Kámoši až na dno lahve

• USA Drinking Buddies (viac)

Kate (Olivia Wilde) a Luke (Jake Johnson) spolu pracují v pivovaru. Panuje mezi nimi jedno z těch přátelství, které by mohlo přerůst v něco víc. Kate je ale s Chrisem (Ron Livingston), Luke s Jill (Anna Kendrick) a Jill by ráda věděla, jestli je Luke připravený mluvit o manželství. Jasné odpovědi na tuhle otázku se dočká poté, co spolu Luke a Kate nečekaně stráví víkend. (Bontonfilm)

Tyny

Film, který má v sobě takovou zvláštní energii, která se vidí jednou za čas. Nevím čím to je, ale patří mezi mé nejoblíbenější filmy. Asi je to z toho důvodu, že takových filmů, takto směřovaných, je velmi málo a s podobným filmem jsem se ještě nikdy nesetkala. Někdo si řekne " Joo, natočíme romantickou komedii, vůbec nevadí, že bude stejná jako 150 dalších, lidé se na to rádi podívají". Na jednu stranu je to pravda, ale takhle to nefunguje. Proč se točí pořád stejné filmy? Proč někdo nevymyslí konečně něco pořádného a omílá se vše stále dokola a dokola? Poté se sejde několik podobných filmů a člověk je nedokáže rozeznat od sebe. Hodnotím 5*, protože je to originální a nic v tom filmu není přehnané. Bravo prostě. Konečně jsem se dočkala. Zdá se mi, jako bych na tento snímek čekala celý svůj život. První film s parametry, které přesně splňují moje myšlenky a očekávání. Pohodový, nenáročný, vtipný, chvilkami napínavý romantický snímek s příjemnými, sympatickými hlavními hrdiny Konečně někdo překonal tu hranici mezi ohraným a dobrým filmem. Úroveň Drinking Buddies je hodně, hodně nadprůměrná, která přesahuje všechny mé očekávání, které jsem od filmu očekávala. Stydím se, že jsem tak dlouho shlédnutí odkládala a opravdu můžu říct, že patří mezi mé nejoblíbenější filmy vůbec, už svou podstatou. Tohle je jasný příklad filmu, kdy méně znamená více. Tady nepotřebují být rádoby vtipné hlášky a přeslazené romantické scénky. Tohle je prostě život jako takový a mně to prostě ohromně nadchlo. Konečně někdo dokázal zachytit každodenní trable a zážitky s přáteli, které každý prožívá a nebo prožije. Jsem nadšena, opravdu. Jediné co nechápu je, jaký vůl mohl vymyslet " Kámoši až na dno lahve". Zní to jako tuctový film, kterých je všude kolem mraky. Bože. ()

ecceHOMMO

Moc dlho som nemusel rozmýšľať ako stručne definovať toto dno fľaše: nehorázne nudná "Blbosť nad mraky". Ono v niektorých úsekoch to síce kopíruje realitu, ale je to celé podané tak staticky a bez záujmu, že pozerať sa na to bolo nesmierne náročná úloha. O dopozeraní ani nehovoriac.... ()

Johnny.ARN

Rozhodne nie komédia, ale ani nie čistokrvná dráma. Unudíte sa k smrti, ale tá pavučinka vzťahov a tá krehkosť medzi nimi a správanie hlavných postáv Vás ale nenechá chladných. A hlavne, Olivia Wilde v plavkách a občas aj bez nich, na nezaplatenie. Jeden z tých lepších filmov, ktorý pekne opisuje správanie ľudí a je zasadený do nezvyčajného prostredia. Hold, ľudia sú už taký. 3 z 5 ()

