Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

JohnTheOne

Na tento film musí mít člověk tu správnou náladu a nebýt unavený, aby mohl plně sledovat co se děje. Místy je to celé takové podivné a složité, jak by taky ne, když jsou hlavní hrdinové celej film sjetý. Trošku jiný pohled do světa drog než známe z Trainspottingu, Acid House, Requiem za sen, atd. Tím spíš se mi to ale líbilo. ()

ZAUME

Komedie? Výborná.. Drama? Ani ne.. Co jiného dělají dva falešní novináři Johnny Depp a Benicio Del Toro v Las Vegas, než fetují.. Výborná ukázka nevázaných odvážných lidí, kteří chodí mezi námi avšak v naprosto jiném světě. Terry Gilliam je prostě klasa ! ()

Misterioso

Možná bych snad ani neměl hodnotit, když už jsem si byl po pár minutách jistý, že pro mě bude hodně složitý tenhle film ve zdraví dokoukat, ale já na neohodnotitelné filmy nevěřím, takže sem musím šlehnout 2*. Kdybych měl nějakou zkušenost s drogami a třeba jsem si při sledování tohohle filmu vzpomněl na nějakou šílenou jízdu, asi by se mi to líbilo víc, ale takhle si myslím, že tenhle film ocení především smažky a lidé, kteří se podobným tripům sice vyhnuli, ale nebyli od jejich prožití zas až tak daleko. FIlm může být o ničem, ale musí mi nabídnout alespoň dusnou atmosféru, důvod k přemýšlení, nebo alespoň nevázanou zábavu. Ničeho z toho jsem se ale nedočkal. Špatně chutnající, špatně stravitelné, bez výživové hodnoty. ()

Tomasson93

Neuvěřitelný úlet Terryho Gilliama! Film o dvou ztripovaných manících, se zásobou veškerých podpůrných látek, cestujících do Vegas. Snad 1. film s Johnnym Deppem, který se mi opravdu líbil, protože v téhle roli byl zkrátka bezkonkurenční. Benicio také neměl chybu, k tomu si přičtěte jeden z nejlepších soundtracků a výbornou režii, dokonale vykreslující všechny jejich stavy, a máte tu film, který splňuje i ta nejpřísnější kritéria. Hodnocení za "normálních" podmínek: 3,5*... hodnocení "ve stavu": 6*! Více takových filmů!! ()

Daenny

Bizarní a psychedelická komedie, během které se bude divák buď smíchy válet po podlaze anebo znechuceně kroutit hlavou. U mě platí ta první možnost. Johnny Depp je zde naprosto bezkonkurenční. Dokonce ho trochu podezřívám, že si před každým natáčením něco šlehnul, protože takovýto výkon je opravdu jedinečný. Různorodé efekty jsou opravdu perfektní a člověk si při sledování filmu připadá trochu jako hlavní hrdinové. Terry Gilliam je jednoduše machr ve svém oboru. ()

reiser

Akýkoľvek hlbší zmysel filmu odmietam (Deppove monológy o poriadku sveta), moje hodnotenie sa vzťahuje len na psychadelické scény, ktoré boli fakt veľká prča. Napríklad scéna, keď Del Toro nemohol prekonať svoj strach, aby zoskočil z toho krútiaceho sa baru:) Čo sa týka dvojce Toro - Depp, pripájam sa k názoru, že Toro bol, s tým svojím pupkom a veľkou riťou, o hlavu presvedčivejší. To by ma však zaujímalo ako sa obaja, spolu s režisérom Gilliamom, pripravovali na natáčanie. ()

