Klasický mytologický príbeh o Herkulovi dostáva úplne nový rozmer. Začína v momente, kedy Herkules splnil povestných dvanásť úloh, aby sa vykúpil zo svojich minulých hriechov. Žije vo vyhnanstve a živí sa ako žoldnier. On a jeho päť verných spoločníkov putujú po starovekom Grécku a výmenou za zlatou poskytujú ochranu každému, kto ich potrebuje. Keď o ich služby požiada samotný trácky kráľ a jeho krásna dcéra, ktorých krajinu neustále ohrozujú tyranskí bojovníci, Herkules pochopí, že svojmu osudu nemôže utiecť. Musí prijať svoj vlastný mýtus a stať sa opäť tým slávnym hrdinom, ktorým bol kedysi dávno.. (Forum Film SK)

rukay

Tak tohle mne dostalo. Čekal jsem něco jako bastarda stupidního Vzestupu říše 2014 a okoukaného Barbara Conana, a jsem velice rád, že to dopadlo dost jinak. Jasně, z Hercula asi nikdy nebude kultovka, leč rozhodně je to více než koukatelné. Dwayne "The Rock" Johnson předvádí - na poměry - dosti slušný výkon (mile mne překvapil již podruhé) a začínám si pomalu myslet, že asi není jen další hrouda svalů s dvouciferným kvocientem. To samé platí také pro zbytek bandičky takže i díky Johnu Hurtovi je to celkově herecky neurážející. Sem tam nějaká necenzurovaná digitální krev či zpomalené podřezávání krků také potěší. Choreografie jatek je celkem přesvědčivá, i když trochu zarazí zásoba nožů Ruffuse Sewella a - pravděpodobně ve prospěch rovnoprávnosti - angažovaná blond Xena. Obstojně to ale zachrání jeden nebo dva lepší dějové zvraty, trochu prvoplánového humoru a já i přes své výtky sázím 4****. PS.: koukejte na rozšířenou verzi, klasika s PG-13 je nuda až běda. Tam bych šel o 2** níž. ()

AngelG

Čekala jsem od toho další přehnanou, drsnou, epickou bojovku v čele s ještě přehnanějším a drsnějším Herculem.. Naštěstí pro mě přišlo velké překvapení, kdy se zde skutečně bořily mýty a tak ani Hercules, byť polobůh, je zde mnohem uvěřitelnější a snesitelnější, než veškeré jeho filmové adaptace před ním. The Rock se na tuhle roli rozhodně hodil a to nejen kvůli svým fyzickým proporcím, přičemž by mu člověk to polobožství věřil snad i v reálu, ale hlavně kvůli jeho pohledu, ze kterého prostě číší přátelství a upřímnost, což se rozhodně k takovéto velké postavě určitě hodí. Co se týče příběhu, docela se mi i líbilo to propojení fantazi s realitou, kdy zde ne všechno nevysvětlitelné musí být nadpřirozené, dále taky ten náhlý zvrat v půlce, který jsem ve filmu, jako tenhle, taky nečekala. Takže to celé bylo opravdu takové pohodové, s příjemnými postavami, s fajn hláškami a super efekty. ()

Jakubik

Snaha udělat z Herkulese smrtelníka se moc nevyvedla. Místo toho udělala z Herkulese pořádnýho kripla. V duchu není film špatný. Hezky se na to kouká, ale nevybočuje to z řady podobných filmů. Hned po ukončení filmu bych dal možná i čtyři hvězdy ale dobré je, že většinou když si nejsem jistý tak chviličku počkám, až se to rozleží v hlavě. Tentokráte se to rozleželo na tři zcela zasloužené. Rock je prostě sympaťák. Ostatně celá jeho družina byla v pohodě… ()

Hpatrik

Nečekal jsem moc, a vůbec nejsem zklamán. Velmi přímočará, předvídatelná popcornovka se spoustou nezáživné, neatmosférické akce, bez jakéhokoliv citu pro budování postav a dialogů, s chaotickým střihem, ale s překvapivě slušně obsazenou, zajímavou a hláškující partou a s mírným nadhledem, díky kterému je to daleko koukatelnější, než by se dalo čekat. ()

helraiser

Tak tohle bylo opravdu zklamání, čekal jsem opravdu hodně, ale dostal jsem jen bezduchou akční blbinu, která se vůbec nemusela jmenovat tak jak se jmenuje. No tak snad příště. ()

Whitebeard

Ty rádoby vtipný hlášky ve filmech poslední dobou, to mě zabije. Proč si ten režisér nevybere už na začátku, jestli chce točit mýtus nebo komedii. Proč se to musí takhle prasit. Možná je to alibismus. Točíme sračku už od začátku, tak tam dáme několik funny momentů, lidi to obměkčí. Nee, neobměkčí. 2* ()

geek.ondra

Brett Ratner se snaží zakrýt jasný průser pomocí směšných kostýmů, pitomoučkého scénáře, bídné výpravy, nudného vizuálu a příšerných herců. Bohužel se ani tentokrát nepodařilo z Herkula udělat ucházející blockbuster a jeho nejnovější zpracování je pouze béčkový bordel s áčkovým rozpočtem. 4,5/10 ()

dalziel

Aj keď som bol takpovediac odkojený na Herkulesovi v podaní Kevina Sorba, musím uznať, že aj tento počin sa mi veľmi ľúbil. Toto nie je Jim Beam. Je ,ale domáci.😛 ()

