Posledná loď

• Česko Poslední loď (viac)
USA, (2014–2018), 38 h 35 min (Minutáž: 40–45 min)

Predloha:

William Brinkley (kniha)

Eric Dane, Adam Baldwin, Charles Parnell, Travis Van Winkle, Marissa Neitling, Christina Elmore, Jocko Sims, Kevin Michael Martin, Bren Foster (viac)

Posádka torpédoborce Nathan James vedená komandérem Chandlerem se vydává na šestiměsíční misi do Arktidy, kde má testovat výkonnost stroje. Přidávají se k nim dva virologové, Dr. Rachel Scottová a Dr. Quincy Tophet, kteří se údajně do Arktidy vydávají studovat místní ptactvo. Když je mise posádky takřka u konce, zaútočí na posádku ruské vrtulníky. Útok se podaří odrazit a poté Scottová Chandlerovi přizná, že před třemi měsíci vypukla světová epidemie neznámého viru, které se doposud podařilo zabít 80 % lidské populace na Zemi. Virus se šíří stále rychleji, protože ho někdo na Zemi zmutoval a doposud se proti viru nepodařilo vyvinout ochrannou vakcínu, protože nikdo neměl k dispozici vzorky původního viru. Ty však má k dispozici Scottová ze své lékařské mise v Egyptě. Chandlerovi nezbývá nic jiného, než o situaci informovat posádku. Řada mužů a žen ztratila doma své rodiny. Chandlerův zástupce, komandér Slattery, navrhuje, aby vybraným členům posádky bylo umožněno vystoupit v ochranných oblecích na pevninu a rozloučit se s rodinami. Chandler to považuje za sebevraždu a rozhodne se pokračovat dál v plavbě. Nařídí plout do námořnické základny v Guantánamu, kde hodlá doplnit zásoby potravin a paliva. (TV Prima)

MoiJe

S2 ma aj hromadu slabsich chvil, aj ked zapletku si vymysleli OK, ale siroko daleko teraz nebolo co ine sledovat, takze som s radostou pokracovala. // S1. // Pilot: Pilot veľmi slušný. A áno, aj efekty, žiadna nakreslená lodička na vlnkách ako v nedávnom pirátskom Black Sails. Neviem si predstaviť, že ma budú baviť dlho, ďalšie epizódne udalosti sú silne predvídateľné a očakávateľnú zradu či vzburu vrámci posádky beriem skôr ako barličku pre vytvorenie nejakého deja, ale zatiaľ na ďalšie sledovanie určite presvedčilo. A Rhonu mám rada, aj s tým jej B-čkovým herectvom. ()

KevSpa

Uniformy, to je moje. V případě takových seriálů mi nevadí ani klišé a všechen ten patos a jen se kochám lodičkama, vrtulníčkama a uniformičkama. Když to má navíc pod producentským palcem Michael Bay, není co řešit. A to jsem ještě nezmínila Erica Danea, který si po odchodu z Grey's Anatomy rovnou střihnul takovou parádní badass roli... jsem v sedmém nebi. Ano, hádáte správně, tohle u mě aspiruje na seriálové guilty pleasure roku. Pilot - 80% Zejména ve druhé polovině řady se děj pořádně rozjede a finále je nářez, jak se patří. Nechybí ani zásadní zvrat, který dokáže slušně navnadit na druhou sérii. Varování: Odpůrci patosu, držte se dál! 1. série - 80% Byť se děj druhé řady částečně přesunul na pevninu, o zvraty a spoustu skvělých akčních scén rozhodně nebyla nouze. Pokud se někdo bál, že půjde jen o umělé natahování, musel být příjemně překvapen zejména nastoleným tempem, které předčilo první sérii. Finále sice mohlo být o něco lepší a závěrečný cliffhanger byl už moc na sílu, ale i tak obrovská spokojenost a natěšenost na další sezónu. 2. série - 90% Na The Last Ship jsem si postupem času vytvořila těžkou závislost. To, že se tvůrci v každé řadě, tu třetí nevyjímaje, posunují dál, a hrdinové řeší stále nové problémy, přidává na diváckém zážitku. Není to pouhá recyklace, vždy dokážou přijít s novou zápletkou a když už hrozí, že by byla některá příliš natahovaná, včas to utnou. Občas je sice těch událostí až moc, ale nad tím ráda přimhouřím oko. 3. série - 90% Čtvrtá řada podle mě trochu utrpěla tím, že se po celou dobu řešil jen konflikt s Řeky a semena. Zhruba v polovině už to začalo být trochu na jedno brdo a v závěru už zbytečně natahované. Chtělo by to v příští sezóně trochu více dějových linek. 4. série - 80% ()