Ondrew

"Strach a hnus v Las Vegas" som zhliadol viackrat, nez by bolo zdrave, tym som si celkom isty. Spociatku som sa do snimky nevedel dokonale "integrovat" a moje hodnotenie sa pohybovalo maximalne na hranici 4 hviezd. Tak ci onak som obdivoval herecke vykony, nakolko Depp i Del Toro tu predvadzaju nieco neskutocne. Vsetko sa vsak zmenilo jedneho dna, kedy som sa na film pozrel i ja sam z trochu podobneho uhla, ako hlavni protagonisti. Stalo sa tak na zaklade konzumacie "magickych hribikov", ehm. Nasledne ma film doslova pohltil a co je najzaujimavejsie, vsetko mi tak nejak zacalo davat dokonaly zmysel :). Z daneho dovodu usudzujem, ze minimalne ista cast stabu musi mat skusenosti s "menicmi vedomia", inak by sa skratka nedopracovali k tak vierohodnemu spracovaniu drogoveho vyletu do Las Vegas. Odvtedy som "Strach a hnus..." videl snad 10 krat a jeho obsah ma neprestava fascinovat. Johnny Depp je absolutne neprekonatelny, svoje vsemozne stavy zahral na jednotku s dvoma hviezdickami, ale to iste sa da povedat i o Beniciovi Del Torovi, ktory mu vyborne sekunduje a dnes si uz viem len velmi tazko predstavit ineho protagonistu pre danu ulohu. Bravo, bravo, tlieskam a konstatujem, ze az TAKTO uletenu snimku, ktora sa mi ani po X sledovaniach neopozerala, som snad este nemal moznost vidiet. A co hodnotenie? Nuz... Toto je u mna za 100%. Aha a aby som nezabudol -- bacha, lebo vas zozeru netopiere, pripadne nejaky ten jaster ;) ()

Nandemaru

Prostě pařba. O nic jiného v tomhle filmu nejde, ale i to stačí na 118 minut skvělé zábavy. Stavy po požití drog jsou vykreslené barvitě (i když nevím, jestli reálně) a zvlášť u éteru jsem málem spadl ze židle. Herecké výkony byly podle mě na velmi vysoké úrovni. Prostě když chci čistě oddechový film, nad kterým nemusím vůbec (VŮBEC!) přemýšlet, vím, kam sáhnout. ()

Nakash

Bavil jsem se od začátku do konce. Herecké výkony Deppa a Del Tora jsou na hranici snesitelného ale k tomuhle filmu to sedne. Pravděpodobně nezaujme každého ale za shlédnutí stojí. ()

B3njamin odpad!

Koukal jsem na to s přítelkyní a vůbec jsme to nepobírali. . . Asi v půlce filmu jsme to vypli. Nechápu jak to tady může mít 76% a ještě k tomu je to 172. nejoblíbenější film. . . prostě odpad ()

Mgsswat

Film, ktorý mi utekal až moc dlho, no na koniec som sa dočkal tripu, ktorý v žiadnom inom filme nevidno. Skvelý Depp aj Benicio Del Toro vo filme, v ktorom užitie drogy neovplyvní len vnemy postáv ale aj naše vlastné. Skvelo spracovaný námet, ktorý by asi nikto nedokázal zvládnuť s takým spôsobom a štýlom ako Terry Gilliam. Uvažoval som medzi 4 a 5 hviezdami, no vďaka neobyčajnosti, originalite a spracovaní jednoducho musím dať plný počet. ()

misiaq

To si iba myslim, alebo som to naozaj povedal? Prilis vela drog prilis malo casu ale Johnny Depp a Benicio del Toro ako jeho pravnik to vsetko stihli a dokazali to co este nikto, porazili Las Vegas :-D ()

PECHY15

Na můj vkus až moc přehnané, místy vtipné, ale neskutečně přehnané. Skvělé herecké výkony, zajímavý příběh, ale film je neslučitelný s realitou. ()

Desmi

To teda byla sra... ! Jedna dlouhá scéna dvou zfetovaných trosek, kterým proletělo ústy, rypákem a možná i žílou snad všechno, co bylo v té době dostupný. Koukat hodinu a půl na Deppa, jak hraje feťáka opravdu není zážitek. Je to odporný a nudný. Asi bych musel bejt sjetej, abych tomu dal víc než jednu * ... ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)