Avathar

Režisér Joe Swanberg je pomerne výrazným tvorcom na poli amerického nezávislého filmu. Jeho snímky spadajú do tzv. „mumblecore“ subžánru a vyznačujú sa improvizáciou, malým dôrazom na dramatický oblúk a zameraním na vzťahy mladých ľudí okolo tridsiatky. Drinking Buddies spĺňa všetky tieto body a rozpráva o niekoľkých priateľoch, ktorí pracujú pivovare.Každý deň si spolu vyjdú na pivko a klábosia o živote. Swanbergov film je príjemným a pohodovým zážitkom plným ľahkej romantiky a sympatických postáv v podaní výborných hercov (Olivia Wilde, Jake Johnson, Anna Kendrick a Ron Livingston). Sympatický nezávislák. ()

venison

Připravte se na hektolitry piva :-) Příběh filmu rozhodně není nic přelomového - dva alkoholici, kterých je práce zároveň koníčkem, se plácají ve svých propařených životech a osobních vztazích.. Ale Olivia Wilde a Jake M. Johnson to na place rozjedou tak, že jim hltám (a hlavně věřím) naprosto všechno.. :-) Jejich "napětí" bylo téměř hmatatelné.. Zbytek bylo jen velmi dobře vybrané křoví :-) Donutili mě přemýšlet a v hlavě je mám ještě druhý den ;-) ()

ywo666

Chcel som dať iba dve hviezdy. Ale chvalabohu ma ten koniec nenasral tak ako sa bál, že ma naserie. Hlavne prvá polka je veľmi príjemná. Herci ako keby ani nehrali, ale proste reálne žili. Hlavne babenky Olivia a Anna sú prirodzené a príťažlivé. Chlapy trochu otravnejší. Jake M. Johnson ma moc nebral. Neviem ako tento film ohodnotiť. 50%? 60? Dám 60% za to množstvo piva, ktoré sa tu vypije. Ale takéto filmy my stačia raz za pol roka. 3*. ()

Pavlínka9

Líbilo se mi hlavně to, že to byla čistá improvizace a herci tu podle mě skvěle zahráli vlastně "svůj soukromě vytvořený film", jelikož scénář bych hodně strohý a bylo to čistě v rukou herců...Téměř jsem cítila "smrad" pivovaru a všeho toho piva, který se tam vypil, plus ještě to celkové "humpolácké" prostředí, ve kterém žili a Olivia Wilde si téměř nevyměnila oblečení za celých 90minut filmu :D :D Je to zvláštní - vcelku je to takové táhlé, ale dává se smysl, kor když jsou tam situace, které jste v životě třeba sami zažili a to, že se tam některé scény obejdou bez konverzace a stačí jen pohled, to jen tak nějaký film neumí :) Lhaní si do vlastní kapsy a strach - ať už ublížit někomu, koho máte rádi a nebo proto, že se bojíte samoty, je příšerný a dohání lidi k plno dalším činům.... ()

Mishqo

Len ďalšia zo zástupov vzťahových dramédií. Nie je vyslovene zlá, ale nie je ničím inovatívna. Na jedenkrát pozerateľná, a hlavne Olivia a Jake veľmi milí a vieryhodní. :) ()

hroubek

Drinking Buddies je nádherný příklad toho nejlepšího a zárověň toho nejhoršího na indie filmech. Svou první větou nechci nikoho odradit od zhlednutí tohoto filmu, který se mi docela líbil. Jen tím chci poukázat na nejdůležitější věc u indie filmů. A to je ta, že když Vás to ze začátku nechytne na sto procent, tak je dost možné, že si k filmu nenajdete cestu. Osobně se mi to párkrát už stalo, že mě film nechytil, tak jak jsem doufal. Na Drinking Buddies jsem se těšil už od té doby co jsem viděl obsazení. Čekal jsem upřímnou inteligentní komedii, která bude říznutá dramatem. Bohužel musím říci, že film nemá s komedií moc společného. A na drama to není moc dramatické. Celé mě to přišlo, jako něco ze života, co se může stát i Vám, sám jsem se dokonce v několika momentech poznával. Oceňuji jakým způsobem režisér a scénarista v jedné osobě Joe Swanberg vypráví svůj příběh. Je to dáno tím, že celý příběh by se dal uchopit jinak a jít na to cestou obyčejnosti. A právě tady film nejvíce překvapuje, tím že nejede po vyjetých kolejí, a na místo předvídatelnosti předvadí realismus v nejčistší podobě. Olivia Wilde hraje velmi přesvědčivě a vybírá si čím dál zajímavější role. Anna Kendrick mě přišla nevýrazná a rozhodně jsem jí viděl v lepších rolích. Ron Livingston má charisma, ale tady ho nedokáže moc dobře prodat. A díky tomuto faktu si nejvíce prostoru pro sebe krade Jake M. Johnson, který opět předvádí svůj humor, který je dosti osobitý. To mě jako fanouškovi New Gilr vůbec nevadilo. Příjemný indie film, který je svůj i za cenu, že na něm není nic vyjímečného, což ho bude v očích některých dělat vyjímečný. ()

