Wyrmwood

(festivalový názov)
  • Česko Noc oživlých protinožců (viac)

Po australské noční obloze se přežene kometa, která pozmění přírodní zákonitosti na Zemi. V důsledku toho podlehne většina populace podivné nemoci, kvůli níž se z lidí stanou zombie. Přežije jen hrstka šťastlivců, která záhy zjistí, že nákaza znehodnotila veškeré zdroje paliva a ty jsou nyní nepoužitelné. Přeživším, kteří jsou uvězněni v pustině plné živých mrtvých, nezbývá moc důvodů, proč žít - naděje, že se dostanou na nějaké bezpečnější místo, je totiž mizivá. Jeden z nich, automechanik a otec od rodiny Barry, přišel kromě své sestry Brooke o všechny. Navzdory šířící se katastrofě je Brooke unesena bandou polovojenských násilníků a odvlečena do děsivé laboratoře maniakálního vědce, který provádí řadu šílených pokusů na těch, jimž se podařilo přežít. Zatímco Brooke spřádá plány na útěk, Barry se ji vydává hledat. Na pomoc si bere dalšího přeživšího - Bennyho. Oba se musejí vyzbrojit a probojovat si cestu hordou zákeřných nestvůr uprostřed australské buše. (Cinemax)

Venous666

Ty wole, pecka, luxus, prostě pastva pro duši i oči. Jak už mnozí psali, tento žánr na pokraji vymření (už se asi nedalo vymyslet něco zajímavého), ale tohle je přesný opak. Rychlé, stručné, krvavé a se silným doktůrkem co má ještě radši gore nežli já. Na to, že snímek má silnější stopáž musím říct, že mi to uteklo strašně rychle a když to skončilo, měl jsem pocit lítosti, že budu muset zase čekat pár let a nebo několik desítek filmů, než dostanu podobný. Po pravdě kam se hrabe světová válka Z s B. Pittem. Tohle stálo rozhodně méně peněz a dostali jsem mnoho muziky. ()

warrenur

Znacne uletena haluz, plna zombikov umelej krvi a dalsieho kvanta uletenosti. Niektore prvky su vsak originalne a v skutku zabavne. Na zabitie nudy to staci. ()

PeamMr

Uspokojující, nic nového nepřinášející australský zombie horor. Ty dvě pěti hvězdy tady sice nechápu, ale budiž. 60% ()

Raziel_cz

Mad Max se zombíky teda ani náhodou, ale přepálené béčko, no sakra. Scénář je sice strašně nekonzistentní, takže se komediální scény střídají s dramatickými v naprosto nahodilém pořadí, ale film se nikdy nedostane za hranici zábavnosti. Akce je natočena dravě a krví se tu fakt nešetří, je to nehorázně šílené, s ničím se to nepáře a na emoce se tady z vysoka sere, hlavně, že je do čeho střílet hřebíkovačem. Navíc, nápad se zembíky produkujícími hořlaviny je fakt super. Akorát nechápu, proč musí být vojáci v každé žánrovce strůjci všeho zla. ()

Qeo

Wyrmwood představuje konečně zombie žánrovku bez keců a zbytečného patosu. A dokonce i s dějem! Což byla příjemná změna. Nic naplat australané se činí a oživují (v tomhle případě omrtvují) znuděné fanoušky horru, kteří už jsou nasáklí nudou, která je zaplavuje z Ameriky. A ještě to také umí s kamerou! A nebojí se jí konečně použít... ()

Ben Nevis

Na mě tam bylo moc akce a málo příběhu či emocí, ale na to, že film spadá do stokrát vymletého zombie žánru, je dostatečně inovativní, aby totálně neznudil. ()

Rockerman

Několik let na tomto fóru píšu, že mě už zombíci nebaví, protože vše okolo nich bylo natočeno a není kam jít dál. Občas se ovšem stane, že někdo přijde s neotřelým nápadem a já zas vezmu živé-mrtvé na milost. Protinožcům se to povedlo. Dostatečné krvavé, spousta vybuchnutých hlav a jeden vskutku originální nápad dělá z této ptákoviny velmi dobrou zábavu. " Natankujeme" ? Jen ten závěr se hrubě nepodařil! Jakoby se nevědělo, jak to ukončit a zbytečně se to natahuje. Je to tak na tři a půl, ale za Nevilla v mrazáku přihazuji půl hvězdy navíc. ()