LIVINGDEAD

Vypadá to nadějně :-) 19.07.2014 -Shlédnutý 4. díl a byla to totální nuda! Samé náboženské žvásty. Tu hodinu jsem doslova odzíval. Z 80% kleslo na 40%! ()

Spooner

Pilot: Michaelu Bayovi ty seriály nějak nejdou. I jeho druhý televizní výlet totiž zatím vypadá na veskrze průměrnou záležitost, která sice ničím extra neurazí, ale vlastně také vůbec nenadchne. Akce je mizerná, rutinní režie do nás sype jedno klišé za druhým a charismatičtí herci se marně snaží prodat své nezajímavé charaktery. A ano, také mě zajímá, jak podobně jednoduchou zápletku chtějí tvůrci natáhnout do seriálu. Ještě, že je na té lodi hodně vojáků. 50%: ()

IQ Tiqe

Koukatelný to je, nechybí akce, posbírali odpadlíky z jiných seriálů, přidali Rhonu Mitru, ale já těmhle mysteriózním věcem už nevěřím. Čuju z toho něco, co mě hodně brzy začne nudit, protože to bude nekonečně natahovaný. ()

Kothy

Tento námořní seriál z produkce Michaela Baye se mi docela líbí. Jeho rukopis je tam vážně znát. Některé klišé si prostě nemůže odpustit..Potěšila mě hlavně přítomnost Rhony Mitry a Adama Baldwina. :) Odehrává se to převážně na americkém torpédoborci Nathan James. Začíná to v Arktidě a potom to pokračuje přes Karibik až do USA. Ten je oficiálně na vojenské misi, ale skutečný úkol je nalezení léku na globální pandemii. Po čtyřech měsících radiového klidu vše vyjde na povrch. Světové vlády se hroutí a všude je chaos. Je nyní na posádce a na týmu vědců, aby se s touto situací vypořádali. Ze začátku jim dělají problémy hlavně Rusové se svou bitevní lodí. Posádka se vypořádá nejen s nimi, ale i s drogovým bossem v Guatemale. Všem jde o nalezení léku. Spoiler: Ten se jim také nakonec podaří získat. Ale po návratu domů je čeká překvapivé zjištění. Ve 2. sérii bojují proti hnutí lidí, kteří jsou vůči nákaze imunní. Ti jim celkem zatopí. Není ale nic s čím by si americké námořnictvo neporadilo. Ve 3. sérii nastupují hned dva záporáci. Jedním z nich je čínský prezident Peng a druhý se ukrývá v Americe. Posádka Nathana Jamese si ale se všemi hrozbami poradí. Bohužel seriál opustí několik hlavních postav. 4. série přináší nový problém i záporáka. Virus totiž přesedlal z lidí na úrodu a lidstvo umírá hlady. Nakonec se jim opět podaří záporáka porazit a zachránit svět. V 5. je Amerika zpět na nohou. Zaútočí na ně ale letecky a kyberneticky Kolumbie. Nathan James opět zachraňuje svět. Dojde k další válce a tentokrát už poslední. Bylo na čase to ukončit. Pár známých tváří nás opustí... "Viva Tavo!" ()

Chrustyn

Béčkový akční seriál, tvářící se vážněji, než ve skutečnosti je a výpravou a akcí jen o kousek dál, než takové TV kousky jako třeba JAG. Slabota, vzdal jsem to po první sérii, kde jsem pořád věřil, že se to zlomí. Na druhou stranu co očekávat, když zde hraje Rhona Mitra a ani se nesvlékne. ()

honajz

Z toho, co jsem viděl, obehraný námět na obehrané téma v obehraných kulisách a se spoustou patetických keců, kde všichni jsou mladí, krásní, svalnatí. ()

Morholt

Bay by měl zkusit produkovat něco pro suchozemské krysy, protože na vodě mu to moc nejde. Ne že by byl nápad s křížníkem, jehož posádka se vyhnula celosvětové epidemii, úplně špatný. To zase ne. Navíc chvilku to vypadalo, že by to mohla být slušná naháněčka s oprášeným ruským nepřítelem. Jenže vše až moc často sklouzává do upatlaného žvanění a zdůrazňování toho, že "I když tu máme konec lidstva, jsme pořád námořnictvo Spojených států.". To začne hodně brzo unavovat. A prkenní herci tomu procenta taky moc nezvedají. Rhona Mitra je možná hezká holka, ale tady se nechala zbytkem ochotníků strhnout k šedému průměru, takže i její zásluhou po čtvrtém díle s Last Ship končím. 30% ()

