Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

Spectre

V skutku výborný výfetový film. Perfektná sranda, prakticky jediný závažný nedostatok je absencia nejakého pútavejšieho deja, ale to sa dá prekúsnuť. Ja som si to dal v FK na veľkom plátne a fakt ma to dostalo :) ()

fastum

Jakožto mám Terryho Gilliama moc rád, tenhle film o drogách mi připadá víceméně o ničem. Někoho pobavit může, ale mě připadá až moc zdlouhavý, snad kdyby nebyl tak dlouhý.. Tři hvězdy dávam hlavně za Deppa.. ()

Phorbo

Něco tak psycho jako je tendle film snad neexistuje. Známé tváře změněné k nepoznání způsobí to, že na konci, kdy jedou titulky zjistíte, že tam hrálo tolik známých herců, aniž by jste je poznali. Herecký "zfetovaný" výkon Deppa a Del Tora je šílený. Místy přemýšlíte jeslti opravdu nejsou na drogách... celkově ale snímek od druhé poloviny nudí. ()

LBsmoke

..opravdu perfektní věc s 12monkeys je to podle mě jedna z nejlepších věcí od Gilliama.. naprosto kreativní a zábavné podání všech Hunter S. Thompsonových hířivých dnů ve Vegas, které se skvěle ventilují skrze Johny Deppa a společníka Benicio del Tora.. perfektní kamera, střih spolu s rozmanitým prostředím umocnují barvivost jízdy.. film sem si užil úplně od začátku do konce.. /nejvíc mě utkvěla výborná scéna, kdy se Hunter/Depp probudí s dinosauřím ocasem a v močálu šedého rána s pomocí záznamníku rozvzpomínává híření.. ()

Zeke001

Popravdě.. čekal jsem od toho víc, když každý o tom mluvil jako o bezchybném a úžasném filmu. Mě to tak ale moc nepřišlo,, Je pravda, že jsem se u toho dost zasmál, ale tak polovina filmu byla nuda, takže 3,5 *. PS: Depp to zahrál hodně dobře, ten si naopak zaslouží celých 5*. ()

Oyer

Brilantní Deppův výkon v né až tak záživném ději. Nauka o účinku drog. Neustálý kolotoč hovadin. Přesto jsem se několikrát pobavil... ()

Spacecore

Film přesně popisuje stavy na hned několika druzích drog. Především tu jde o LSD a kokain. Nejrozšířenější drogy tehdejší generace. Zápletka o tom, že novinář a jeho právník jedou na konferenci do L.V. s kufrem plným drog není moc rozšířená, ale to vůbec nevadí. Na drogách žádné zápletky nepotřebujete, ty příjdou samy. Film by měl diváky bez zkušeností od drog odrazit. Zobrazuje docela dostatečný počet dojezdů, absťáků a bad tripů, na které by žádný normální člověk neměl dostat chuť. Zkušenosti s drogama mám a Requiem za sen neuznávám, tohle je ten pravý trip! Takto to skutečně funguje.. ()

simply

Šílená psychadelicky drogová jízda Terryho Gilliama. Benicio del Toro je famózní, a ta divoká jízda plná drog...Úžasný film ()

AIMÉE

Že by Gilliamův výlet do hlubin narkomanovy duše... To si ani netroufám odhadnout, poněvadž takový slepenec čehosi se mi ale roztéká mezi prsty. Jízda vskutku bohatá na nečekané zážitky, kdy to ryzí dobrodružství probíhá vlastně nitrožilně a v šedých kůrách mozkových. Co mi zabránilo film nehodit do odpadu byli pánové Johnny Depp (ačkoli někdy dost přehrávající - ještě, že ta úvodní scéna byla jen úvodní) a Benicio Del Toro (ačkoli někdy dost přehánějící - na ten vanový dýchánek jakože zapomenu). Jeden poloplešatý, druhý přitloustlý, každopádně oba zduněný na maximum. Plus poslední hvězdičku za parádní hudbu a jednu scénu na chodbě teplého hotelu, díky které jsem se málem padaje ze židle svíjela na podlaze s nezastavitelným záchvatem smíchu... "-That's so ugly, man! -Fuck, truth hurts. -That's, argh! Argh! That's argh! Argh! That's argh! -Argh!?" PS: co to měl k sakru Tobey Maguire na hlavě?! ()

