Ako prísť o muža za 10 dní

• Česko Jak ztratit kluka v 10 dnech (viac)

Andie (Kate Hudson) je redaktorkou populárneho časopisu. Má  napísať živú reportáž, založenú na osobnej skúsenosti, o tom,  ako odplašiť aj toho najzamilovanejšieho chlapa v priebehu desiatich dní. Nemohla si však vybrať horšiu „vzorku“ ako je Benjamin (Matthew McConaughey). Je síce fešák, ale možno o to viac dravší agent reklamnej agentúry, ktorý sa práve stavil so šéfom, že zlomí srdce každej, na ktorú ukáže, len aby získal lukratívnu zákazku. Tých dvoch nespojila náhoda, a tak bitka sledovaná starostlivo z oboch strán, môže začať. Andie vie, ako na to. Rýchle nasťahovanie k novému priateľovi, umocnené milostnou zdržanlivosťou, zásadné premeny jeho bytu, vrátane ružových koberčekov v kúpeľni, nákup štvornohého “miláčika“, plač, hysterické scény na verejnosti i pred jeho kamarátmi... lenže nič nezaberá. Benjamin všetko chápe, všetko ospravedlňuje, ku všetkému je tolerantný. Nie je to nakoniec naozajstná láska...? (TV Markíza)

VanTom

Solidní 3. hvězdička se silně otřásla až při závěrečném "dramatickém" klišé rozkolu, který prostě musel sebepitoměji přijít (protože si jej žánr žádá?), i když bylo nad slunce jasné, že ti dva bez sebe neskončí. Do té doby se snímku dařilo (vzhledem k nepřitažlivému, ba přímo "ošklivému" námětu pro mě dost překvapivě) nesklouzávat k trapnosti a prodat většinu komických scének vycházejících z toho, že milá, inteligentní slečna ze sebe -pracovně- dělá nesnesitelnou protivu / pipku / manipulátorku, zatímco "mačo" objekt jejího pokusu to -kvůli sázce- musí snést. ()

Roseinka

Tento film si takhle nízké hodnocení nezaslouží. Ano, je to sice romantická komedie, kterých je všude kolem spousta. Jenže na druhou stranu je rafinovaných způsobem netradiční a je třeba jí brát s nadsázkou. Kate a Matthew jsou dokonalý filmový pár. A Kate je úžasná. To, jakým způsobem zahrála všechny ty naschvály, klobouk dolů. Nedokážu si tam představit někoho jiného. Smála jsem se celý film, dokonce trochu poplakala. Myslím, že tato komedie patří mezi ty nejlepší. Režie skvělá. ()

J-o-k-e-r

Ale jo, já jako odpůrce ´slaďáckých´ komedií nemůžu tvrdit, že bychom se nebavili. Asi tomu dost vypomohl M. McCounaughey, který mě nezklame v žádné roli ani filmu a na K.Hudson se zase docela hezky dívá. I když muselo být jasné jak to dopadne, dospělo se k tomu zajímavým a i vtipným způsobem. Takže na oddech proč ne, rozhodně se ale ze mě nestane nějaký zastánce podobných filmů :). ()

mkubalikova

Dávam čtyři, protože a) jsem se bavila, b) Matthew je sexy a c) je to výborný návod pro všechny holky, jak nepřijít o chlapa: nenechte svého psa čůrat na kulečníkový stůl a nebrečte po sexu :-D 70% ()

Autogram

Protivný film s protivným správaním postáv a s koncom úplne očakávaným, teda nezaujímavým. Filmársky aj herecky možno obstojne zvládnuté, ale nepomohlo to. ()

Magniel

Znáte ty večery, kdy se chcete podívat na úplnou blbost a vypnout? Tohle mi bylo naservírováno až pod nos spolu s vínem a výtečně jsem se bavil!! :) ()

