Divergencia

• Česko Divergence (viac)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

Kulda24

O úroveň horší Hunger games, u kterého vůbec nevím, proč bych se měl dívat na další díl? Hezky se na to kouká a utíká to celkem rychle, ale to je tak všechno. Jedno z dalších moc nezajímavých sci-fi. 50% ()

septic odpad!

bože, tohle snad bylo ještě větší hovno než labyrint. Jak tyhle sračky můžou mít proboha úspěch? Ta interpretace a předpokládám že i předloha od 23 leté Rothové, je strukturované úplně debilně. Celá ta logika a způsob vyprávění dává člověku pocit, jako by byl retardovaná opice, která se snaží nacpat krychli do trojúhelníkové díry. A celých 140 minut tam ta posraná krychle ne a ne vlézt! A přísahám při všem, co je mi svaté, jestli ještě jednou uvidím scénu, kdy těsně před smrtí někdo řekne "miluju tě" a ten druhý najednou procitne a osobu zachrání... tak se kurva už ale ubliju do bezvědomí. Chtěl jsem si vydrápat oči a propíchnout uši u této scény už v '99 u Matrixu. Někdy se opravdu proklínám, že neumím rozjetý film vypnout, ať je to jakákoliv sračka. Tohle byl zase mentální klystýr jaksepatří. Mimochodem ta hudební kulisa Holkenborga neboli Junkie XL tuhle katastrofu ještě vyzdvihuje na takový ten řídký piedestal ()

Sgt.Cliffer

Pár poznámek co si neodpustím: - Tohle už jsem někde viděl. - Příště na hodný charaktery můžete napsat světle zeleným fosforeskujícím písmem HODNÍ a na zlé ZLÝ. - Jak udělat z Amiše zabijáka za 10 dní. - Odpadlíci alias bez partyjní alias slabí, alias bezdomáči jsou vlastně taky moc zlí - Nadzemka má 2 možnosti: buď je řízená automaticky, takže dle jízdního řádu a "hrdinové" vždy přišli přesně v čas odjezdu. A záporáci je nechali jezdit dle libosti. Nebo tam sedí jeden borec, který je nehorázně v chillu a ouklendu tak jezdí na přání a zázraky do dne nebo na počkání. - poselství filmu: "Lidi nemyslete a chovejte se jak ovce, jinak nezapadnete!" ()

DominikCZE

Námět to není špatný, tak trochu romantika o dvou lidech žijících v antiutopické společnosti dosti se podobající 1984. Ale to zpracování... Zaprvý je to celé příliš roztahané a zdlouhavé, půlku filmu se v podstatě nic neděje. Zadruhý se film snaží tvářit hrozně vážně, ale je v tom tolik klišé a nechutnýho patosu (k tomu hrozně natočeného), že některé scény v sálu nechtěně vyvolávají akorát tak spontánní smích nejméně půlky obecenstva. Zatřetí je celý scénář hrozně naivní, jednoduchý a předvídatelný, postavy hloupé a nudné, za to ovšem asi zčásti může knižní předloha (nevím, neznám). ()

Charlie84

Poněkud závidím filosofií nepoznamenaným, kteří v Divergent vidí chytře vystavěný společenský systém na pozadí poutavého světa, nedej bože nějakou myšlenku. Tudy fakt ne. Dobrá polovina slov z první věty by vlastně v souvislosti s Divergent mohla být dost nevybíravým humorem. Tak, a teď jsem si parádně připravil půdu pro obhajobu těch čtyřech hvězd. Ubíhá to. Má to slušné tempo, čemuž napomáhá, asi ne dobrý, ale velice hodící se soundtrack. Podobně herci, nevim jestli jsou dobří, ale rozhodně typově přesní. A skoro to snese i těch 139 minut. Skoro. Co je trochu problém, že Shailene Woodley prostě není Jennifer Lawrence. Plus pro HG. Většina ostatního je plus pro Divergent. Co mě šokovalo, za celý film se CSFD sál pouze 2x zasmál na místech, kde to tvůrci zcela jistě neočekávali. 2x! Hodně slušný. A i tenhle smích byl spíš mmmhmm, debilní, ale se ctí:) Samozřejmě ve chvíli, kdy někdo umíral a člověk má cítit třeba emoce...ehm...spíše ne..., ale mimo těchhle pár nadbytečných scén jsem se slušně bavil, příběh (ano, je tam!) sice nepřebil nahá tetovaná záda hlavního dívčího idolu, ale čert to vem. Vypněte mozek a sáhněte hluboko do popcornu. Kdybych měl ve svých patnácti místo Stevena Segala možnost koukat na tohle, rozhodně bych se necítil zvlášť ochuzený... ()

