Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

voresprut

Ta hra barev je geniální.Skvělé rozjezdy Deppa a Del Tora.Ať už zabijí netopýry,berou LSD nebo se snáží dostat z kolotoče.A ktomu všemu má oblíbená hudba Jeffersona Airplaina.Nadruhou stranu některé věci si mohl Gilliams odpustit,ale i tak lepší čtyři hvězdy.Težko říct co je lepší jestli tohle nebo Bezstarostná jízda.Každopádně tohle je větší zábava:) ()

owwidius

Vizualne urcite zaujimave "haluzne", ked su celu dobu obaja hrdinovia riadne intoxikovani vsetkymi moznymi latkami. Ale asi od polky filmu sa ten dej nijak nepohne a do konca to uz je potom len stale to iste. Zabavne sledovat, herci su dost extra, ale neni tam nic viac putavejsie. Trochu sa divim tomuto vysokemu hodnoteniu. [#8/2013] ()

Wewerush

Když se mě někdo zeptá na můj nejoblíbenější film nemám žádnou odpověď, nemám pocit, že lze takto jednoduše filmy seřadit nebo kategorizovat. Ale tento film se pojmu "můj nejoblíbenější" přibližuje nejvíce. Viděla jsem ho přibližne 12krát, miluju každou sekundu a vždy v něm najdu něco, co mě totálně dostane! ()

JirkaLexa

Neuvěřitelně psychadelický, netradiční a specifický film. Drogový příběh, který nemá žádný jiný smysl a cíl, než ukázat jaký byl život v časech hippies a války ve Vietnamu. Šokovalo mě to neskutečně, protože film opravdu nemá žádné zápletky ani nic, je to prostě spleť šíleností dvou feťáků, z nichž jednoho ztvárnil netradičně vypadající Johny Depp, což filmu dost přidalo na kráse. Jinak teda perfektní hudba a vzpomínky na božského Jimmiho Hendrixe. Beru to tak, že je to ideální zpracování filmu na toto téma a z těchto dob. Mohl tam být nějaký hlubší smysl, ale etapa života dvou feťáků ve Vegas asi nejspíš nemá žádný jiný potenciál než destrukci svého těla, mysli a všeho a všech ostatních okolo. Viva Las Vegas... 55% ()

GOREGASM

Sakra bizarní roadtrip, ve kterém Terry Gilliam opět předvádí svou nekonečnou kreativitu a nespoutanost konvencemi, ale tak trochu zapomněl svůj drogami přepumpovaný výlet usadit do rámu, který by dodal všem eskapádám Raoula Dukea a jeho právníka, Dr. Gonza jinou a sofistikovanější výpovědní hodnotu, než jen jízdu odnikud někam, při níž se konzumují všechny známé i neznámé druhy drog a zažívají se situace permanentně smazávající rozdíly mezi raušovou halucinací a bolestivou realitou. Fear and Loathing je svým způsobem šílený film, bohužel ne tak zábavný, jak byste čekali, ale stojí za to ho vidět. 65% ()

Rathalos odpad!

Sranda na tom filme je to,ze sa oznacuje ako komedia a zasmial som sa len raz,aj to len tak trosku,nechapem tak vysoke hodnotenie,pre mna totalne filmove dno a jasny odpad...:-) ()

Folky

Sled halucinogeních scén, které jsou poskládané ne zrovna citlivým způsobem prostě nemůžu plně ocenit. Navíc ani nejsem fanda do hippies (který tenhle film dost oslovuje). Takže je to super film když se zhulíte (proto dávám čtyři hvězdičky, zhulenej jsem ho viděl hodněkrát), ale co by s tím udělal lepší režisér? ()

MickeyStuma

Podivný novinář si jede se svým právníkem s poněkud psychopatickou náturou užívat  do Las Vegas, kde projdou několika doslova psychedelickými eskapády. Jo, drogy jsou svinstvo, ale koho to zajímá. Tohle je jízda nemající snad obdoby. Knihy Huntera S. Thompsona, který byl svého času motorkář a fanoušek LSD, byly v 60. letech žádané a není divu. Hippies by v plném rozkvětu. Když ale vše uvadlo, ukázalo se, že to zase až taková pecka nebyla a o tom Thompson psal především, což znamená, že svými příběhy dával najevo destruktivní stránky užívání drog a právě o tom je i tento snímek na základě jedné jeho knihy, který může být pro mnoho diváků dosti těžkopádným. Psychedeličnost stavu vědomí a chování se tu vznáší po celou stopáž a když se vše pozorně nebude sledovat a hlavně poslouchat všechny ty pronesené kecy, které z každého vylétají jak z kulometu, naprosto se v tom ztratí a nebude vědět o co vlastně celou dobu jde. Celou tuto jízdu řídí Johnny Depp a Benicio Del Toro a v epizodních rolích se občas objeví i plejáda hereckých hvězd. Snímek je na toto téma jedním z nejbláznivějších počinů, jaké se do té doby objevili na stříbrném plátně. A to se vlastně údajně jedná přímo o autobiografii samotného literárního autora. Bezproblémové přípravy natáčení však v žádném případě nebyli. Na více jak 10 let byl scénář produkčními společnostmi odmítán. To už mluví samo za sebe, jak ten film pro neznalé asi vypadá. Děj se odehrává v roce 1971 a ve svém smyslu pojednává o konci oslavovaného americkém snu o zlepšení životní úrovně prostřednictvím sebezapření a tvrdé práce. Nihilistický a psychedelický příběh dvou mužů, kteří se rozhodli žít tím, že se převážně věnují drogám a zábavnému způsobu života, je tímto jen pro určitý okruh diváků, kteří dokáží správně uchopit mysl v módě drog a alkoholu v halucinačním módu, zkreslené reality a nevyhnutelných důsledků. Zkrátka film jen pro silné nátury. ()