Mikino00

Jedná velká jízda na drogách, nic víc, nic míň. Film v podstatě nic jiného nenabízí a smát se celou dobu tomu jak jsem absolutně mimo to nejde. Jako pozitivum beru jen výkon Deppa a Del Tora. ()

Movie Gourmet

Neuvěřitelný Johnny Depp a Benicio Del Toro jedoucí páchat neplechy do Las Vegas. Tento film od Terryho Gilliama není fakt pro každého a musí na něj být nálada, ale díky bravurnímu zvládnutí svých rolí, hlavně díky Deppově výkonu stojí za to a činí z tohoto filmu opravdu výjimeční snímek, který si zaslouží pozornost. Film, který musí být ikonou všech feťáků, "smažek", různých vyvrhelů, "zevláků" a možná i podvratných živlů. Óda na všechny možné drogy a pozměněné vnímání světa. Kam se hrabe Perníková věž, že. :-) Verdikt: 4* a 80 %. ()

smetyl

Totálně šílená psychedelická jízda v LA. Ústřední dvojice jede do Los Angeles kvůli reportáži, kterou má sepsat "světoznámý" novinář Raoul Duke (Johnny Depp). I se svým právníkem samojského původu vyráží na dlouhý trip. Cestou se posilňují všemi možnými druhy drog a užívají si života v rauši. Nebrání se neplacení účtů a nevratného půčování si kabrioletů. Žijí si život na vysoké noze. Film je vlastně splácanina několika různých epizod a nejde najít nějakou opravdu důležitou dějovou linku. Režisér používá pro jednotlivé tripy různé způsoby snímání obrazu a zvuku, takže se aspoň částečně můžeme vžít do feťákových stavů, které zahrál hlavně Johnny Depp s naprostým přehledem a jeho šílené pohyby vás provází a baví celou dobu filmu. A nikdy nedá z pusy cigaretu. Tuhle psychedelickou jízdu si vychutnají především lidé, co mají s něčím podobným zkušenost.http://www.youtube.com/watch?v=7geQYc_-ruc ()

Santino7

Ďalší kúsok z kategórie filmov, u ktorých vopred naozaj ani len netuším, čo by som od nich mal čakať. A táto moja nevedomosť vyústila do prekvapivo zábavného psychadelického úletu, ktorý mňa osobne potešil viac než dosť. Chápem, že niektorých to enormné drogové pozadie môže od filmu fatálne odradiť, s tým sa žiaľ nedá nič robiť - lenže treba si uvedomiť, ako tu už tiež niekde bolo spomínané, v žiadnom prípade nejde o reklamu na drogy. Akurát je to tak trochu bez škrupúľ. Ale priznajme si, čo iné sa dalo čakať od snímku Terryho Gilliama na takúto tému? Niečo prijateľnejšie? Ale no táák! Nech už to je akokoľvek, zvládol to podľa mňa perfektne, a to aj napriek absencii akéhokoľvek súvislého deja, ktorý skrátka nie a nie prísť. No za to jašteríc, chvostov, či pohybujúcich sa vzorov na koberci alebo iných podobných halucinogénnych "vychytávok" tu je skutočne neúrekom. Vidno, že na vcítenie do role feťáka si dali skutočne záležať (celé to ešte umocňuje kamera a strih, to fakt vyšlo, páni). A hoci tu viackrát padol názor, že najmä Depp to v hraní trošku preháňal a vyzeral premotivovane, mne to tak neprišlo vôbec. Podľa mňa to on aj Del Toro zvládli vysoko nad očakávania. Či už všetky najrôznejšie stavy (od kokaínu, cez meskalin až po acid), alebo naopak aj kruté dojazdy (špeciálne Benicio a ten jeho výstup vo vani). Celkovo drog sa tu objavilo naozaj "požehnane", miestami to vyzeralo ako taká malá príručka respektíve rýchlokurz pestrej škály psychadelík - slušná bodka za érou "detí kvetov". Keď nad tým tak rozmýšľam, asi to naozaj nebude film pre každého a je pochopiteľné, že viacerí ho len tak ľahko nestrávia. Stáva sa. Mne sa však táto psychadelická jazda a všetky bizarnosti naokolo páčili veľmi. A just nabudúce možno pridám aj ten posledný :-) 4/5 ()

geimz

Mám rozpoltené dojmy. Film je to zábavný, hlavne svojou formou a hereckou exhibíciou Deppa a Del Tora, ale zároveň je obsahovo absolútne o ničom. Ale neraz som sa zasmial, preto 3*. ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)