Klasický mytologický príbeh o Herkulovi dostáva úplne nový rozmer. Začína v momente, kedy Herkules splnil povestných dvanásť úloh, aby sa vykúpil zo svojich minulých hriechov. Žije vo vyhnanstve a živí sa ako žoldnier. On a jeho päť verných spoločníkov putujú po starovekom Grécku a výmenou za zlatou poskytujú ochranu každému, kto ich potrebuje. Keď o ich služby požiada samotný trácky kráľ a jeho krásna dcéra, ktorých krajinu neustále ohrozujú tyranskí bojovníci, Herkules pochopí, že svojmu osudu nemôže utiecť. Musí prijať svoj vlastný mýtus a stať sa opäť tým slávnym hrdinom, ktorým bol kedysi dávno.. (Forum Film SK)

Lyshitski

Tak na to, na co jsem se podle lákavých trailerů těšil jako malé dítě, mi bylo naservírováno v prvních ani ne pěti minutách. Zbytek filmu byla klišovitá sračka, která mně velice zklamala. Dwayne Johnson se z Mathyuse přejmenoval na Herkulese, rozdává rány, máchá kyjem a záda mu kryje partička žoldáků. Navíc pointa celého filmu, kdy si sám vycvičí armádu jenom proto, aby mu tato pak zabila kolegu a on si s nimi mohl alespoň trochu důstojně zafightit mi přijde jako na hlavu postavená. Z jediné příšery, která se později ve filmu objeví, a to mýtického trojhlavého psa Kerbera se pak vyklubou tři opelichaní vlci, kteří skončí ještě dříve, než vůbec začali. Pro mně je tedy na filmu jediným pozitivem to, že Dwaynovi tady nenarostly křídla a nesnaží se uzmout si další dětský chrup. Za mně 40%. ()

dinko22

Tak som práve dopozeral tento filmik a som spokojný. Po dlhom čase dobrý film. Na 5 hviezd to až nie je ale 4 si to zasluži určite. Podľa mojho názoru najlepši Herkules. ()

BR23

slabota, v podstate som to preskakoval, ak mám toto hodnotiť aspoň na tie 2 hviezdičky tak k tomu musím pristupovať ako ku komédii alebo paródii. V opačnom prípade- ak by som k tomu sa mal stavať čelom a seriózne tak by to bol Odpad alebo iba jedna hviezdička. ()

GhostWriter

Wow! Tak toto sa nepodarilo! Jediné za čo by som vyplatil mzdu, tak strihačovi zodpovednému za trailer k filmu. Nechcem tu haniť kvôli obdivovateľom Rocka, pre ktorého to bola vysnená rola, ale i ten seriál s Kevinom Sorbom bol akosi straviteľnejší. Nemôžem povedať nič iné, len veľké sklamanie :( ()

Lazy87

Nevím jestli je něco špatně se mnou, ale poslední dobou se mi líbí nejvíce závěrečné titulky. Co se týče postav, docela povedený ansábl. Nejvíc pobavil pan vypravěč, jak čekal na smrt.. ()

Profík

Sice to nebyl můj vysněný Héraklés, který by zobrazoval plnění oněch dvanácti úkolů, ale nešť. Pár úkolů tam aspoň na začátku bylo a pak to sice byla maličko demytizace, ale ne zas moc, ale hlavně kdo jiný by měl stvárnit hlavního hrdinu, než Skála Johnson, který byl super, ale jeho kumpáni nebyli o nic horší, akorát Ioláos byl otravný, tady náhodou musím souhlasit s Verbalem, ten tam fakt nemusel být, i když mě spíš než herec vadila postava. Pět hvězd je možná moc, ale já jsem osolil už Harlinova Hercula a tenhle je lepší, tak nezbývá, než jít o jednu výš než u něj a na 90%. ()

Good_Charlie

Děj filmu, vycházející ze stejnojmenného komiksu Stevea Moorea s podtitulem The Thracian Wars představuje Hercula jako zničeného muže, pronásledovaného hříchy minulosti, který přišel o svou rodinu a jedinou útěchu nachází v krvavém boji. S pěti věrnými druhy cestuje antickým Řeckem a jako námezdní žoldák využívá své síly, pověsti a mohutného zjevu k zastrašování nepřátel.... a k výdělečné činnosti..... :-) Slušný to film, který však mnohé nepřekvapí, ale ani nezklame....tečka. Jo...kdo se těšil na souboj s Nemejský lvem či vícehlavou Hydrou, asi byl zklamán, stejně jako já. The Rock má u mne ale za jedna! ()