VyViteKdo

Povedený snímek. Moje pocity jsou rozporuplné, protože jsem čekal, že to bude celé takové temnější, nepřátelštější. Ve vedlejších rolích jsou tam dva kulturisti, kteří ani neumí hrát. Není z nich cítit ten chlad popisovaný v knize. Rozhovory mi občas přijdou naprosto bezpředmětné. Ale abych jen negativně nekritizoval. Líbilo se mi zpracování města, emotivní scény byly opravdu emotivní, příběh o moc neosekán a neupraven. Líbilo se mi i celkové zpracování exteriérů i když interiéry bych čekal trochu jiné, lépe vymyšlené. Celkově to ve mne zanechalo dobrý dojem, takže to propadák určitě nebude Film byl každopádně dělaný prvotně pro teenagery (milostné scény, hudba, herci), ale je na něj příjemné pokoukání, děj se odvíjí docela rychle. Za mě rozhodně nejlepší výkon Kate Winslet, byť se ve filmu objevila pouze párkrát, tak jsem jí její výkon naprosto věřil :) Za mě hodnotím 3 a 1/2. ()

phoenixer

Začátek mě opravdu hodně bavil. Celý "nový" svět a harmonický systém frakcí byl hodně zajímavý. Tréninková část mě už tolik nezaujala, ikdyž o kvalitní efekty nebyla nouze. Bohužel film v závěru nedával příliš logiku a zanechal ve mě spoustu otázek. Co bylo za onou zdí? Jaká válka tomu předcházela? S kým válčili? A kam to vlastně na konci odjíždí? ()

Dementra

Všichni diváci a zejména kritici by si měli uvědomit, že předlohou filmu byla kniha typu young adult fantasy. Young adult. Načež přece jenom oceňuji pokrok v těhle dílech psaných zejména pro mladé dívky. Hodilo by se přihodit trochu vtipu a vyměnit některé herce, každopádně hodnotím lehce nadprůměrně. 3,5* ()

Haide

Takovýchto filmů je prostě přespříliš. Moc bych chtěla nějaký film s podobnou tématikou jako Divergent nebo Hunger Games, který by byl natočen i pro běžného diváka, který nemá zájem o hloupé dialogy a krásné tvářičky. Trochu se bojím, že to se jen tak nestane, protože filmy, které se točí teď, přináší velké tržby. O nic jiného ve filmovém byznysu nejde. Nezbývá mi tedy nic jiného než prozatím sáhnout například po japonské produkci, podívat se raději než na další takovýto film na Battle Royale a doufat v lepší zítřky. ()

ptsd

Líbilo se mi to, zabavilo mne to. Na pokračování se taky podívám hlavní hrdinové sympatičtí nebýt toho natahování a být tam více akce bylo by i za 5. Dystopické filmy já rád. ()

Ducke

Dlouho jsem přemýšlel kolik tomu dát. Nakonec jsem usoudil, že jsou to takové lepší 3 hvězdičky. :) Nedopadlo to tak hrozně jako Upíří akademie, spíš se to pohybuje na úrovni filmů jako Stmívání, či Hunger Games. Zdá se mi poslední dobou, že když se někdo snaží udělat film, podle knihy, tak to nedopadne dobře, naposled opravdu kvalitní filmy dle knihy ve fantasy žánru byl Harry Potter a Pán Prstenů, což mi připomíná světlou výjimku Hobita. ()

bararich8

Taková naivní scifi pohádka. Akce průměrná, herecky o ničem. Některé scény nebyly špatné, ale ne že bychom to už někde neviděli. Problém taky je, že ten celý systém/svět je dost nedůvěryhodný a nedokážu si představit, že by něco takového mohlo fungovat. Vizuálně celkem povedené. Slabší 3*. ()

