Wyrmwood

(festivalový názov)
  • Česko Noc oživlých protinožců (viac)

Po australské noční obloze se přežene kometa, která pozmění přírodní zákonitosti na Zemi. V důsledku toho podlehne většina populace podivné nemoci, kvůli níž se z lidí stanou zombie. Přežije jen hrstka šťastlivců, která záhy zjistí, že nákaza znehodnotila veškeré zdroje paliva a ty jsou nyní nepoužitelné. Přeživším, kteří jsou uvězněni v pustině plné živých mrtvých, nezbývá moc důvodů, proč žít - naděje, že se dostanou na nějaké bezpečnější místo, je totiž mizivá. Jeden z nich, automechanik a otec od rodiny Barry, přišel kromě své sestry Brooke o všechny. Navzdory šířící se katastrofě je Brooke unesena bandou polovojenských násilníků a odvlečena do děsivé laboratoře maniakálního vědce, který provádí řadu šílených pokusů na těch, jimž se podařilo přežít. Zatímco Brooke spřádá plány na útěk, Barry se ji vydává hledat. Na pomoc si bere dalšího přeživšího - Bennyho. Oba se musejí vyzbrojit a probojovat si cestu hordou zákeřných nestvůr uprostřed australské buše. (Cinemax)

Bragi66

Autem jezdí na dech ze zombie, ale přitom to není tak úplně blbé. Horor je také pohádka a k jeho přijetí je nutná nadsázka a klišé. Nutně se zde musí vyskytovat zlí polovojáci a šílený vědec. Autoři ale neotravují rozklepanou kamerou víc, než je v hororu povinné a neblbnou s lekačkami v každé minutě. Na hororu se cení znepokojivý konec, ale to se tady až úplně nepovedlo, přesto se to ale vidět dá. ()

Little_Sawy

Tady to opravdu fungovalo. Ale, špatně. Já věřila, že to alespoň více nagraduje, když už jdou zombíkům z držky výpary, a uměj pomoci ňêj jezdit autem. Hlavný "hrdinka" mi tady Squostně neseděla, měla výraz jak kdyby byla na fetu, a ovládaní zombíků mi bylo alespoň příjemné překvapení. I když se s dějěm mohli vyhrát víc a né to jen tak odfláknout. Barry, to byl prostě borec, drsňák jak vyšytej. Ale chyběl mi tady pitomí postavy, jakožto už ve filmech býva zvykem, bez nich to bylo celkem I k zahození a o hvězdičku méně. ()

AmunRa

Krvavá zombie komedie, která nijak nepopírá svou béčkovou kvalitu. Nádech potrhlých nápadů ve stylu Taika Waititiho se mísí s rychlou akční jízdou. Z herců vynikají Leon Burchill a Bianca Bradey. Pobavilo. ()

lukas.frydry

jednu hvězdičku, za to, že hlavní a jediná herečka, která žije v celým filmu má podle mýho úsudku pěkný kozy ... jinak je ten film naprostej odpad na pomezí divné trapné parodie kdovíčeho a rádoby hororu z kouzelné školy ... Očekával jsme něco kvlaitnějšího, protože horory tady málokdy mají hodnocení 68% a ona tahle sračka ... ()

pouzivana

Scénář, je po domácku seškrabaná slátanina a v podobném stylu je to i natočené, ale je to sranda a má to pár dobrejch nápadů. Rozhodně to není horor, spíš krvavá akční komedie. Jeden z mála filmu, kde jsou použití zombící a není úplně děsivě trapnej. Dobře sem se u toho zasmál, takže doporučuji k zhlédnutí. ()

nacomeno

Tomuto filmu by skôr sedel prívlastok hororová komédia(hlavne ten hláškujúci Aborigénec nemal chybu),protinožci ma týmto nízkorozpočtovým dielkom celkom prekvapili a pobavili ()

m.dodoss

Neskutečný překvapení ani jsem nečekal, že se mi to tak bude líbit. Jako udělat ze zombíků palivo brilantní. Málo jsem se nasmál při některých scénkách. ()

Gagin

Velmi příjemné překvapení. Za prvé je tam docela dost zajímavých nápadů. Za druhé jsou zombíci udělaný velmi dobře a věrohodně (a to to asi nemělo moc výrazný rozpočet a někde se na to nedá ani koukat). Za třetí je to docela fajn survival film, u kterýho jen vypnete a necháte se unášet akcí. Super... ()

Rob318

Ještě to chtělo trošku zatlačit na scénář, jinak krásný zombie film, využití rychlých i pomalých "zombíků", a dalších nových nápadů bylo skvělé.Kdo má rád tenhle žánr bude spokojený. ()

pyzma84

Prečo nie.... 4 hviezdy si to zaslúži... Videla som v tom spojitosť viacerých námetov, možno by som humor ubrala alebo naopak pridala, keďže mi to vo filme prišlo ako rozdelené vo dvoje, na jednej strane vtipný koment a na druhej čistá kill zombie čistka. No celkovo je to pozeratelné, "veselá kamera" tomu dodáva ten správny rozmer akčnosti a hravosti. Chybičky krásy to určite malo, ale celkový dojem to nepokazilo. ()

danodo

6/10 Najzábavnejší zombie film za poslednú dobu (pravdepodobne od Dead Snow 2), ktorý do žánru prináša rôzne vtipné vychytávky ako napríklad zombie pohonné hmoty, schopnosť "lord of zombies", či premenlivú rýchlosť pohybu zombíkov v závislosti od časti dňa. Okrem krásnej ženskej hrdinky sa mi páčila aj práca kamery a tiež netradičné austrálske lokácie, ktoré sa ale bohužiaľ nepohli ďaleko od jednej cesty a stodoly. Veľa vecí by sa ešte dalo vylepšiť, no ak je pravda, že sa na tom filme pracovalo 4 roky, tak môžme byť radi, že to vôbec vydali. Dlhá výroba sa na ňom ale nejak viditeľne nepodpísala. ()