Jednoho dne otevřel losangeleský policista Joseph věc, která znovu probudila ZLO. Otevřela se brána do ponuré dimenze, kde existuje jen bolest a strach z ní. Joseph už nebyl ve Městě andělů. Probudil se přímo v samotném PEKLE. Místě, odkud není úniku. Je jen jedna cesta jak přelstít tajemného Pinheada a jeho stvůry. Složit správně magickou kostku. Ten, kdo to nedokáže, propadne peklu navždy! (oficiálny text distribútora)

Taron

Toto s Hellraiserem má společnýho fakt pramálo. Je to prakticky detektivka a bohužel ne dobrá, ale dost nudná detektivka. Závěrečný minuty jsou působivý, ale jinak kopec nudy. Možná i ty dvě hvězdy jsou moc. ()

Nikolas__

Kriminálka Hellraiser. V pátém díle jsme se konečně dostali k tomu emocionálnímu potenciálu, co by tenhle námět mohl mít, a to i přesto že ten příběh je od základních Hellraiserů úplně změněnej. Já jsem tenhle krok popravdě uvítal dost vřele. Už to chtělo nějakou změnu (po hrozném čtvrtém díle to ještě k tomu působí jako doslovná spása), ten film má pekelně dobrej scénář. Fakt mi to vyhovovalo snad ve všech ohledech (jedna z věcí co mě zpětně mrzí je že se tu příliš neobjevoval pinhead, i kdy to příběh ani vyloženě nepotřeboval, no a potom si myslím že hlavní role mohla být vybrána o něco lépe). Vlastně většina postav je sympatičtějších než hlavní hrdina, ale to je ostatně i záměr. Funguje to i po té detektivní složce, vážně mi to sedlo i v ohledu hudby která byla použita. Tenhle film má fakt boží soundtrack, hlavně ve finále. Vizuály jsou taktéž super, často je to děsivé, temné, znepokojivé, určitě si myslím že to je nejatmosféričtější díl, a v nějakých částech mi bylo vážně nepříjemně, nejlepší díl. 75% ()

J.Mayen

Kvalita prvniho a druheho Hellraisera je ta tam a spolecnyho ma vesmes jen Pinheada. Doug Bradley opet jako Hellraiser opravdu?? Co to bylo za skvosty co vypoustel z ust? Uz to neni ten respektovani pekelnik, jako napriklad na dotaz kdo jsi? Pekelni odpovi "co je ti do toho?" spatny preklad? Zde jsem se opravdu musel smat. Film je nepoveda parodie a z meho pohledu dost dehonestuje prvni dva dily. Je mi lito, ze Doug Bradley na tohle dokazal kyvnout, asi potreboval zaplatit ucty jinak si to nedokazu vysvetlit. Zde se dre bida s nouzi. ()

cici24

Určitě jeden z nejlepších hellraiserů vůbec. Temný, tvdrý a nekompromisní Pinhead, tak jak jen může být. Masáže bičem s háčkama a napíchnutí tváře je už klasika. A hláška Kdo já jsem a co já jsem, do toho ti nic není, je vystihující. Každý má své peklo.... ()

Carnosaurus

Nekompromisní bezvýchodná procházka peklem, jejíž atmosféra se dere pod kůži jako důtky a bez špetky odlehčení a nadsázky se vine ulicemi temného města. Tenhle snímek plný brutálního násilí a zkažených postav musel režírovat snad sám satan. Je odporný, děsivý a depresivní a tak to má být. ()

morwen

Trochu nezvyklá odbočka od základních principů filmu Hellraiser (kde uznávám pouze 1 a 2 díl) se celkem i vyvedla. Cenobitů a samotného Pinheada jsem si moc neužil na druhou stranu skvělá atmosféra s noir polevou a ještě k tomu slušná kopie Boreanaze tomu dodává šmrnc. Na to že to je první Derricksonův film není špatné. 75% ()

spawnxp

Formálně noir detektivka (i s tou Marlowovskou samomluvou), chvílema i dost vostrá. Jinak hodně zásadní pokus o definici "hříchu"... Pinnhead tam bejt vůbec nemusel, film je úplně mimo sérii. Až na finální "vysvětlovačky" hodně silnej popis "soukromýho pekla navždy"... ()

Jason13

Pátý díl pod taktovkou Scotta Derricksona (který si tímhle dílkem nastartoval celkem slušnou kariéru) vzal sérii zase za úplně jiný konec.. A i když hlavní představitel je těžce nesympatický, pojetí je to zajímavé a napínavé.. Pinhead se zde objevuje jen velmi málo, za to je ale o poznání děsivější než v předchozím Bloodline.. První dva temné díly jsou pro mě nedotknutelné, ale na třetí místo můžu Inferno s klidem zařadit.. "Your flesh is killing your spirit" ()

Kosi..

"Hunt the Engineer and the Engineer hunts you" Možná to není objektivně kvalitní film, ale je to přesně můj šálek kávy. Vůbec se to nesnaží navázat na původní filmy, ale jde si to svou vlastní cestou. Skvělě zahraná (by Craig Sheffer) ambivalentní hlavní postava, která není rozhodně běžným hrdinou, kterej standardně stojí proti zlu. Mysteriozní pátrání po Inženýrovi, háv tajemna, chladná atmosféra a nekompromisní zakončení - to je přesně to, co předchozím dílům scházelo. V mejch očích vrchol kultovní série. Takže ***** bez pardónu :) ()

ap2001

Milé překvapení vzhledem k tomu, že jde o "enté" pokračování vadnoucího tématu. Velmi mi to připomnělo Jacobův žebřík - nejen podobností hlavního hrdiny. Neopisoval tady někdo? ()

Jan XXIII odpad!

Naprostý hnus a výsměch předchozím dílům.Kdo mohl dovolit něco tak stupidního někomu natočit?Tento film je slabý i pro video kde taky přímo vyšel. ()

Canniosh odpad!

Jsem velkým Pinheadovým fanouškem, ale to, co tvůrci tohoto filmu provedli se sérií Hellraiser, je něco nehorázného. Nejedná se vlastně už ani o horor, jako spíše o krimi s několika rádoby hororovými záběry a snahou o navození temné hororové atmosféry. Navíc se podle mě nejedná o pokračování série Hellraiser - Pinhead se zde objeví na chviličku jen tak mimochodem, aby byla splněna povinnost kvůli názvu filmu, který zajistí zájem fanoušků - teda do jeho shlédnutí. Zmatený děj a nesmyslný příběh už pouze dotvářejí příšerný dojem z tohoto odpadového díla; pro mně bohužel s názvem mnou velmi oblíbené série. ()

MaideN-SK

Veľmi slabý Hellraiser. Pomenovanie Horor by mu mali odobrať, je ho tam naozaj málo, chudák Pinnhead tam má dokopy 10 viet a jednu akciu a celé je to také vlažné. Páčil sa mi ten detektívov prvý sen v dome, ale to je tak všetko. Dalo sa to raz pozrieť, ale asi u mňa zohral rolu fakt že mám rád Clive Barkera a jednotku Hellraisera. Inak by som tomu dal 1 hviezdu. ()

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (viac)