Posledná loď

• Česko Poslední loď (viac)
USA, (2014–2018), 38 h 35 min (Minutáž: 40–45 min)

Predloha:

William Brinkley (kniha)

Eric Dane, Adam Baldwin, Charles Parnell, Travis Van Winkle, Marissa Neitling, Christina Elmore, Jocko Sims, Kevin Michael Martin, Bren Foster (viac)

Posádka torpédoborce Nathan James vedená komandérem Chandlerem se vydává na šestiměsíční misi do Arktidy, kde má testovat výkonnost stroje. Přidávají se k nim dva virologové, Dr. Rachel Scottová a Dr. Quincy Tophet, kteří se údajně do Arktidy vydávají studovat místní ptactvo. Když je mise posádky takřka u konce, zaútočí na posádku ruské vrtulníky. Útok se podaří odrazit a poté Scottová Chandlerovi přizná, že před třemi měsíci vypukla světová epidemie neznámého viru, které se doposud podařilo zabít 80 % lidské populace na Zemi. Virus se šíří stále rychleji, protože ho někdo na Zemi zmutoval a doposud se proti viru nepodařilo vyvinout ochrannou vakcínu, protože nikdo neměl k dispozici vzorky původního viru. Ty však má k dispozici Scottová ze své lékařské mise v Egyptě. Chandlerovi nezbývá nic jiného, než o situaci informovat posádku. Řada mužů a žen ztratila doma své rodiny. Chandlerův zástupce, komandér Slattery, navrhuje, aby vybraným členům posádky bylo umožněno vystoupit v ochranných oblecích na pevninu a rozloučit se s rodinami. Chandler to považuje za sebevraždu a rozhodne se pokračovat dál v plavbě. Nařídí plout do námořnické základny v Guantánamu, kde hodlá doplnit zásoby potravin a paliva. (TV Prima)

Anubiska

Vydržela jsem to do 3/4 pátého dílu. V momentě,kdy se hrdinná,neozbrojená posádka člunu vydala zachránit domorodce,jsem už nedokázala koukat dál. Hrají v tom pěkní,svalnatí chlapci a uniformy jim sluší,ale je to taková patetická,nelogická sračka,že mě z toho bolí oči,uši i mozek. Budou muset hoši zachraňovat svět beze mně. ()

ylaine

Světová populace závisí na posádce jediné americké lodi, která přežila, nevzdá se a za zvuku americké hymny a plápolání vlajky zachrání svět! Je to plné klišé, ale je tam Mark Sloan a Jayne/Casey, jsou děsně cool a mají uniformy. Já to beru všema deseti. ()

Steve661

Viděl jsem všechny epizody co vyšly a nemohu se dočkat dalších. Opravdu se je na co dívat. Seriál mě skutečně vtáhl do děje. Občas mi teda šla doktorka Scottová pěkně na nervy, ale co. Už se nemůžu dočkat dalšího, teď už 11. dílu. ()

BlueFalcon77

Americké námořnictvo v tomhle seriálu jsou ti "good guys". Řídí se služebním postupem, instrukcemi vlády a státu co už dost možná neexistuje a nikdy nezakolísají. Naoplátku za to jim Michael Bay zřejmě vyjednal své obvyklé podmínky u skutečného námořnictva, takže se seriál doslova hemží uniformami, vybavením, loděmi a vrtulníky. Přidávám se k několika zmíněným názorům - přes cílené návaly patosu, je to moje guilty pleasure. A stojí zato shlédnout celou sezónu a nenechat se odradit několika "hluchými" epizodami. Závěr sezony za to fakt stojí. ()

Lubikem

Keby seriál skončil druhým dielom 2. série, tak by som dal aj 4*, bohužiaľ po štvrtom diely 2. série ma prešla trpezlivosť. Prvá séria mala svoje čaro, napätie, akčnosť, strach, neistotu. Čo sa nedá povedať o druhej, vakcína je vytvorená, domov navštívený a už sa len naťahuje, lebo prvá séria mala úspech. Niekedy je lepšie v najlepšom skončiť, ale to v Amerike asi nevedia. ()

