Posledná loď - Série 4

(séria)
USA, 2017, 6 h 57 min (Minutáž: 41–45 min)

Predloha:

William Brinkley (kniha)

Eric Dane, Adam Baldwin, Bridget Regan, Charles Parnell, Travis Van Winkle, Marissa Neitling, Christina Elmore, Jocko Sims, Bren Foster (viac)

Mufuck

Tak bohužel, jak se mi hlavně první dvě série opravdu líbili, a měl jsem Last Ship díky nim dokonce v topce, tak zejména tato čtvrtá je dle mého mínění opravdu nepovedená. První díly v jakémsi rádoby řeckém útočišti, kdy o Nathan James sotva slyšíte, jsou opravdu velmi nudné. Přijde mi, že tvůrci mají výrazně snížený rozpočet, a byl bych překvapenej, kdyby po takovém propadáku nešla sledovanost rapidně dolů. Napětí je prostě pryč, přestřelky velmi fádní a často nesmyslné, o nějaké bojové taktice z prvních sezon si můžete nechat zdát. Kladný bijec Herkules byl snad fór. A záporáci? Nesmrtelný Arab, starý doktor z Řecka, jeho trapný syn model "Džiordžo" v košilce a ještě trapnější dcera modelka v šatičkách. Jaký to rozdíl třeba oproti ruské válečné lodi... Hlavně ta akce opravdu zaostává, někdy máte pocit, že se to spíchlo snad i improvizací během natáčení. Pátá série při této úrovni ani snad nemusí být. Pro mě seriálové zklamání roku. ()

rostsoft

Že je to plné nesmyslů a nelogičností, na to už jsem si tak nějak zvykl, ale v této řadě tomu opravdu nasadili korunu. Vir, který zmutoval tak, že přeskočil vzrostly na člověka, a poté naopak. Nemusím být biolog ani virolog a vím, že to je totální nesmysl. Kdyby ten vir byl tak adaptivní, přeskočil bych nejdříve na všechno živé. Ale hlavně jsem nikdy neslyšel o tom, že by nějaký vir přeskočil třeba z ryby na člověka, natož pak z rostlin. Další nesmysl je to, jak bojové plavidlo je možné snadno vyřadit z činnosti. Probůh, kdyby tomu tak bylo, tak by bylo úplně k hovnu. Ale oni v těch nesmyslech pokračují dál, když místo nějaké centrální UPS, vytahují zpod stolu klasické UPS, které člověk má doma, a ještě tam nejsou nijak přidělané, což jak víme na lodi, je holý nesmysl. Nemají energii, ale přesto mohou svářet elektrickou svářečkou, která má odběr jako kráva. Nemyslím si, že voják plnící úkol dá přednost záchraně jednotlivce, v tomto případě před záchranou celého lidstva. Tento podivuhodný jev je napříč celým seriálem, ale v této sérii ztratili semena jen proto, že nechal pronásledování, a raději se zabýval zraněným vojákem, který beztak zemřel, prakticky okamžitě. Je mi z toho smutno. ()

kenkaku

Celá série není nic jiného než žehlení vlastní debility napáchané hned z kraje řady. A vůbec ničemu nepomáhají všudy přítomné LOL momenty (nejčastěji spojené s "teleportací" osob). Pokud se má někomu líbit, musí opravdu vypnout (ideálně se opít) a jen konzumovat. ()

Likan7

Pořádný sešup dolů. Trojka byla skvělá, akční, naivní a pokud člověk vypne, tak se prostě dobře bavil. Jenže čtyřka už vaří z vody a celý příběh kolem semen byl nudný a hloupý. Akce ubylo, první tři díly v Řecku tragédie a vůbec nechápu koho napadlo Daneho takhle uklidit skoro do vedlejší role. Série tím neskutečně trpí a ani závěrečné naháněčky loděmi už sezónu nezachrání. ()

moudnik odpad!

Přemýšlím, kdy se seriál stal naprostou kravinou a nemůžu než konstatovat, že to bylo právě zde - ve čtvrté sérii. Herkules a dlouhé záběry zblízka na jeho "ušlechtilé rysy" znamenají konec slibně se rozvíjejícího post-apo dramatu a začátek trapné frašky. Hnůj a zmar. Čekal jsem tak trochu pokračování ve stylu skvělého On The Beach (2000), ale to jsem se škaredě zmýlil. Použiju jedno nadčasové hodnocení známého filosofa " Ještě více takových hovadin a duch sám zatuchne". ()