James Cole (Bruce Willis) prožil převážnou většinu svého života v podzemí. Nyní, v roce 2025, žije v ponuré, tmavé, zasněžené přítomnosti. Začalo to už na konci dvacátého století, kdy během dvou let (1996 a 1997) zemřelo přičiněním neznámého bídáka, který vypustil do ovzduší nebezpečný vir, pět miliard obyvatel zeměkoule. Zůstalo jen jedno procento lidí, kteří se teď krčí jako krtci pod zemí. Hrstka lidí se s tím ale nehodlá jenom tak smířit, a proto vysílá do minulosti prostřednictvím stroje času "nedobrovolné dobrovolníky" z řad vězňů. Jejich úkolem v podstatě není spasit svět a odvrátit neštěstí - co se stalo, nejde odestát. Mají jen pozorovat, sbírat vzorky a odhalit zdroj nákazy, původ všeho zla. Vědci už pak zajistí vše ostatní, vyvinou protilátku a zařídí, aby se lidstvo jednadvacátého století mohlo vrátit zpátky na povrch zemský... (oficiálny text distribútora)

Masinfira

Pro mě naprostá pecka! Bavil jsem se od začátku do konce a musím pochválit jak námět a příběh, tak i jejich brilantní zpracování. Doporučuji ke shlédnutí asi zcela všem. ()

hujerita

Takto nejak si predstavujem sci-fi. Skvelý scenár, výborná réžia. Pitt na zjedenie a Willis ako čerešnička na torte.Videl som to minimálne 5-krát a vždy tam nájdem niečo nové. Terry Gilliam je jednoducho borec ()

sedmdevet

Složitý film, ale zapouští svoje kořínky, takže u mě pronikl prostě až do masa, a to opět tou svou podprahovostí která z něho vyzařuje,od "málem" poklidného začátku do nezadržitelného konce. ()

yrik

Po x letech jsem se znova mrknul na tento film a nezklamal mě, odsejpává to, dobrá zápletka, herecké výkony, na film natočený před 17 lety dost dobrý... ()

QuietRioT

Že toto sa dostalo ku mne až teraz? Keby som vypustil logiku z toho, že prítomnosť nie je určovaná budúcnosťou, ale naopak, tak by som 12 opíc mohol pokladať za vrchol v svojom odbore. ()

MoniqueM

Sci-fi 12 opic ve mě probouzelo podobné pocity jako Kubrikův Mechanický pomeranč - nic zrůdného kamera nevidí, přesto se divákovi občas dělá pěkně zle (nebo mám možná jen slabý žaludek :-) ). Originální námět cestování časem nikoli za účelem změnit minulost, ale "jen" posbírat dost informací k ovlivnění přítomnosti s naprosto překvapivým závěrem, spolu s hereckými výkony Bruce Willise a (k mému milému překvapení i) Brada Pitta by si zasloužily i pět hvězdiček. Ten nepříjemný pocit, který ve mě ale po skončení ještě dlouhou dobu přetrval (což bezesporu svědčí o kvalitě filmu) nemůže dát víc než čtyři. ()

zsh3

Nikdy jsem neměl rád Breda Pitta. Ovšem jako průvodce blázincem: "tady jsou hry, ale jsou zamčený. Tady jsou další hry, ale taky jsou zamčený." :-DDDDD uplně mě dostal. Viděl jsem to jenom jednou, možná proto zatím jen 4 hvězdičky. A objednávám klystýr pro všechny !!! :-DDD ()

zimi

Hodně zvláštní film, skvěle natočen ani si nemuseli dělat násilí s bůhví jakými efekty, super a opravdu to chce vidět vícekrát u mě 9/10 tak doporučuji ! ()

Dexies

Dobrý postapokalyptický film, kdy od začátku nevíte jestli je to sen, nebo realita a kdo je vlastně dobrej a kdo je padouch ... Brad Pitt dokonale zahrál blázna :) ()

neo101

ve svém žánru je to špička. Boží Willis a senzačně hrající Brad Pitt, to se jen tak nikde nevidí. Viděl jsem to mockrát a pokaždé hledám a snažim se chápat víc a víc. ()

lonew

Jeden z nejlepších filmů Willise. Můžu se na něj dívat porád, ale stejně nemůžu přijít na to, kdo (co) představuje hlas, který říká Coleovi džouzife a jak to dělal Pitt s těma očima:) ()

Milonak

Skvělý film. Mám rád filmy, které se odlišují od ostatních a to ať už obsahem samotným, nebo tím, že nutí diváka se nad dějem zamyslet (v tomto případě poměrně dost). Další věcí je to, jak film pojme režisér a jakým způsobem je natočený. Tady se sešlo všechno dohromady, do toho skvěle hrající Willis, Pitt a krásná Stowe. Viděno již dvakrát a určitě ne naposledy. Skvělá řemeslná práce. 95% ()

smajki

Mám velmi rád psychologická mysteriózní díla a tohle je v daném žánru a tématu určitě jedno z nejlepších jaké jsem kdy viděl. Herecké výkony hlavních představitelů jsou výborné a Pittovi bych toho skvěle roztěkaného cholerického cvoka klidně věřil. V tomhle filmu je všechno správně a celé to dotahuje k dokonalosti výborný hudební doprovod, který skvěle podtrhuje zmatečnost nebo syrovost všech scén. Dalším velkým pozitivem je, že příběh nekončí happyendem, což tady velmi oceňuji, neboť co se jednou stalo, nelze už změnit...Hodnocení bez ztráty kytičky. ()

bloks

Toto je možno aj najlepší film Gilliama. Dokonale natočené, vymyslené aj zahrané. Ťažko povedať, či je lepší Willis, alebo Pitt. Nečakané rozuzlenie je tiež plus. Super sci-fi film... ()

Lighthammer odpad!

Asi jsem viděl jiný film, než zbytek CSFD. Pro mě tohle byla absolutně nezajímavá a nesrozumitelná slátanina. Přehrávající Pitt, ultranudnej zmatenej Willis, rádoby nápaditej a nepředvídatelnej konec....pokud v tom byla nějaká hloubka, tak se přede mnou bezpečně ukryla. Dvě hodiny dlouhý nepovedený pokus o art, čisté filmové utrpení. Nikdy více. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil