James Cole (Bruce Willis) prožil převážnou většinu svého života v podzemí. Nyní, v roce 2025, žije v ponuré, tmavé, zasněžené přítomnosti. Začalo to už na konci dvacátého století, kdy během dvou let (1996 a 1997) zemřelo přičiněním neznámého bídáka, který vypustil do ovzduší nebezpečný vir, pět miliard obyvatel zeměkoule. Zůstalo jen jedno procento lidí, kteří se teď krčí jako krtci pod zemí. Hrstka lidí se s tím ale nehodlá jenom tak smířit, a proto vysílá do minulosti prostřednictvím stroje času "nedobrovolné dobrovolníky" z řad vězňů. Jejich úkolem v podstatě není spasit svět a odvrátit neštěstí - co se stalo, nejde odestát. Mají jen pozorovat, sbírat vzorky a odhalit zdroj nákazy, původ všeho zla. Vědci už pak zajistí vše ostatní, vyvinou protilátku a zařídí, aby se lidstvo jednadvacátého století mohlo vrátit zpátky na povrch zemský... (oficiálny text distribútora)

ratpile

Viděl jsem jednou a už teď jsem si jist, že až další shlédnutí bude zábavnější a zajímavější. Depresivní vize budoucnosti lidstva zamořeného virem, která donutí člověka přemýšlet, pričemž disponuje silným příběhem a emocemi. Willis a Pitt možná ve svých nejlepších rolích (Willis určitě), výborný ústřední hudební motiv, spousta silných scén, Gilliemův důraz na vizuál, tentokrát však s hlavou a patou. Jedno z nejlepších sci-fi vůbec. ()

pe3czech

Film v průběžném hodnocení kolísal mezi dvěma až pěti hvězdičkama. Dělám tedy průměr a ten značí slabší čtyři hvězdičky. V jeden den jsem viděl Donnie Darko, The Butterfly effect a 12 opic a musím říct, že za mě je v porovnání těchto tří snímků na úrovni The Butterfly effect. Chvilkově je daleko lepší, ale chvilkama o hodně víc nudí, The Butterfly effect je po celou dobu napínavý a udržuje si stejné tempo. ()

Asdas

Presne to čo som čakal som dostal a aj niečo naviac! Skvelý herci ,skvelý príbeh,skvelá hudba,skvelá atmosféra .....a dalo by sa pokračovať. Pripomína my to trocha Japonské Anime po Gilliamovsky. ()

Kuzmik

Naprosto nejpovedenějši sci-fi thriller všech dob. Fantastická režie, která vás upoutá a nepustí. U filmu musíte hodně přemyšlet a hlavně dávat velký pozor, jinak se ztratíte a nepochopíte další události, což miluju. Zmatující, pochrumný a někdy nesmyslný snímek plný hvězd. Bruce Willis a Brad Pitt perfektní herecký výkon, totéž střih i scénař, ale to nemůžu ríct o soundtracku, který vás sice zavade do takového sci-fi tranzu ale je to v podstatě jen jedna skladba. Příběh propracovaný na jedničku a režie, která rozdělila film do několika časových linií mě uchvátila. Zkrátka jeden z nejlepších filmů co jsem, kdy viděl. ***** ()

KillHurt

Jeden z nejlepších sci-fi snímků vůbec (až letos mu dokázal konkurovat Počátek). Od začátku do konce jsem si kousal nehty a doteď i po letech uvažuju, jestli Cole byl a nebo nebyl magor. Také snímek, u kterého jsem začal uznávat Brada Pitta jako skvělého herce. ()

MDesign

Film sa mi páčil, ale musím ho hodnotiť s nadhľadom, pretože keby som mal brať do úvahy aj efekty a vizuálnu stránku, tak by Twelve Monkeys zrovna dobre nepochodilo. ()

yaqwsx

Velice dobře a poctivě natočené sc-fi - to byly mé první dojmy z filmu. Ono má k tomu nášlupno svým hereckým obsazením. Příběh je velice kompaktní a promyšlený. Jenže... Když jsem viděl závěrečný záběr, ten upřený pohled, tak jsem čekal, že se mě film nějak dotkne, předá mi nějaký pocit - jenže to se nestalo. Prostě skončil a to je vše. Možná kdyby měl tak o 15-20 minut kratší stopáž a rychlejší tempo, tak by se tento efekt dostavil, ale takto... ()

oasismanik

Geniálna záležitosť, geniálna kamera, geniálny Willis a ešte lepší Brad Pitt a jedna šialená zvučka...+ samozrejme celý šialený film. Skrátka klasika, ktorú by mal každý filmový milovník vidieť minimálne tri krát...10/10 ()

migele

Bruce asi chodil po polepšovnách a učil se svou roli, jinak si nedokážu představit jeho výkon. To samé platí i o Pittovi, který snad hraje ještě líp toho pomatence. Dějově docela složitý snímek. ()

jprmusic

Při vší úuctě k Willisovi - tohle je představení pouze dvou pánů: Brada Pitta a Teryho Gilliama. Ostatní jsou trochu do počtu, ale to nevadí, protože film je kompaktní, napínavej a zábavnej. ()

Virtue

Že je Willis plešatej, nic nového. Ale že dokáže tohle zahrát? Po smrtonostných pastích, Posledním skautovi a Pulp Fiction role sci-fi magora....a jak mu sedla. Nemluvě o Pittovi, který si hodně posunků přibral do svých dalších rolí. Herecké výkony pouze třešnička na dortu v jinak perfektním filmu, který Vás vtáhne do děje a nepustí až do samého konce. Jako vždy vděčné téma o cestování časem. Jen kdyby existoval alespoň jeden další pořádnej film podobného tématu a nemusela jsem se dívat pořád dokola jen na tohle. Pouze jeden poznatek k zamyšlení: co dokáže jeden šílenec se zkumavkou? Vyhubí skoro celé lidstvo a ani Willis žeroucí pavouky tomu nezabrání:-) ()

uodevr

Skvěle vymyšlené, brilantně napsané a zrežírované, končí to vyloženě drsně (v nešťastném slova smyslu), a Willis ve své životní roli. Ovšem Pitt mi poněkud vadil (přehrává přímo brutálně, byť s umem), strašně mi chybělo víc záběrů z venčí přítomnosti (je tam vlastně jenom jeden krátkej, a jak na potvoru je to zrovna jedinný záběr, kde atmosféra naplno funguje), a příjde mi, že je to bohužel jeden z těch filmů, které nestárnou právě dobře (film na mě působil, jakoby byl ještě starší, než vlastně je, a možná i proto jsem zdejší děj a jeho budování shledal spíš nudnější...a že vyjma těch posledních vteřin v letadle tu ani nic negraduje mi nikdo nevymluví). Nicméně ten konec je fakt parádní a už jenom on zaslouží tu jednu hvězdu navíc. A ten theme...ten theme. ()

FFo

Jeden z dokonalejších filmov o cestovaní časom s perfektnými hereckými výkonmi, presvedčivými kulisami, prepracovaným scenárom a jedným jeffom obsadeným megavtipným kreslom..ešte mi aj nedal spať, no čo dodať ()

princesofpersia

Nemám slov. Podle mého jedna z nejlepších sci-fi dosud natočená. Žádné blýskavé materiály a létající auta, ale skvělá ponurost a dokonalá pointa :) Za tohle by si Pitt toho Oscara vážně zasloužil a Willis jak by smet. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil