Keď zmizla, jej rodičom sa zrútil celý svet... Keď sa po neuveriteľných ôsmich rokoch znovu zjavila, celý svet zatajil dych a šokovane sa dozvedal nové a nové desivé podrobnosti z jej dych vyrážajúceho príbehu! Reč je o Nataschi Kampuschovej (Antonia Campbell-Hughes), ktorú v roku 1998 ako desaťročné dievčatko cestou do školy uniesol spravodajský technik Wolfgang Priklopil (Thure Lindhardt). Osem a pol roka ju väznil v podzemnom úkryte pod garážou svojho domu! V roku 2006 sa jej podarilo svojmu trýzniteľovi ujsť, ten si vzápätí zo zúfalstva z jej straty či zo strachu pred spravodlivým trestom, ktorému by sa iste nevyhol, siahol na život. Neuveriteľným útekom sa však jej cesta za slobodou iba začala... (TV Markíza)

jafuska

Nevím proč, ale film se mi celkově nelíbil, podivná atmosféra, sice mám ráda filmy kde je hodně vážné téma, ale tady mi nějak unikala podstatacelého filmu, fajn, únos, který byl dlouhý 3096 dní, ale postrádala jsem u tohoto filmu drama, a tady se mi dostalo jen slabá místa, a ponuré dialogy, které až mě nudily, velká škoda ()

nnikynka3

Zpracování filmu, charakter postav, motiv zakládající se na skutečné události. Je jen škoda, že v realitě byla Natascha slušně při těle a ve filmu je ztvárněná jako anorektická postava. ()

magu

8 rokov v skratke. 8 rokov, ktoré sme žili aj my. A tam niekde neďaleko nás Wolfgang... Vzrušujúci americký biják z toho nikdy nebude. Pred ďalšími podobnými psychopatmi nás to neuchráni. Natascha bola statočná. Možno mohla ufngnúť trochu skôr... dokázali by sme to my? V Strasshofe sú však aj krajšie veci ako garáž s krytom. Napr. železničné múzeum... ()

angel.CZ

Myslim ze z tohodle pribehu se dalo vytriskat daleko vice, nez co jsem videl. Suche, tak nejak bez emoci, strohe.... urcite by hodne pomohly autenticke zaznamy, ktere jak jsme videli si nasilnik porizoval, vice informaci atd. Tedka to ma jeste dost lidi v hlave, protoze se to nestalo tak davno, ale co za 5-10 let... slabsich 40% ()

Maara0

Mrazive desive. Zacatek se trosku vlekl, ale clovek tak nasal ten pocit bezmoci. Thure Lindhardt mi trosku pripomnel Corina Nemce, ktery si zahral Teda Bundyho (mimochodem v dost spatnem filmu :) ). Herecky je to vyborne. Ale delsi stopaz tomu trosku ubira, jelikoz se to pak trosku stava sterotypnim. ()

macetoma

Drsný a syrový film. Docela bych věřil tomu, že takhle přesně to bylo. Otázkou může být, kolik takových Nataší se ještě někde skrývá. dávám 4 hvězdy. ()

boombang

Síla a děs... ve scéně útěku pak mráz po celém těle - přestože jsem věděl, že to dobře dopadne... a v noci se mi pak hodně blbě spalo. ()

tkey

Co o tomhle napsat? Dost dobře to kopíruje reálnou předlohu, poměrně dobře jsou vyřešeny "kulisy" i psychologické procesy, ty jsou poměrně předžvýkané a změkčené. Zaujme to relativně neokoukanými tvářemi, které tomu dodají šeď běžných dní a obyčejného šílenství, což samozřejmě pomáhá. ()

mosem

Film, který věrohodně zobrazuje skutečný příběh. Je drsný, nevyhýbá se drsným scénám, ale současně dokáže tyto momenty zachycovat bez toho, aby sklouzl do samoúčelného zobrazení násilí. Zobrazení násilí jako důvod sledování filmu. Dává otázky, co bylo důvodem únosu, co bylo příčinou časté změny jeho nálad. Proč se v okamžiku změní ze zamilovaného v sadistu. Otázky, kdy Natascha jedná v pudu sebezáchovy a přizpůsobuje se okolnostem, a kdy se u ní projevuje tzv. Stockholmský syndrom. Otázky, na které není odpověď, se kterou by si bylo možno být jistý. Každopádně, silný příběh. ()

ostravak30

Film, kterému by slušelo, kdyby se jej v roli vypravěčky ujala sama hlavní hrdinka. Možná by divákovi vysvětlila, proč na lyžích v horách osloví na WC ruskou příslušnici, ale pak předtím ani potom se znovu nepokusí o svou záchranu. Nebo proč neutekla v obchoďáku. Proč tedy zrovna v ten den. Je jasné, že pachatel vytvořil Nataschi určité pouto na sobě, jelikož byl jediný, s krterým trávila čas a mohla s ním být. Na druhé straně podobnou příležitost k útěku měla ve chvíli vaření, kdy mu mohla vařící olej chrstnout do ksichtu nebo ho praštit pánví. Ano, nám se to dobře mluví. Dobře a snadno. Ovšem ten hobby market a lyže mi v hlavě zůstanou. Mám dceru a kdyby někdo provedl jí to, co udělal on, asi bych ho zabil a tak je dobře, že to ukončil sám. Film má téměř dvě hodiny a já se sám sebe ptám, proč u ne zrovna krátké stopáže nebyly vidět i jevy okolo. Kupříkladu, jak se vyrovnávala těžce N. K. se životem pak či něco o historii pachatele. Film se zabývá čistě únosem a pak vztahem oběť - pachatel až do jejího nalezení, čímž se ale dost omezuje na jeden výhradní úsek a to je škoda. ()

Wulz

Na Němce dobrý... Hlavně podle pravdu... Hnusný... Je to až... Opravdu hnusný...!! Promiňte, nemám slov. !!!!!!!!!!! ()

darkphoenix

Zlý film, ktorý absenciu akéhokoľvek napätia či gradácie ospravedlňuje tým, že sa jedná o skutočný príbeh. Strata času. Rozhovory s Nataschou či dokument sú lepšou investíciou. ()

wowylgu313

40-50% , nezaujalo... Na toto téma jsem viděl lépe natočené filmy, fakt že je to dle skutečné události v tomto případě neberu v potaz. Obrovská škoda že hned na začátku vám vlastně ukážou konec. A tím divákovi vezmou takovou tu šťávu toho jak to asi tak dopadne, co se stane atp... K tomu všemu hlavní protagonistka neskutečně nesympatická, ošklivá. Jako celek to bylo spíše nudné s minimem dramatičnosti. ()

Rodriguess

Velmi silne realisticky natocena drama. Prezit nieco taketo musi byt velmi narocne, niekedy som sa pri filme citil az neprijemne. Skvele herecky zahrate, skoda ze to bolo po anglicky, cakal som nemcinu, bolo by to autentickejsie. ()

rigby

Možná bych zvolil trochu syrovější podání, mohlo to být také o něco drsnější. Zatím to vypadá jako celkem pohodově strávených osm let v zajetí, což asi taková pravda nebyla. Ale jinak se jedná o velmi povedené, citlivě natočené dílo, které dokáže po celou dobu udržet diváka. 3+ ()

kolodej1

mohlo to dopadnout monohem hůř, tyhle filmy na motivy skutečných událostí se často nepovedou. Byla tu dobře znázorněna a popsána úzkost a deprese, kterou musela Natascha zažívat, i to, že časem svému vězniteli začala tak podléhat, že měla problém využít šancei na útěk, i když nastala. Ovšem chybělo mi tu vysvětlení, kde se vůbec zrodila postava únosce a co způsobilo, že se z něho stalo takové monstrum? Také to trochu upadalo do stereotypu, ale vzhledem k tématu se tomu asi nedalo vyhnout. ()