Wayne a Roland se dozví, že se zmizením dětí má údajně něco společného nějaký černoch s jedním špatným okem. Woodard (místní podivín) se přes zákaz místních přiblíží k jednomu z místních dětí. (Varan)

Kryton

Průměr jako předchozí díl. Jen o malý chloupek lepší hlavně díky posledním deseti minutam. Opravdu se musíme zabírat osobním životem detektiva Hayse. Však se to probírá už tři díly v kruhu. Proč není více případ ve třech časových liniích? Mě vážně nezajímá, jak se pohadal s manželkou, jak mu moc chybí apod. To celé nám už tvůrci ukázali. Proč nevidíme více o jiných postavách jako je druhý parťák nebo otec těch dětí. Tam se to odbude minutovým prostrihem. Bohužel se tak tempo zvolňuje. Mě by zajímal i flashback z Vietnamu nebo první setkání s parťákem. Dvojici totiž chybí chemie. Po slibném začátku se začíná zpomalovat. Snad to zase nabere spád a atmosféru. Za mě už druhý průměr po sobě a těžko se to dokoukava. ()

maoc

Třetí epizoda byla zatím nejnudnější resp. nejvíce zaměřená na atmosféru zmaru a nijakosti a na minulost postav. Čtvrtá jde v jejích stopách a vaří stejnou kašičku, ale už ji přece jen začíná kořenit nějakými těmi jalapeňos (rozhovor matky a učitelky, černošské přívěsové ghetto, výslech kluků, video z vykradené lékárny, stíhy z Vietnamu (a jeden běloch - kdopak je asi ten ušatý civil se vzorovanou kravatou?), balení slečny po mši a indiánský mstitel. Jak okatě s těma holkama mluvil! Pomstička jak malovaná. Brrr. ///// Jestli bude únoscem kněz nebo ta babka vyrábějící panenky, tak této sérii vpálím odpad. Pokud se na konci vůbec pachatele dozvíme a nebudeme spolu s detektivy tápat a depkařit z toho navždy. ()

Ironhead

Jak předchozí dvě řady (každá jiná a je to dobře) doslova miluju, tak tady se zatím bohužel částečně nudím. I když je to natočené skvěle a atmosféru to má hutnou, tak nějak nemůžu uvěřit té hlavní dějové lince, kdy černej válečnej veterán kterej v té válce nejen viděl ale pravděpodobně i dělal hodně zlé věci, má doslova doživotní trauma zrovna z případu zmizení dvou bílejch děcek. Ale tak třeba se to ještě nějak opravdu zajímavě a překvapivě rozjede... možná. ()

castor

Velmi rozumným tahem dle mého bylo, že se s další sérií počkalo, že se nepracovalo pod tlakem a s cílem pouze uspokojit diváky. Otec projektu Nic Pizzolatto tím pádem rozpracoval velmi zajímavý vzorec, dohlédl na výběr charismatických postav, předložil košatou formu s mnoha dějovými linkami, které dávají prozatím smysl. Atmosféra odcizené chudé oblasti je velmi pohlcující, škoda, že jsme tak zvolnili. Ačkoliv závěr čtvrtého dílu je velice solidní. Konečně se přiostřuje, snad se dostane i na pořádné napětí. ()