plagjoklas

Vyholený Johny Depp, tučný Benicio Del Toro, vlasatý Tobey Maguire a Christina Ricci malujúca portréty Barbary Streisand. Je to veľmi zaujímavý film, ktorému však niečo chýba. Chýba v ňom solídna zápletka ktorá by tu vytvárala aspoň nejaký dej, Lebo ten je tu nulový. Neustále sa pozeráme len na sfetovaných ľudí vo viac či menej zábevných situáciách. Prvá polka filmu je ale skvelá spoznávame tie nechutne skazené postavy a ešte k tomu je tu aj nádej na nejaký ten príbeh, ale druhá polka zúfalo nudí a nezachráni to ani scénka na policajnom seminári proti drogám. S tohto filmu sa dalo vyťažiť omnoho viac. Ale nehovorím, že je to zlý film, Naopak je dobrý ale pôsobí strašne rozporuplným dojmom. Kebyže sa druhá polovica pohybuje v rovnakej rovine ako prvá bez váhania dám plný počet, ale keďže to tak nie je nevidím to na viac ako 3*. ()

Grepfruit

Psychadelickej drogovej výlet dvou permanentně zfetovanejch existencí. Benicio Dell Toro jako pupkatý Samojec a Johny Depp jako plešatý doktor žurnalismu ve frivolních brýlí ve Vegas, které je jako stvořené pro halucinogení drogovou pařbu(stovky neonů, zářivejch světel a tisíce kýčovitě oháklejch lidí). Sen každého narkomana. ()

darkreider

veľmi svojrázny film, ktorý je super vďaka skvelému Johnnymu Deppovi. Tento človek to vo filme roztáča tak, ako to vie len on. Ani neviem, prečo konkrétne to bola miestami tak strašná sranda, ale viem, že hlavne vďaka nemu. Nečakajte nič prevratné a dejovo plné. Čakajte haluz. ()

pravo odpad!

Na obhajobu: film som napriek všetkému poctivo dosledoval, pretože som sa viackrát presvedčil, že hodnotiť neúplne videný film môže byť chyba. Bohužiaľ nudil som sa od začiatku do konca a vôbec som ten film nepochopil- teda čo tým chcel básnik(oprava režisér či scenárista či ktokoľvek) povedať divákovi. Nemyslím, že by som bol zaujatý k filmom s drogovou tematikou, ale toto je aj na mňa až veľmi vyšinuté. Možno je odpad! silné hodnotenie, ale naozaj si neviem predstaviť, že by som komukoľvek s dobrým pocitom mohol odporučiť, aby si pozrel tento film. Ach konečne som videl aj JD v zlom filme (podľa mňa, pretože čsfd-aci mu tu nahonobili 78%). ()

Kalimero13

Asi jsem moc slabej, ale na mě to bylo příliš silný kafe. Depp a Toro jsou sice skvělí, někdy až přehnaně dementní, ale celý film je více chaotický než naopak a pořádně jsem nepochopil, co si mám z dané scény vzít. Možná jsem si jen zapomněl dát před filmem prda... ()

Blaogranas

Tenhle film není pro každého. Přiznám se, že nevím, co tím vším chtěl Gilliam říct. Mně už v půlce přišlo, že trvá 2 hodiny, a pak už jsem to protrpěl až do konce. Na věčně sjetých hlavních postavách mě zaujala jediná věc, a to Deppova plešatá palice. ()

desolator6

OU! Ešte teraz mám pocit že som zdrogovaný ako oni (a to som nič nemal). Názov filmu úplne vystihuje celý obsah! Obrovská kopa sračiek, či už v hlave alebo v meste. Johnny Depp a Del Toro ukazujú zatiaľ svoj najlepší herecký výkon, aký som u nich videl. Toto "dielo" rozhodne zamáva či už s "čistými" ľudmi alebo s tými čo si občas dajú. Tí čo to ešte nevideli: Pripravte sa na poriadnu dávku psychopatie!!! P.S. Zaujímave že tento film je u užívateľov milovaný alebo nenávidený. Nie je tu žiadna stredná cesta! ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)