Rorschach_SK

Seriál z produkčnej spolupráce stanice TNT a Warner Bros., ktorý je veľmi voľne inšpirovaný rovnomennou knihou od spisovateľa Williama Brinkleyho, sleduje osud posádky USS Nathan James, ktorý čelia takmer nesplniteľnej misii - nájsť liek proti vírusu, ktorý zdecimoval väčšinu svetovej populácie a zachrániť to, čo sa ešte zachrániť dá. Odhliadnuc od pár nezmyselných klišé - kapitán v každom výsadku, bez ohľadu na nebezpečenstvo / nájdenie lieku v radoch týždňov či mesiacov, neberúc ohľad na skutočnosť, že niečo podobné by trvalo špičkovým laboratóriám roky - je to celkom vydarený seriál. Podpis produkčného týmu Micheala Baya je na tom cítiť, nechýba mu tempo, vizuál, akcia a značná dávka patriotizmu, vďaka čomu sa dočkal seriál aj oficiálne podpory od amerického námorníctva a filmári tak dostali do rúk skutočné torpédoborce, kde značnú časť posádky tvorili príslušníci námorníctva, ktorý to mali ako súčasť služby. Dej je klasicky seriálový, kde vydarené epizódy striedajú tie slabšie s jedným hlavným nepriateľom v každej sérii. Čo sa týka obsadenia, tak to je ako na hojdačke, určite dobrú ruku mali pri výbere kapitána, Erin Dane je na túto úlohu ako stvorený a svojou charizmou tiahne celý seriál, taktiež Rhona Mitra v úlohe zapálenej virologičky bola dobrá voľba. Zvyšok hercov dobre dopĺňa posádku, ale už bez nejakého výrazného charakteru. PS: Pokiaľ vám seriál sadne, tak vás tak ľahko nepustí - ja som 2 série zhliadol za necelé dva týždne. ()

Muad

Opravdu hodně silná US Navy agytka, která vás má přesvědčit, že nepřítelem není jenom zákeřný virus, ale v podstatě i celý svět a věřit se dá jedině, těm fešným a správným mari'nákům, kterým velí další "kapitán Kirk", jehož nějvětším přínosem pro seriál je, že se tváří pořád stejně vážně. Zlí jsou obligátně Rusové, ale i Evropané v čele s Brity dokázali vyprodukovat solidního padoucha o kterém ale stejně ani ma minutu nepochybujete, kde skončí (že by na mořském dně? .-)) Fešná doktorka samozřejmě nechybí a k ní megasprávňák z Texasu, který dělal strážného na Guantanámu (to mi nějak nešlo dohromady). V každém díle se vyráží na nějaký nájezd, při kterém padají nepřátelé, jak přezrále hrušky, aniž by vydali jedinný výkřik. Ty kulky totiž zabíjí hned při dopadu. Sem tam to nějaký crůůmembr schytá, ale je to v podstatě "startrekovská" šablona alias " he is dead Jim". Nakonec se dovíte, že věřit v konspirační teorie je vlastně velice škodlivé, nevěřit své vládě je vlastně velice škodlivé, nepřihlásit se dobrovolně do US Navy? Not possible in Amerika. Vždyť to jsou ti největší megasprávňáci na světě s nejlepší výzbrojí, na kterou si ani ponorka nepřijde, tak na co čekat. Už tam mají i těhotný ženský, tak jakýpak copak. Je to chytlavé, má to spád i inteligentní zápletku a pro člověka, který dokáže rozpoznat ty podprahové signály to je v podstatě i docela zábava, ale cokoli co mladé lidi takto zjevně a nepokrytě láká do válečné mašinerie pod záštitou služby vlasti je pro mě hodně za hranou. ()

PoLyTaR

Po shlédnutí první a druhé série během 24hodin, jsem opravdu nadšený. Každí díl si držel tempo a čas opravdu rychle ubíhal. Pokud má někdo rád postapokaliptické téma si určitě přijde na své. ()

daetoxx

I když to vypadá, že téma celosvětové apokalypsy je už úplně prázdný, není tomu tak. Námořnictvo tady dlouho nebylo, pořád jen samé letectvo, takže za mě v tomhle ohledu spokojenost :-). Není to úplný sci-fi, což mě taky velmi těší. Děj umí strhnout a postavy jsou celkem sympatický (Scott, Tex, cpt, Slattery). Hlavní mínus Poslední lodi, je až přehnaná posedlost správnou a demokratickou Amerikou, která je fakt směšná. Přijde mi, že i skrze tenhle seriál si chce Amerika obhajovat to co dělá, ale na mě to nefunguje. Nicméně nenechám si realitou zkazit seriál, že jo .. :-) 4* /// 1. serie - 75%, 2. serie - 90%. ()

