Shelbyové se vyrovnávají s krachem na burze v roce 1929 a Tommy čelí novým hrozbám od mladších členů rodiny a fašistických konkurentů. (Netflix)

Sharpooter

Spolu s třetí sérií za mě nejslabší série. Postavy se posunuly neskutečně daleko a příběh taktéž. Trochu mi vadilo, že spolu s gangy jsme zde měli hodně politiky. Bylo teda fajn vidět Tomase jako politika, ale nějak se mi to k mým oblíbeným gangům nehodilo. Pátá série má opravdu hodně nudných dílů, kromě prvního a posledních dvou jsem se u ostatních i trochu nudil. Poslední díl ale zvedá laťku vysoko a já se těším na pokračování. 8/10 ()

pushover

Pátá řada lehce doplácí na Tommyho vstup do politiky a časté psychedelické vložky po účincích laudána. Co mě naopak hodně bavilo bylo parádní využití reálných postav a událostí. Celkově za 4*, abych mohl jít případně s další sérií výš. ()

J.e.r.e.c

Peaky Blinders jsou nejspíš nejstylovější seriál... vůbec? Audiovizuální stránka (vysoustružená v místních ocelárnách, které daly světu i Judas Priest) je tak podmanivá, až jsem sám s lehkým překvapením zjistil, že na dějových peripetiích mi vlastně příliš nezáleží, protože všechny ty zpomalovačky, montáže a epické kamerové nájezdy za doprovodu kovově dunících songů jsou uměleckým dílem samy o sobě.  Navíc mě hodně potěšil návrat k fikci zasazené do historického kontextu, která si mě tak získala v prvních dvou sériích a později byla prakticky úplně opuštěna. Vážně jsem netušil, že v Anglii existovala regulérní fašistická strana a těšila se docela slušné podpoře. A její šéf Oswald Mosley v podání Sama Claflina je dokonale elegantní a úctyhodný šmejd. 80 %  ()

Knightey

Co na to říct, tento seriál zraje každou sérií a překonává sám sebe! Hodně moc povedené a hlavně herecky zahrané snad od všech postav co jen šlo. Jen ten konec mě dost překvapil a doufám, že bude další pokračování!!! ()

DonBraso

Popravdě nejhorší série.Příběh se neustále snaží přijít s něčím echt,ale je to jen paběrkování a politikaření ve vybledném schématu,kdy čtyři díly kromě technické stránky nepřinesou absolutně vůbec nic.Příběh si vezme na své břímě postavičky,které absolutně nedokáže prodat.Více se Shelbyovic dostáváme pod mozkovou kůru,ale koho zajímá neustále Arthur jako ten hejsek,co je ten blázen,ale jeho poloha už nevede moc nikam,přesto diváka dokáže bavit.Fašistická strana dostává nové obzory a poslední dva díly jsou konečně to,co jsem chtěl vidět.Je zde hudba,kamera a vše se rozjíždí jak za starých časů s Alfie na křesle jak zabíjí racky je prostě koncert.Hlavní herci opět dostávají vše co už člověk divák viděl a popravdě mně to přijde už jen natahovaná,kdy nás čekají minimálně další dvě série.65% ()

koza3

Éra devadesátek, kdy série třeba takové hvězdné brány měla stopáž 20x45min je dávno pryč a tak se musíme spokojit s šesti epizodami, aby to rozmazleného diváka nezačalo nudit. Co mě však v sérii nudilo byl příběh nebo spíše charakter Michaela a jeho nové pokřivené ženušky. Bylo jasné, že jeho pohnutky budou časem leaderovské, ale takhle trapně to fakt zkoušet neměl. Jinak byla série nadprůměrná. Škoda, že se nekonal plánovaný mastermind Tommyho, ale holt smůla. Seriálu určitě nedochází šťáva, ale bude do toho příště muset zase pořádně praštit, abych v hospodě mohl hrdě vyřvávat "By the order of Peaky fucking Blinders!" ()

PaTeXx

Zase se může jednat o nejlepší sérii. Ty posuny v kvalitě jsou opravdu malinké, takže se mi to těžce srovnává, ale celkově jsem měl z epizod velmi dobrý, přestože hrála v hlavní roli politika. Chválím. ()

cobislav

Páté sérii vůbec nezaškodil menší počet dílů a všechny prostě šlapou parádně. Doufám, že autoři nebudou seriál natahovat do zbytečně velkého množství sérií. Rád bych aby si seriál udržel tuto úroveň až do konce. 88% ()

M.J

Netflix převzal Peaky Blinders a moc to neunesl... Páta série už není tak nádherně nasnímaná ani napínavá... Jasně, Brodyho se dalo překonávat jenom vážně těžko, ale šlo vymyslet něco lepšího než fašistický politik ....... Oswald nemá skoro žádné charisma a jeho proslovy spíš nudí než děsí.. Poslední díl to ale naštěstí celé napravil a hlavně se vrátila ta nejvíc cool postava celého seriálu.... 7/10 ()

panki9922

Peaky pokračujú v zlepšovaní technických aspektov produkcie - kamera, kostýmy a strih sú výrazne lepšie ako v prvých sériách. Mne osobne však už posledné série absolútne nezáleží na tom, čo sa s celou Shelby Family udeje. Úprimne, viac mi to už ani nemôže byť ukradnuté. Zaslúžia si obrovský pád na čele s Tomym za svinstvá ktoré robia jednak voči svojim konkurentom a jednak často voči členom svojej vlastnej rodiny. Občas mám pocit že síce scenáristi a herci robia čo môžu, no už sa trochu varí z vody. Možno to na papieri vyzerá dobre, no v telke im to už nežeriem. ()

Fender

Rozhodně nejlepší série. Více se zaměřuje na historický kontext doby, což hodnotím velmi kladně a značně je to také více zaměřené na emoce a ne na přehnanou stylizaci. Opravdu konečně skvěle povedená série. ()

Tunheber

Třetí série je návrat do reality, kromě posledního dílu, který to tak nějak celý spravil je vše naprosto nudné a absurdní, ale musím uznat, že na šestou sérii se stejně těším, tak snad to bude lepší. ()