarý scénář a ono prokleté PG13. Trocha té poctivé krvavé řezničiny by filmu jistě slušela více. Ale i tak jsem se dost slušně bavil a tak tomuto snímku své 4* určitě neupřu. ()

Hobzik

U mě dobrý! :) Dwayna mám moc rád a i když se občas namotá do filmu kde se zbytečně shazuje tak tohle není ten případ.Ingrid se mi hrozně líbila,možná za to mohly ty čočky,nevím :D.Každopádně podle mě jeden z těch lepších B-čkovejch akčňáků.Líbilo se mi to a zabavilo mě to.Bohužel v tomhle žánru a typu filmů se už jen s těží dá vymýšlet nějaký originální bujarý děj.Přesto jsem spokojený.Čekal jsem to mnohem,mnohem horší. ()

Mukade odpad!

Rating: PG-13, cieľové publikum - tinedžeri a okolo, takže mi to prišlo často detské :) ,také na poobedňajšie vysielanie do telky. Príbeh stojí za deravú bačkoru, tvári sa vyspelo keďže demytologizuje Herkula a to práve mi je na smiech...........PS: Vy, čo ste nespokojní s filmom a pritom ste zaplatili za lístok do kina ste prispeli k najväčšej trápnosti tohto filmu a to že táto somarina pri rozpočte 100 mil USD zarobila 226 mil ! Si vstúpte do svedomia a nekupujte poondiatu mačku vo vreci s peknou nálepkou (trailerom), tento tovar sa totiž nedá reklamovať a vrátiť. Podporujete imbecilov. ()

zima27

Tento film mi dal veľké nič. Prvých pár sekund som sa domievala, že to bude ísť správnym smerom ale toto som nečakala. Trailer nás upútal vo veľkých nádejach na nového dychberúceho Herculesa, no z môjho pohľadu som sa nedočkala. Môžem s pokojom povedať, že je to výsmech k tkz. legende. Dokonca ani Dwayne tomuto filmu nepomohol. 2 hviezdičky len že predposledných pár minút filmu. ()

raru

Na tomto filme som si zmlsol.Mňam.Absolútne perfektná záležitosť.Super príbeh od toho nečakajte,ale čo sa týka hercov,výpravy,kamery,réžie,kostýmov,komparzu a dokonca aj trikov,paráda.Dostal som presne to,čo som čakal-pastvu pre oči a výbornú zábavu.A konečne dostal Dwayne Johnson úlohu,ktorá mu sadla ako riť na šerbeľ,pretože rôčky pribúdajú a je to vidno. ()

snupko13

Nechápem nasadeniu dvoch Herkuloviek v krátkej dobe za sebou, ale budiž (našťastie prvá takmer tv verzia bola strašná sračka). S Dwaynom Johnsonom a jeho bandou sa to už dalo a v rámci komix-mánie vyšlo fajn prevedenie. Raz sa možno dočkáme aj verzie Herkules, bájne disperzné lepidlo. ()

StephenRed

Na počátku vábí vypravěč mytologií o zrození Hercula, syna Dia a smrtelnice, kdy po tatíkovi dědí obří sílu. Aby se vykoupil před Hérou, plní dvanáct úkolů a... Fajn. Nejdřív začnou mytologií, a pak to úplně změní na: Povíme vám pravdivý příběh. Už tehdy to začíná skřípat. Ale dobrý. Hercules byl opravdu jeden čas žoldákem, jeho nadlidská síla mu byla zachována, poněvadž to byl chlap jako hora. Postupně se děj bije s mytologií a reálností, takže chvíli opravdu nevíte, co si vybrat. Tvůrci se mohli líp snažit. Pokud chtěli trochu krvelačnější příběh, nemám s tím vůbec problém, vždyť mytologie o Herculesovi jsou spíše jedna velká jatka než pohádka pro děti, ale i tak z filmu udělali bídný snímek, kde ani ty efekty nestojí za moc. Američané prostě starověkou mytologii nezvládají, poněvadž se právě ta mystika vytrácí. ()

RoyBatty444

Film neoplýva prepracovanejším príbehom aj spracovanie je na nižšej úrovni. Napriek tomu je cítiť, že sa aspoň zamysleli a chceli nám podať príbeh bájneho hrdinu s oboma nohami na zemi. Samozrejme sa stretneme aj s nadľudskými schopnosťami dávneho hrdinu, ktoré sú prezentované, ale len ako zručne vyrozprávaný príbeh. Ostatné putovanie sa drží viac pri zemi. Herkules je zradený, využívaný, klamaný a zavádzaný ale so svojou partiu a chladnou hlavou sa s tým vysporiada. Herecky sa nedejú žiadne zázraky ale žiaden herec nie je celý zlý. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (viac)