zdenny

Z duše jsem nesnášel toho fousatého idiota, který po Olivii Wilde očividně celý film jel. A myslím si, že hlavně proto, že prostě byla větší kunda než jeho stará, která byla nemastná neslaná. Procházka Rona Livingstona s ní na chatě, to byl taky ubohý výlet dvou dementů, kteří nebyli schopni rozumět si se svým přítelem a přítelkyní. Myslím si, že nejlépe z toho vychází Olivia Wilde, protože ta je free a vyspí se i s nesympatickým klukem. A je jí to úplně jedno. Toto nebyl vztahový film, toto byla naprostá zbytečnost. Daleko lepší je z tohoto soudku film "Probuzení v Renu". A světe div se! - má o dvě procenta méně. Kteří impotenti tady hodnotí...? ()

Dreadd

Film směřující odnikud nikam vyvolávající dojem, že práce v americkém mini pivovaru je pravděpodobně nejlepší džob na světě, neboť pivo se pije častěji než vaří. Poloimprovizované dialogy překvapivě nejsou tak špatné a počáteční zdání přímočarosti děje se naštěstí podařilo sympaticky vyvrátit. Hlavními hrdiny nejsou krasavci z časopisů, ale holka od vedle a vousatý chlap (na plakátu kdovíproč oholený), kteří neprožívají pohádkovou love story (s jedním povinným jakože rozchodem), ale jsou dobrými kamarády a protloukají se životem. A nekouká se na to špatně. ()

V.Silver

Mám rád nezávislé filmy, jenom ne tenhle. Rozplizlé, nudné, bez pointy či vůbec něčeho zajímavějšího, co by člověku po dokoukání zůstalo vyryto v paměti. 35% ()

Marrdaa

Když už se k vám konečně dostane film, kde je naprosto všechno real a ještě na vás mluví Olivka v jejím načural dialektu, tak to musí být zákonitě o ničem. Evidentně si všechny lepší scénáře zaslouží zhollywoodštit. Btw. usnul jsem jen 3x ! ()

Guzo

Naprosto rozumím lidem, které tenhle film nezaujal nebo ho považují za příšernou nudu. V podstatě se tu celou dobu nic zajímavého neděje, styl točení je až přehnaně "indie" a konec vyzní úplně do prázdna. Já se ale i přesto docela bavil (nebo spíše nenudil?) a to hlavně díky obsazení (v podstatě bez Olivie Wilde bych o to ani nezakopl). Celkově je to hlavně konverzační drama, které zachycuje příběh několika lidí pracujících v pivovaru, případně jejich partnery. Nic od toho nečekejte a snad nakonec budou převládat kladné pocity. 55 % ()

Hollohlaway

Sem tam vtipné, ovšem většinu času zdlouhavé žvanění o ničem. V podstatě se tam nic neděje, a i když Olivia Wilde celý film pije pivo, což jí sluší, nic víc mě na filmu nezaujalo. ()

Nejlepší filmy roku podle Tarantina

Nejlepší filmy roku podle Tarantina

09.10.2013

Ještě ani naplno nevypukla „oscarová sezóna", ale bývalý šílenec z videopůjčovny už se vytasil s prozatímní TOP 10 nejlepších filmů, které letos viděl. Proč by to mělo svět zajímat? Protože Tarantino… (viac)