P1tr

Sympatická romantika se spoustou humorných vložek. Ústřední dvojice je sympatická a člověk jim to jiskření i celkem věří. ()

ssfan

Nadprůměrná komedie se skvělou hlavní dvojicí Kate Hudson a Matthew McConaughey. Zasmál jsem se a to je hlavní, takže pro mě slušné 3 hvězdy. ()

giovanni3

Fíha to byla, ale ,,zápletka,,... Ona ho využívala, on ji také.. Ona ho měla tak otrávit, aby se s ní rozešel a on si ji měl udržet... a nakonec velká láska a happy end.. Nevím 2z5 za pár povedených scének, ale bída... ()

LondonGirl

Jeden z tých oddychových filmov, ktoré môžete pozerať dookola. Kombinácia hlavných hercov je veľmi dobrá a hoci od začiatku viete, ako to skončí, aj tak sa to oplatí pozrieť. Možno si niektorí z toho niečo aj vezmú... :) ()

venca163

Viděl jsem sice jen útržky, ale dohromady jsem si z toho ten film sestavil a částečnou pozornost jsem udržel i díky sympatický ústřední dvojičce - Matthew je prostě lamač (skoro jak lorenzo lamaz/lamač srdcí) a na Kate Hudson se docela dobře kouká. Kolem kol dávam silný 3 hvězdy s tim, že jestli to zase někdy zahlídnu v TV, tak to dokoukam celý. (70%) ()

Smileface

Blbá povrchní americká komedie u které v podstatě po prvních 10ti minutách odhadnete jak to vše dopadne,protože jste něco podobného už alespoň 10x viděli.Já se ptám a snad mi někdo odpoví : Proč musí hrát zamilovanou dvojici lidi jako Kate Hudson a Matthew McConaughey?Proč to nemůžou být opravdu kvalitní herci normálního vzhledu (Např. Kevin Spacey...).U žen je to ještě horší,protože vyvolávají v holkách pocit,že jen to že vypadají jako modelky jim zajistí štěstí v životě.To jsou všechny tyhle komedie tak povrchní? A má teda něco takového smysl točit? Já si myslím že ne. ()

Rousse

Dvě hvězdy dávám proto, že servírka v restauraci měla stejné triko jako jsem si kdysi koupila i já (a mám ho doteď:-) - jinak se tahle hodně nenáročná limonádová komedie dá zhruba srovnat s Pravou blondýnkou - náročností děje, zápletkou a samozřejmě i klasickým hepáčem, který nesmí chybět v žádné správné americké romantické komedii. Ale musím hodnotit výkon Andie - dělala fakt maximum, aby to dotáhla dokonce:-) ()

Hortenzia

matthewovi mcconaugheymu by mal niekto povedať,že nie je taký úžasný ako si myslí a mal by začať už aj hrať (alebo prestať)...inak je to obyčajná romantická komédia akých tu už bolo milión,len ešte trochu hlúpejšia ()

Lencha

Na tenhle film jsem šla do kina a v podstatě jsem nevěděla, co od něj mám čekat. A nezklamal mě. V některých momentech jsem se od srdce zasmála (třeba když Kate prudí Matthewa - smrkni, no tak smrkni -, to jsem málem spadla pod křeslo v kině:-)) a hlavně jsem těm dvěma věřila, že mezi nima něco vzniká. Neokoukaná romatická komedie, která mě fakt hodně pobavila. :-))) ()

kenkaku

Nevím čím to je, ale ansolutely-no-tits-blonde vypadá (i ve scénách kdy nehraje úmyslně svini) totálně tupě. Obzvlášť z profilu (kde má vidět druhou bradu). A přitom ve filmu je tolik jiných možností... pak je tu kudrnáč. ten je většinu času OK. Tedy až na momenty, kdy se stylizuje jako hrozně drsný macho (scéna s pokrem). Tam je ještě horší než “blond-plošina”. Film jako takový funguje max posledních 10 minut, jinak je celá jeho premisa nesmysl. Kluka lze ztratit během deseti minut. Stačí prěblafnout jeho nejlepšího kámoše a není potřeba komedie na deset dní. ()

Další hledači pokladů

Další hledači pokladů

09.08.2006

Matthew McConaughey a Kate Hudson budou hlavními hvězdami dobrodružné komedie FOOLS GOLD z dílny režiséra Andyho Tennanta (Hitch: Lék pro moderního muže). Nebude se však jednat o první spolupráci… (viac)