Příběh osudového prolnutí dvou životů: poručíka Milana Horáka (J. Bartoška) a recidivisty Denka (P. Trávníček), prchajícího se skupinou vězňů z nápravného zařízení. Každý má svou cestu a cíl – ti dva se ale setkají, a to za dosti dramatických okolností – Horák se dostane do náhodného střetu s Denkem, kterému zkříží cestu při jeho útěku na svobodu. Tady je i zabit Horákův kamarád. Zatímco probíhá široká akce, při které má být pachatel zneškodněn, se pokusí Horák na vlastní pěst o jeho dopadení a stane se málem jeho čtvrtou obětí… (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Uvažujete celkem správně, ale on tak neuvažuje." VB a ČSLA na stopě uprchlýho mukla, tak na to jsem se fakt těšil. Bylo to skvělý. Dráty se žhavily, vysílačky skvěle fungovaly a vedení pracovalo přesně tak, jak to směrnice ukládaly. Prostě sci-fi tý doby, ale fajn. Jenže v tom terénu to byla taková nuda, že jsem si ohryzal i nehty na nohách. Ovšem závěrečný dumání soudruhů nad osudech chrabrýho stopaře poručíka Horáka bylo naprosto báječný - exemplárně potrestat nebo vyznamenat? To bylo drama, že jsem se skoro až zpotil. ()

dobytek

Nevim, jak film působil na diváky v době, kdy byl aktuální, ale dneska už to působí spíš jako nechtěná komedie. Trávníček v roli uprchlýho vězně, kterej v jednom kuse čuchá toluen, si maže celou slavnou VB na chleba, ale přimotá se k tomu iniciativní lampasák Bartoška a trochu kostrbatě a s velkou porcí štěstí to nakonec vyřeší. Ale ta hodinka se dala v pohodě vydržet a v úplnym závěru film dokonce nabídne i nějakou myšlenku. Navíc je to celkem slušně herecky obsazený. ()

flanker.27

Je to takový Antiuprchlík. Dokonce i ta scéna ve vězeňském autobuse je docela podobná. Až na to, že tu nepronásleduje U. S. Marshal T. L. Jones nevinného doktora Forda, ale soudruh poručík Bartoška vysloužilého prince, až moc vinného magora, feťáka a ranaře Trávníčka. Samo o sobě by to mohlo být docela dobré, jen scénář je plný (ne)logických zářezů a předepisuje občas "hrdinovi" jednat jako pitomec. Technický detail. Mám pocit, že v jednom krátkém záběru při závěrečné honičce dělá Trávníček kadenci tatatata nikoli ze škorpiona, ale drží "naš znamy samopal" vz. 24/26. Vlastně jsem docela shovívavý, i když je to celkově trochu úsměvné. ()

Wacoslav1

Buď projdem nebo pojdem! Tohle je krásná ukázka typicky komunistickýho skanzenu let osmdesátých. Nefalšovaný bizár s pokusem o akci v západním stylu pro dobu svýho vzniku naprosto typický. Navíc na konci se to snaží  mít i něco jako přesah, ale už se sakra nedozvíme jak to s tím Bartoškou vlastně dopadlo. Nicméně nafetovanej a zabijáckej Trávníček je vpravdě best a v takový roli bych ho opravdu nečekal. Každopádně film jenom pro určité konkrétní publikum. Vstup pouze na vlastní nebezpečí!55% ()

Ampi

Svým způsobem je to hvězdně obsazený souboj princů.  Popelčin třetí princ Pavel Trávníček proti prvnímu princi Sokolovi z osady Havranů Jiřímu Bartoškovi. Oba princové jsou vyzbrojeni škorpiony (ne štíry z třídy pavoukovců ale, samopaly vzor 61) Na straně Bartošky je v drobné roli další princ Antonín Navrátil.  Po cestě potká i Miroslava Středu (nedávno zemřelého velkého herce malých rolí) a nakonec objeví i Bořivoj Navrátil.  Vcelku pěkný, trochu akční kriminální film s tematikou vojsk ministerstva vnitra a otevřeným koncem. ()

Big Bear

Milé děti, pozorně poslouchejte a pište si zadání matematické úlohy! Z bodu A vyjede poručík Horák vojenskou Tatrovkou T148 vezoucí bažanty na odlehlou posádku. Proti němu z bodu B vyráží zfetovaný uprchlý trestanec Denka ukradeným autobusem Škoda RTO vstříc západní hranici. Vypočítejte... Kde a v jakém bodě se Horák potká s Denkou? A jak jejich setkání dopadne? Nu, to si už spočítejte, nebudu tu spoilerovat. ---- Pozor je ozbrojen je klasickým normalizačním filmem, který se snažil být akčnějším než hloupý scénář připustil. Přesto se Moskalyk snažil co to dalo a tak film  překvapí docela slušnou mírou akce i mírnou brutalitou. Myslím si, že Pavla Trávníčka jste v takto záporné roli těžko mohli někde jinde vidět! Oproti tomu Barťák hraje klaďase a mstitele a ve své roli zas až tak nepřekvapí. Ovšem vezmu-li v potaz, že byl cvičený boxer a poručík lampasák , tak mu sjetej Trávníček dával sakra co proto.  Asi čichal nějakej slušněj typ Toluenu nebo Čikuli či co.. :-). Pěstní souboj v průjezdu plném prázdných krabic aby kucí padali do měkkého v podstatě tak nějak charakterizuje ideové sdělení celé téhle normalizační zvláštnosti. Je to ten typ filmů, kde vidíme taťky od VB jak s houkáním modrých majáků na střechách  tůrují ty své žlutobílé Volhy a Žigulíky v honbě za protisocialistickým živlem. Do vysílaček volají tady Javor, což už tenkrát muselo působit směšně... Zde jim v honbě navíc pomůže chrabrá ČSLA a v podstatě mi tam už chyběl jen zásah nějaké sovětské posádky co se tak nějak zapomněla odstěhovat po srpnu 1968. Přesto to jako nechtěná zábava funguje dokonale. Dávám za 3 výstřely ze škorpíku. * * * ()

SOLOM.