STiG24

Úvod filmu, překrásně balený do naivních absurdních nestvůr, povzbudivě doplnil náznak realistického osvícení scénáristy, že Herkules jest pouze, mlhou vypravěčů a svých bratrů ve zbrani, lidu utvářen jako bůh, byť jen prostým podplatitelným žoldákem; a jezdci na koních, jen osvětlením a předsudky, označováni za kentaury. Perfektní. Dalších pár minut prohlubovalo mé očekávání nějaké smysluplné gradace děje. Co následovalo byl zřejmě nějaký důsledek scénáristické únavy, jež obdařila Herkula božskými silami, nutnými k fyzické diplomacii, následované tou neúspěšnou - komunikační. Ehm vlastně... hollywoodskou. I bez nadpřirozených sil by to šlo, a dokonce snad i lépe... 30%. ()

Rob318

Tak jsem si spravil chut, Herkules konečně nevypadal jako reklama na konečník.Jak já si to užíval, děj krásně plynul Herkules řezal co potkal a jeho parta byla výtečná naprosté spokojení. I když děj není nikterak silný a normálně by to bylo na tři hvězdičky, přidám však ještě jednu, po tomhle předchozím homoklovi, ( http://www.csfd.cz/film/340973-herkules-zrozeni-legendy/ ) si jí tenhle film zaslouží. ()

MartinosIav

Zasloužené tři hvězdičky. Dwayne, jako můj oblíbený herec, je fajn, ale že bych z této jeho role byl odvařený, to se říct nedá. Sem tam prohodí vtipnou hlášku. Čekal jsem od toho víc, na druhou stranu ani mě to nezklamalo. Nudné sobotní odpoledne to spolehlivě zabije :) ()

+sfinx+

Holywoodský trhák od první minuty až po závěrečné skandování "Her-kjů-líz!!". Samozřejmě nic hlubokého, žádná inovace, jen další snímek se spousty efektů, co nejjednodušším příběhem a namakaným frajerem, co všem ukáže.. Dokážu zavřít obě oči, vypnout mozek a zředit se na dvě promile, abych vydržel u tupých akčních kravin a ještě si to alespoň trochu užil. Jenže když už se snaží i staré báje napasovat do scénáře Kráčející skály, tak si to opravdu užít nedokážu. Souboj titánů měl určitý příběh a zajímavé postavy, Válka bohů měla výborné, vcelku originální efekty, to samé platí o Hněvu titánů, ale tohle..? Za zmínku stojí snad jen těch pár vtípků Černovouse. ()

matko2351

Hecules, film na ktorý som sa tešil a na ktorý som planoval ísť do kina. Však trailer je úžasný. Dwayne Johnson veľkolepý a postava je legendou. Ach ako to len dobre moj osud zariadil že som nestihol ani jedno premietanie. Bol by som veľmi sklamaný a nahnevaný. Hercules postava mojich detskych čias, mytologicka postava, ktorá toho prežila tak veľa a i napriek tomu ho nikto poriadne nemôže sfilmovať. Úvod bol zaujimavý, myslel som že konečne niekto zväčni príbeh ako ma byť, ale zvyšok filmu bol sklamaním. Ale i napriek tomu to Dwaynovi pristalo a nejako tak by mal Hercules vyzerať. Takže film nie je až taký katastrofalny, ale čakal som oveľa viacej. Dve hviezdičky. ()

Tobias_Sin

Jsem maximálně rád, že jsem na to nešel do kina. Co dělá tenhle film vyjímečným? Narosto nic. Co se bude dít v následujích chvílích se dalo snadno odtušit. Příběh mě naprosto nevtáhl, hudba nevýrazná, stejně jako herecké výkony - postavy naprosto nezáživné.. Toto je naprosto špatný směr, kterým by se měla vlna fantasy filmů ubírat.. Škoda.. Asi by se už scénáristi měli přestat inspirovat řeckými mýty, stejně si z nich berou jen jména.. Jedna hvězda za Iana McShana ()

PORTER44

Je to určitě lepší podívaná než s K.Sorboem,akční scény se docela povedly,chybí tam víc fantazy oblud a efektů,herecké výkony slušný. ()

LooLaa

I porno má víc hloubky, než tato reklama na samoopalovák! PS: Do značné míry pochybuju, že v té době bylo v módě oholené podpaží u můžů. ()

ferdomravec

Slusny film a hlavne uplne iny ako som cakal. V prvom rade je pre mna urcite doverihodnejsi herkules Dvejn ako Kevin Sorbo. Chybala mi tam ale mytolgia s Herkulom spojena. Keby to bol obycajny historicky velkofilm bude to za 4*. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (viac)