Hugo, otec krásnej Elsy, jedného dňa zablúdi v lese a nájde tajomný opustený zámok. Keď odtrhne ružu, napadne ho zvláštne stvorenie - napolo človek a napolo zviera. Hugo si zachráni život, keď mu na výmenu miesto seba ponúkne prvého človeka, ktorého stretne pri návrate domov. Na jeho veľké zdesenie je to však práve krásna Elsa. (STV)

Gooran

Pohádka mě zaujala a překvapila. Zprvu nepříliš sympatické postavy si pak získaly své kouzlo a celý příběh nakonec gradoval v zajímavé vyvrcholení. 4/5 ()

Simon@

A dám tomu pět, ať nežeru. :-) Prostě mám ráda Krásku a zvíře ve všech možných verzích a podobách. Tahle verze byla překvapivě milá, prostá, leč hezky udělaná. Německým pohádkám většinou vůbec nedávám šanci, protože těch pár, co jsem viděla, mě nikdy neoslovilo. Tahle se povedla. ()

Chlo0opek

Nebylo to tak špatné, jako bývá německá filmová tvorba, ale i tak to bylo stále nesympatické, zkrátka podivné. A to zvíře v červeném vypadalo spíše jako ženská:). ()

Manarit

Tohle zpracování už ohraného tématu velmi překvapilo, obecně začínám mít německé pohádky hodně ráda, protože nejsou tak česky naivní. Jsou pro děti, ale přitom si u nich i dospelý nepřipadá jak na školní besídce. Elsa v roli krásky skvěle zapadla, líbí se mi i přesun do trochu jiné doby, než u Krásky bývá běžné. Jako hradní paní je Elsa hodně přesvědčivá a uvěřila bych jí i v historickém filmu. Hodně, a to opravdu hodně, se mi líbí maska zvířete. Není to typická hrouba chlupů a plyše, jak se všichni do posledního puntíku snaží zkopírovat Zvíře z Disneyho animáku. Další bod přisuzuji tomu, že mají jména. Elsa a Arbo nejsou jen bezejmenou Kráskou (v lepším Belle) a zvířetem. A jak říkám, celkově je to takové dospělejší, reálnější. Velké plus, více takových pohádek. ()

xyran

Jak jsem k německému zpracování pohádek kritický, tak tady opravdu příjemně překvapili.. Nemá to ponurou atmosféru jak naše zpracování (spíše pro odrostlejší), ale posazeno spíš do roviny pro děti - podařilo se... ()

atakua

Tato adaptace Krásky a zvířete od Krásky nevyžaduje, aby byla neuvěřitelně milá, zatímco Zvíře je totální hajzl. V ostatních adaptacích trpí Kráska patrně Stockholmským syndromem, což není divu, vzhledem k tomu, jak s tou postavou bývá zacházeno. Takže za mě vzhledem k tomuto 5 hvězdiček. ()

burg

Musím říct, že tahle verze mě vážně příjemně překvapila - vizuálem, ztvárněním, krásnými lokacemi a tak vůbec. Prostě na Němce slušná práce! Jednou jsem náhodně přepl program a už jsem u toho zůstal. ()