Lacike

Videl som prve tri epizody a prilis ma to nezaujalo. Ocenujem skvelu vypravu. Vidno ze to stalo dost vela penazi, ale stale to stalo malo penazi na to, aby ma to dokazalo bavit iba akcnymi scenami pretoze postavy mi pripadaju nezaujimave a zapletka predvidatelna. Jedine co sa mi pacilo bolo, ze Rusi su tu znova za svine. Ten serial ma potencial sa postupne zlepsovat, ale premarneny uvod serialu mna osobne odradil. 5/10. ()

McClane

Hodnocení pilotu: Zápletka klišoidní až hanba, herecký výkony těžkej průměr, ale vrtulník s kamenou hezky krouží kolem letadlový lodi a v létě je přece vedro a čas na blbější seriály. Dá se očekávat typ epizod jako u SGU, což mě dost děsí, navíc netuším, co budou s tím dějem chtít udělat, kdyby nedejbože dostali víc než jednu sérii. 50%. ()

maddy

Last ShiT produced by Michael Bay. Bayove meno podpísané pod produkciou tohto seriálu pravdepodobne nalákalo viacerých, vrátane mňa, ale výsledok ani len zďaleka nepripomína jeho filmové počiny. Vzhľadom na to, že sa pohybujeme v rôznych medziach rozpočtu sa to síce čakať ani nedalo, ale to že si Bay ustriehne z producentskej stoličky aspoň solídnu kvalitu seriálu sa čakať dalo. Bohužiaľ, divák mieni, režisér mení. Výsledkom je totiž len skrz naskrz priemerné seriálová záležitosť, ktorá svojou jednoduchosťou, až naivnosťou akoby vypadla z 90. rokov. V tomto prípade sa však rozhodne nejedná o poctu predošlej dobe, ale o čistý amaterizmus. Réžia je neskutočne rutinná a Mostow opäť dokazuje, že vie skaziť akýkoľvek zaujímavý námet (spomeňme len na jeho Surrogates alebo tretieho Terminátora). Príbeh je jedno veľké klišé ako z príručky pre začínajúcich scenáristov, neskutočne predvídateľný a neviem si predstaviť ako sa s týmto bude pracovať po celých desať epizód, nedajbože aj viacero sérií. Herci sú síce celkom charizmatickí a obzvlášť Rhonu Mitra mám celkom rád (hlavne vo vynikajúcej akčnej sérii Strike Back, i keď štvrtá séria... fanúšikovia budú vedieť), no pod vedením Mostowa zo seba dostávajú ledva priemerné , až podpriemerné výkony takmer ako zo španielskej telenovely. Všetci do jedného stvárňujú absolútne nezaujímavé charaktery a v podstate som ani jednému jeho rolu ani na sekundu neveril (a to je pritom Rhona v akčných úlohách ako doma). Čo je však najhoršie, aj po akčnej stránke to je mizéria. Bez nápadu, bez napätia, bez adrenalínu, navyše zmätočná a s lacno pôsobiacim vizuálom ... aspoňže tie lodičky plávajúce za úsvitu Slnka vyzerali fajn. Inak však B-éčková záležitosť, pri ktorej nie je veľmi o čo stáť. V časoch prvotriednych seriálov ako Fargo, True Detective, AHS, Les Revenants a mnoho ďalších, ktoré neraz prevyšujú aj filmovú tvorbu nie je žiaden dôvod strácať čas práve s Last Ship. Po pilote 3/10, ale ďalej už nemám najmenší dôvod sledovať. ()

Thomassi

Máme za sebou dvě série námořního počinu s produkce Michaela Baye, který mě popravdě velmi překvapil. Co se mně hodně líbilo, byl příběh. Svět postihla náhlá nákaza a přežilo jen malé procento lidí. Jako bezpečné útočiště hraje hlavní roli válečná loď US Navy a její posádka s naskilenou doktorkou je jedinou šancí pro lidstvo. Patos jak poleno, ale zde to funguje a osobně jsem hltal každý díl. Nechybí ani závěrečná gradace do největších otáček. Seriál má mnoho akčních scén, napínavý děj, patriotickou muziku a hodně postav, kterým jsem fandil. Předposlední díl druhé řady předčil všechny moje očekávání. Navíc se jedná o armádní žánr, a to já můžu. Velká natěšenost na další řadu. ()

hygienik

Na jednej strane sú niektoré časti veľká nuda. Ani zápletky nie sú nič nové pod slnkom. Na druhej strane z limitovanej východiskovej situácie (vojnová loď) sa vykľulo viac zápletiek a tém, než som čakal. ()