Charlie84

Až mě překvapuje, jak svěží vítr do provařeného žánru jakým zombie horory bezesporu jsou je možné přinést, když mají filmaři dostatek nápadů. Wyrmwood nejvíc vystihuje scéna, kdy težkooděnec tasí katanu a na otázku kde jsi vzal ten meč odpoví - a koho to zajímá! Přesně tak! Kdyby se to ke konci utrhlo ze řetězu ještě víc a zmíněné kataně někdo kontroval lejzrem, bavil bych se ještě o trochu líp. I tak jsem si párkrát slušně poprskal monitor kolou, dávkovat tohle jednou týdně v seriálové podobě, nezlobil bych se ani trochu Až začne zombie apokalypsa, rozhodně nechci být zrovna na poznávačce Austrálie... ()

Razzor_82

"Jeho hlava je na sračky!" Tak to je Mad Barry jak vyšitý. Jay Gallagher výtečně v hlavní roli. Nečekaně krvavý a originální zoombie nářez od protinožců. Solidní scénář vykresluje charakterově zajímavé postavy. Ani na chvilku nenudí černým humorem a předvádí nápadité scény. Nižší rozpočet dokonale zakryjí masky a efekty na výborné úrovni.  Skvěle jsem se bavil. 8/10 ()

bakeero

V Austrálii se v roce 2014 filmům dařilo. A tohle zábavné zombie béčko to jenom potvrzuje. Uteče to jako voda, ale i za tu chvíli si stačíte svět Wyrmwooda zamilovat. Klidně bych si dal ještě pár dílů. Více na Filmfanatic.cz. ()

Franc1s

"To auto jede na zombíky"!!! Všude tolik zombíků, ale tihle borci z Austrálie dokázali, že stále jde něco nového vymýšlet. Živej, mrtvej se může jít zahrabat :) tady se nehraje na dialogy, ale na vystřelené mozky a když už, tak na vtipný hlášky, co jich tu je dostatek a zajímavý nápady. Střeva venku nechybí a dostatek krve pro každého! Chci dvojku!!! 7/10 ()

DarthFailord

Wow jsem až překvapený jak silný materiál se dostane sem do země nezemě od protinožců. Opravdu svižná zombie jízda, která mi svým stylem připomíná místy Tarantinovo od soumraku do úsvitu smíchané s Mad Maxem. Barevně velmi vyladěné a spád s jakým se od začátku do konce film řítí, je neskutečný. Přidejme si k tomu pár opravdu originálních nápadů, což je v moderním zombie světě velmi těžké a máme na světě skvěly akční koktejl nad kterým nemusíte přemýšlet!! ()

vikino1

Hmm.. Co k tomu napsat ? Rozhodně to JE originální, docela zábavné (teda pokud vám nevadí zombici), a po deseti minutách filmu si říkáte - hmm tak vo čem tohle bude ? Bud to bude totální fiasko nebo totální bomba.. Fiasko to rozhodně není. K totální bombě to má blíž, ale na plnou palbu to taky nedosáhlo.. Každopádně kdo by byl řekl, že od země klokanů přijde takový šperk. Slušely by dvě tři pokračování, aby si člověk udělal obrázek o tom, kdo řídí pokusy na zombie a lidech, kdo řídí vojáky a co tam vlastně dělají... ()

markotter

Po obludné Austrálii jsem si potřeboval spravit chuť a jako dezert si naservíroval další australský film byť s poněkud odlišnějším zaměřením. A dlužno podotknout Australani si to tímhle zase u mně na chvíli vyžehlili. A to sem si myslel, že se v zombie žánru nedá už nic vymyslet a že je de facto mrtvý. Ne, pokud se toho ujme šikovný režisér, nebojí se ratingu 18+ a nevadí mu, že si o něm pár lidí bude myslet, že je úchyl. Takže celou dobu sledujeme slušnou akční řežbu s dostatkem krve a odporností, zabíjení vlastní rodiny, pokud je to nutné a docela dobře odsýpající příběh. Ústřední duo je sympatické, hlavně hláškující Aboridžinec je doslova k sežrání. Sestra hlavního hrdiny ostatně taky...A vtipné nápady s lednicí a lékárničkou už jsou jen třešničkou na dortu. ()

gemi

Nenadchne, neurazí, ale pobaví. Na rozdíl od takové Země kůlů to není nuda a film se nebere smrtelně vážně. Vlastně se nebere vážně ani trošku. ()