Na československé poměry vcelku drsná kriminálka. No drsná, rozhodně akčnější než spousta jiných. „Princ“ Trávníček v poněkud temnější roli, který si na své konto přidá pár mrtvých během svého útěku – podal vcelku slušný výkon a stejně tak i Bartoška. Přepadení transportu vězňů a následný úprk trojice muklů byl sice poněkud úsměvný – stejně tak i samotný závěr, ale nenudil jsem se u toho a mělo to i pár velmi dobrých pasáží. Takže průměrné ohodnocení je zde na místě. ()

Šimpy

Vcelku solidní záležitost, Moskalyk ve formě, pokus prince Trávníčka vzít to přes čáru....no asi skončil na provaze, zatímco jeho dva hrdinné kamarády čekalo doživotí za protisocialistické jednání, takže by v 89 šli domů a byli by oslavováni jako hrdinové. Nicméně vadilo mi tu pár nelogičností....oni převážejí mukly obyčejným autobusem, aniž by tito měli na rukou želízka a navíc v prostoru bez mříží oddělené kabiny. Takhle hloupě to snad nemohlo probíhat. Ale zajímaví herci, jen přemýšlím nad člověkem, který sedí u stolu v závěru, když se rozhoduje o tom, co s Bartoškou, a pak vychází na chodbu a zve Bartošku dovnitř. Vypadá jak Miloslav Ransdorf :-D. ()

vitekpe

Skvela ukazka pokusu o akcni film z dob socialismu. Nevim, jak na to zadani nahlizeli tvurci, zda to vzali vazne nebo si z toho delali legraci. Ani z filmu to neni poradne poznat. Ty dialogy/hlasky jsou proste uzasny.  Pro zvidave divaky je to zazitek. :) ()

kebom

Trochu zvláštna akčná kriminálka. Tvorcom asi na konci došlo, že im to nejako nevyšlo, tak to zostrihali na dosť čudnú dĺžku. Z Trávnička ako keby na poslednú chvíľu spravili feťáka, ale zase na druhej strane im tam nakladá, ako keby mal špeciálny výcvik - zruší rotu vojakov a v podstate vyhrá aj nad šaržou Bartoškom a to je už čo povedať. Našťastie bdelí príslušníci VB a ČSĽA si s ním už nakoniec poradia. Trochu vtipné mi prišlo, ako sedeli v bare súdruhujú sa a na stole pohár Coca-Cola. Niektoré akčné scény stoja za to, inak slušný bizár. ()

ArthasKarfa

Správné socialistické akční drama, Trávníček jako opravdový gauner střílí všechno co se pohne. VB a vojáci jsou mu ovšem v patách, aby mu znemožnili úprk přes hranice. Ty nehody aut, které se Trávníčkovi přihodí jsou dost úsměvné. Stejně jako přemožené auto plné vojáků střílením z Tatry na 200m. :D Opravu Trávníček alá vládnutí po mapě. ()

Untentrauer

Až z nejzazších hlubin Youtube na mě vyskočil tento skvělý snímek, ve kterém hraje Trávníček lotra největšího kalibru! Protože mám Trávníčka rád, tak jsem jemu a jeho skvěle obsazené partě uprchnuvších muklů fandil, ale jen do chvíle, než rozjel T vlastní kampaň s ukradenou T.. Já myslím, že by Trávníček Bartošku střískal, jako psa a néé na vopak! Né na vopak!! :-) .Tohle je velké filmové překvapení a to už jen proto, že jsem o něm vůbec netušil. Jinak, pro lidi co nemají v lásce socialistický filmy je to taková naivní blbůstka.... ()

PaRi

Typické normalizační dílko ČsT plné soudruhování a chrabrých pohraničníků a správných chlapců od VB jezdících v sovětských žigulících a volhách. Pro koho tuhle hrůzu kanál 3 ČT dává? Chce vzbudit nostalgii po těchto časech? Bože, to hnusně špinavé pohraniční město. Ano, takto vypadala většina měst. Že se k něčemu takovému propůjčil Moskalyk je smutné. ()

vozralec

Trávníček se s tím nemazal. Běhající Bartoška šel po něm sám (přitom měl náklaďák plný vojáků). Zajímavé osobní zbraně. ()

javlapippi

"Buď projdem nebo pojdem!" Trávníček v naprosto neprincovskej roli ako podlý recidivista na úteku, adrenalínom a toluénom nafetovaný za sebou zanecháva mŕtvoly a ukradnuté havarované vozidlá. Ovšem má to márne, pretože mu na chrbát dýcha po pomste bažiaci a pästiarskym tréningom zocelený armádny dôstojník Bartoška, toho času ignorujúci velenie. Na svoju dobu celkom nadupané akciou, brutalitou a dokonca aj nejaké to sprosté slovo začujeme. Hodne jesennej pochmúrnosti, blata a aj to socialistické pohraničné mestečko pôsobí špinavo a bezútešne. Prekvapivo príjemne strávená hodina. ()