Mukunda

No ze začátku to připomínalo mudlovské Bradavice, ale kdyby tam byl kouzelný klobouk, bylo by to lepší. Jinak to je příběh dívky, která se zdokonaluje, což je sice zábavné, ale ne moc dlouho. A pak už jde o klasický scénář antiutopií: odpor. Špatné to není, dobré také ne. A v podobném žánru jistě existují lepší. A ten moment dívky, která prostě nechce a nechce být v mrzimoru, mě strašil nejméně polovinu filmu. ()

tomik99

První zhruba hodina je naprosto děsná a měl jsem film sto chutí vypnout. Celý vymyšlený systém mi přišel tak pofiderní a nelogický, že jsem se na to nedokázal koukat. Každý člověk má svoji osobnost, která je hrozně složitá a určitě nelze zařadit do určité frakce, které jsou mimochodem úplně nesmyslné, natož se pak chovat jako klon (všichni lidé z frakcí se chovají stejně jako přes kopírák). To všichni Neohrožení musí všude běhat jak splašení, křičet, naskakovat do vlaků a lézt po různých stavbách? A pak tu máme frakci, která vždy mluví pravdu (!). Nevím, v jakém vesmíru, ale přijde mi, že každý jednou zalže a ne jedinkrát. Hlavní hrdinka se jmenuje Beatrice, ale jméno, který má celý život a je na něj zvyklá, z nepochopitelných důvodů zavrhne a přejmenuje se na Tris (další ptákovina). Posléze potká svého instruktora, do kterého se samozřejmě okamžitě zamiluje, a ten se jmenuje Čtyřka (ještě větší ptákovina a tady jsem se už musel smát). Pak už ale vesměs film funguje, je stravitelnější a lze na něj v klidu dokoukat. Nevyplatí se moc u něj přemýšlet, zvlášť o frakcích a systému, protože ten logicky pochopit nelze. Jedná se o průměrné dílo a vidím v něm takovou slabší verzi „Hunger games“. EDIT: Nakonec po několika zhlédnutích a přečtení knihy přidávám jednu hvězdu navíc. Není to zase tak špatné a hudba k filmu je navíc fajn. ()

moviechecker

Myslím, že knižné spracovanie sa dalo pretaviť do trošku brutálnejšieho filmu, ale chápem, že to chce holyúd presadiť medzi pubertiakov a urobiť z toho ďalší twilight. Každopádne dá sa na to pozerať a snaží sa držať predlohy, i keď samozrejme zmeny sa nájdu aj celkom výrazne. ()

fraktal

Lepsi 3 hvezdy (tak 68% ode mne) - ale priznavam ze jsem ovlivnen duvernou znalosti predlohy a studiem psychologie. Kazdopadne verim ze I pres zajimavou hudbu, moderni kameru a atraktivni kulisy to cele slo natocit i o dost lepe... Takhle z toho je lehce nadprumernej biak na zabiti odpoledne ovsem pochybuju, ze by na to nekdo dobrovolne koukal 2x. ()

Automaniak

Film mě natolik bavil, že jsem po shlédnutí tohoto filmu, zapomněl pointu celého příběhu, a nedejbože i název. Ale musím podotknout, má to celkem fajn příběh a na druhou část se taky docela rád podívám. ()

FanKalEl

Celkom vydarený film, podľa mňa len rozjazd, ďalšie časti nám podľa mňa ponúknu viac pretože toto bolo skôr pre dospievajúce dievčatá. Ako nadšencovi sci-fi sa mi na to dobre pozeralo čiže s celku spokojnosť, ale nič extra to nebolo, ak mám porovnávať, tak toto sa proste nechytá na hunger games sériu, ale inak not bad, čakal som od toho niečo horšie. (75%) ()

Zemřel herec Ray Stevenson

20.04.2023

Sherlockova sestra míří do kin

Sherlockova sestra míří do kin

11.01.2018

Vlna young-adult sérií nám po Stmívání, Hunger Games a Divergenci trochu utichla (už nás čeká jen třetí Labyrint), ale nebojte se – další filmy jsou za dveřmi! Elizabeth Banks chystá Rudou královnu,… (viac)

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (viac)