Gavo

Od začiatku vizuálne atraktívne (producentská prítomnosť Michaela Baya je cítiť). Príbeh aj jednotlivé scény sú síce často pritiahnuté za vlasy, no v tomto prípade to tvorcom žeriem a vôbec mi to nevadí. Čo je pre mňa najsilnejšou stránkou tohto seriálu, je jeho tempo a stupňovanie deja. V každej sérii sa postupne zápletka viac a viac zamotáva, na povrch sa vyplavujú stále nové a nečakané udalosti, ktorým musí posádka kapitána Chandlera čeliť. Jediné, čo mi vadilo, bola až trošku (niekedy viac jak trošku) prehnaná americká hrdosť a pocit nadradenosti, ktoré bolo občas z tohto seriálu cítiť na kilometre. Dejom 3.série však aj tento pocit výrazne opadol, a aj preto zvyšujem po tejto sérii hodnotenie zo 4 na 5 hviezdičiek. ()

Thoth

Sérii hodnotím na 70 %. Z pozitivního hlediska je tento seriál poměrně zajímavým zpracováním post-apo žánru a moje sympatie má i z toho důvodu, že se jedná o scény zejména na moři. Seriály a filmy na moři nebo pod mořem jsou vůbec velkou vzácností. Problém v seriálu vidím v některých zbytečně protahovaných epizodách, „dojemných“ scénách apod. Jako aktivní střelec navíc vnímám velice negativně naprosto nereálné scény, kde se vojáci schovají za stěnu z dřevěných latěk širokých asi 2 cm, nepřítel po nich střílí ze samopalů a dřevěné laťky všechno pochytají. Abych sem vnesl trochu reality – tak vám na rovinu říkám, že kulky ze samopalu proletí i 15cm kmenem zdravého stromu (stalo se mi náhodou na střelnici – do stromu bych pochopitelně schválně nestřílel), nebo např. proletí 1cm plátem oceli – mám to vyzkoušené osobně s kalašnikovem. Jenže podobné fantasmagorie jsou i v jiných filmech a seriálech. Jen bych od „vojenského“ seriálu, kde jim radí údajně i vojáci, čekal trošku reálnější scény. Tak proto těch 70 %. ()

The_Rock

Úžasný seriál. Tohle je to co sem celý život hledal...nechápu tady ty honibrky co váží 100kg a bydlí u maminky že tomu dávají tak nízké hodnocení ()

vanislav

Tak vše již bylo řečeno v komentářích níže. Jen pro military fans varování: Nečekejte žádný přesný seriál. Sice si hraje na první pohled na rádoby technicky přesný, ale znalec bude po technické stránce těžce nadávat. Spoiler Alert na závěř: Gen, který je v závěru první řady použit pro "doladění" vakcíny již lidské tělo má. Tento gen brání těhotné ženě, aby její tělo napadalo DNA otce, která je součástí plodu. ()

dunbar

Prežral som sa toho patriotického pátosu. Po 5. epizóde končím. Tak určite - najvyšší veliaci dôstojník lode sa zúčastňuje osobne každej akcie, jeho ostro rezané rysy a sošná postava ruku v ruke s neochvejnou spravodlivosťou; jednorozmerná postava, nuda nuda šeď šeď zasadená do atraktívneho prostredia. A ozaj, tri padáčiky ťahajú vo vetre celý po zuby vyzbrojený americký torpédoborec tak aby lodná skrutka mohla generovať elektrický prúd - famózne!!! ()

rostsoft

Tento seriál zachraňuje jenom to, že se u toho člověk nenudí, protože je hodně akční. Ale jinak to naprosto uráží diváka, který má aspoň trošku rozumu, a ne piliny v hlavě. Příběh by byl celkem fajn, ovšem tolik nesmyslů, co tady vidím mě až zaráží. Kdyby si autoři dali víc záležet právě na těch detailech, byl by to naprosto super post apokalyptický seriál. Jako příklad bych mohl dát živí mrtví. Ano řeknete že to je totální nesmysl a nemůže se to nikdy stát, no na 99 procent ne. Ovšem toto by se stát ovšem mohlo. Ale nikdy by to neprobíhalo tak divně jak to popsali v tomto seriálu. Zmínil jsem seriál živí mrtví, až na to že to je totální fantasy, jedno to mu nelze upřít. To, co se tam děje by se skutečně mohlo dít právě u nějaké epidemie, anebo podobných katastrofách. V podstatě těch chyb tam neměli až tak moc. Samozřejmě byly tam ale nebyly tak do očí bijící jako to, co se děje zde. Vydržel jsem se koukat od začátku až dokonce, právě jen proto že to bylo akční a nenudil jsem se. Jinak to byla totální sračka. ()