M.i.k.e

po pilotu nic co by mě nutilo sledovat dál.Relativně solidně udělaná,ovšem příběhově naprosto standardní a obyčejné béčko,které nejspíš nenabídne nic revolučního.Katastrofické - pandemické spektákly mám rád,ale tohle už tu bylo tolikrát...50%...po druhém díle je to mnohem veselejší.Hvězda nahoru a šance do budoucna. ()

cariada

Velice mě to chytlo, podobné věci mám rád. Trochu jsem se bál toho armádního prostředí , ale bylo to v pohodě a hlavně pro děj v podstatě zásadní. Na to že virus zabil víc jak 4 miliardy lidí, tak tam těch lidí stále všude bylo až moc. V tohle seriálu udělali Američané téměř ze všech států nepřátelé, viz Čína, Rusko, Řecko, Anglie, téměř celá Jižní Amerika, ale na domácí půdě to hodně vřelo. Dějově to bylo velice povedené, některé díly určitě mohli rozvinout do více částí. Nejslabší byla 4.série a hladomor a šílení vědec a tuba semen co spasí lidstvo, to už bylo trochu moc přitažené za vlasy. A než by dokázali něco vypěstovat a masivně to rozšířit do celého světa, tak by umřeli hlady. Poněkud mě zaráželo jak vůbec nepoužívají helmy když jsou na břehu. ()

Pajky3

1. série Jeden z letošních nejzajímavějších letních projektů, abych pravdu řekl, tak vlastně jediný, který jsem chtěl vidět od prvního traileru. A to rozhodně nepatřím mezi ty, které by přitáhlo jméno Michael Bay. Naštěstí jsou tady i jiná lákadla, ať už jde o nadějně vyhlížející postapo příběh nebo o sympatické obsazení. Jak Dane, tak i Baldwin jsou sympaťáci a do role mi pasujou a samozřejmě i Rhona Mitra je příjemnou součástí. Asi tak do poloviny mi příběh nepřišel nijak zvlášť zajímavý, dokonce jsem si říkal, co na něm kdo může vidět. Jenže pak to přišlo, dostavilo se napětí, emoce a vážně se to rozjelo. Jistě, dostavil se i patos a americký patriotismus, ale naštěstí v takové míře, že se dal naprosto v pohodě vydržet. Poslední tři díly byly opravdu napínavé - Osvobozující akce z ruské lodi, testovaní na lidech a odhalení situace v Baltimore, to pro mě byly vrcholné body první série. Napětí by se dalo krájet a člověka vážně zajímalo jak to dopadne. Stejně tak to je i po samotném finále, které na druhou série rozhodně navnadilo dostatečně. Na pokračování se těším a pokud seriál bude mít to, co měl v závěru, tak to bude ještě větší jízda než doposud. Chci vědět, jak to bude pokračovat... *** 2. série Druhá série rozhodně pokračovala v nastoleném tempu a představila zajímavé protivníky. Nejprve bylo třeba vyřešit dramatickou situaci v Baltimore a pak se představil protivník nový. Jednotka Imunních sice byla od začátku předurčena k porážce, ale o svou šanci se rvala statečně. Opět se v dostatečné míře dostavilo napětí, drama a samozřejmě nechybělo ani trochu emocí. Celkově možná o malinko slabší než první série, ale pořád hodně dobře. Opět tady byly napínavé díly u kterých se člověku tajil dech. Na vině je možná i to happyendovské finále. Jsem docela zvědavý na pokračování. Určitě je pořád o co hrát a o co bojovat, ale hodně věcí se musí změnit. A já se zařadím mezi první, co budou chtít vědět, jak se to podařilo... 3. série Jak už to tak bývá, tak třetí série servíruje nepřítele uvnitř a tak zatímco se Nathan James vypravuje do Číny, aby zjistila, co je za problém, tak v obnovené Americe vzniká ještě mnohem horší situace. Tentokrát totiž protivníci nebyli tak zajímaví a to mluvím jak o těch zahraničních, tak i o těch domácích. Musím říct, že tentokrát mě příběh tolik nechytil, možná i kvůli nim, ale o to víc mě příjemně překvapilo závěrečné řešení situace. Nečekal jsem ho, ale bylo třeba. Pořád to ale byla solidní letní podívaná, která stála za podívání. Prodloužení na další dvě série je kapse a tak nezbývá než věřit, že tvůrci nám i tam budou mít co naservírovat. 4. série Tom Chandler opustil loď Nathan James, jen aby se oklikou přes Řecko zase vrátil. Virus se vrátil a tentokrát se bojuje o poslední zdravé plody a hlavní záporákem je vědec, který je dokáže namnožit, ale má to háček. Čtvrtá řada mi přišla o dost slabší, takže jsem zvědav, jak tuhle plavbu za rok uzavřou. ()