JimiH

Jednoduchý příběh, herci hrající na složenky a až příliš ležérní Dwayne Johnson. Pochválit se dá výprava a méně CGI než napovídaly úvodní minuty filmu. ()

Armin82

No přátelé, pro jednou zase lituju, že jsem nezkouknul nějaký recenze, než jsem celej nadšenej utíkal utopit pár stovek do kina. Pln očekávání jsem si objednal pepsinu a brambůrky, ale už v půlce sáčku mi přestávalo chutnat. Děj ve zkratce--->jeden nasypanej borec, jedna amazonka, jeden věštec,jeden vypravěč, jeden rozumbrada a jeden nemluva, pod vidinou zlata připojí se ke králi, aby mu pomohli vypořádat se s nepřítelem. Mise se vydaří, ale poté naši hrdinové zjistí, že bojovali za špatnou stranu. Plni smyslu pro spravedlnost chtějí svou chybu napravit, ale padnou do pasti. Poté proteinama nažranej Rock strčí do sochy a všichni se mu začnou klanět. Jestli tohle měl bejt jeden z hitů léta, tak to pak nevim. Scénář by vymyslel i průměrnej scénárista telenovel v Kolumbii a herecký výkony nestály za řeč. Souboje zmatečné a nepřehledné. Vy, co máte v plánu jít na tohle do kina, tak doporučuji vymyslet jinej plán, protože tohle by stačilo vidět i za pár let v bedně. Pokud toužíte vidět mega bicepsy, tak si zadejte do googlu ,,muscle,, a bude to levnější ---->50-60% za lítající šípy a Herkulův fight s vlkama ()

hospoda96

Viděna rozšířená verze nejdříve jsme byl přesvědčen pro **, ale nakonec po slušné závěrečné půlhodince to bude za *** slušná jednorázová prkotina ()

Franc1s

Rock jako řvoucí Herkules, co drtí hlavy svým náčiním a jen tak si pohazuje s koňmi? Proč ne :) Pohodová odrreagovačka, kde je jasný děj od začátku, zábavná parta žoldáků a nechybí i s slušné bitky. Sice tu Dwayne hraje někdy až moc vážného, co už mi k němu fakt nesedí, ale přetrpím to počkám na si na finále :D A pak jsem si málem i prdl do kalhot jak si zařval v tom vězení :D Do kina na 3D určitě bych nešel.. 6,5/10 ()

Kingjiri

Rozhodně lepší verze než od Harlina, nicméně k mojí spokojenosti stále dost schází. Dwayne Johnson byl, stejně jako celej film, dobrej až v závěru, kdy se pořádně nasral a začal konečně řádit. Jenomže takhle napumpovanej adrenalinem měl být Hercules už od začátku. Bitky byly docela fajn, ale scházela větší brutalita (a to jsem viděl extended verzi, která má údajně o něco "zajímavější" rating, než klasická kino verze). Taky si nejsem uplně jistej, jestli bylo uplně nutný přidělit k Herculovi tolik parťáků (zajímavej byl pouze drsnej Tydeus a hláškující Amphiaraus). Jsem docela zklamanej a dle traileru, Dwayna Johnsona v hlavní roli nebo 100 megovýho rozpočtu jsem čekal mnohem víc, tři slabší hvězdy. ()

Pavel82

Není potřeba chodit kolem horké kaše. Je to blbost. Nevěřil jsem absolutně nic ani jedné postavě, scénář by napsal i slepej dysgrafik na xanaxu a akční složka, která to má celé táhnout je zřejmě i kvůli ratingu bez nápadu, bez náboje absolutně mdlá a nezajímavá. Těch pár, musím uznat, ne úplně špatně mířených vtípků tohoto Hercula nezachrání. Zlatej Sorbo. ()

Acrobat odpad!

„Je tu Herkules!!!“ Dav jačal ako zbláznený. „No to ma poser..“ zanôtil som cez ústa mastné od morčaciny. A teraz by mal nasledovať boj polobohov s mojimi Berettami, ale nič sa neudialo. To nemá význam ani cenu, pretože od smiechu nad múdrymi vetami sa nevládzete smiať. Fotografické scény na wallpaper, poletujúci sneh...kde sú obnažené Amazonky? Čo stále nadávaš, nič ti nie je dobré. No veď toto bolo dobré. Je to veľké, napumpované nič. Počkať. A teraz sa všetci ukľudníme. To mi chcete nahovoriť, že v jeho kompánii nevystupoval černoch? To vážne? Počkaj, ešte neplač nad tým zázrakom. Počúvaj - - a to tam nebol ani Ázijčan. Preboha, pri bohovi Tutatisovi. To sa páli vraj za päť; nehľadiac na absenciu hercov, na totálne neexistujúci scenár, na v každom momente kričiacu fušerinu akéhosi Rattnera. Od totálnych odpadových vôd túto zlátaninu, kde všetci zachraňujú nejakého usmrkanca nezachraňuje ani Rko. Vďaka aspoň za to - umožňuje to dopozerať do konca. (videné 02.11.2014,BDrip extended) ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (viac)