Posledná loď

• Česko Poslední loď (viac)
USA, (2014–2018), 38 h 35 min (Minutáž: 40–45 min)

Predloha:

William Brinkley (kniha)

Eric Dane, Adam Baldwin, Charles Parnell, Travis Van Winkle, Marissa Neitling, Christina Elmore, Jocko Sims, Kevin Michael Martin, Bren Foster (viac)

Posádka torpédoborce Nathan James vedená komandérem Chandlerem se vydává na šestiměsíční misi do Arktidy, kde má testovat výkonnost stroje. Přidávají se k nim dva virologové, Dr. Rachel Scottová a Dr. Quincy Tophet, kteří se údajně do Arktidy vydávají studovat místní ptactvo. Když je mise posádky takřka u konce, zaútočí na posádku ruské vrtulníky. Útok se podaří odrazit a poté Scottová Chandlerovi přizná, že před třemi měsíci vypukla světová epidemie neznámého viru, které se doposud podařilo zabít 80 % lidské populace na Zemi. Virus se šíří stále rychleji, protože ho někdo na Zemi zmutoval a doposud se proti viru nepodařilo vyvinout ochrannou vakcínu, protože nikdo neměl k dispozici vzorky původního viru. Ty však má k dispozici Scottová ze své lékařské mise v Egyptě. Chandlerovi nezbývá nic jiného, než o situaci informovat posádku. Řada mužů a žen ztratila doma své rodiny. Chandlerův zástupce, komandér Slattery, navrhuje, aby vybraným členům posádky bylo umožněno vystoupit v ochranných oblecích na pevninu a rozloučit se s rodinami. Chandler to považuje za sebevraždu a rozhodne se pokračovat dál v plavbě. Nařídí plout do námořnické základny v Guantánamu, kde hodlá doplnit zásoby potravin a paliva. (TV Prima)

Recenzie používateľa rostsoft k tomuto seriálu (2)

Posledná loď (2014)

Tento seriál zachraňuje jenom to, že se u toho člověk nenudí, protože je hodně akční. Ale jinak to naprosto uráží diváka, který má aspoň trošku rozumu, a ne piliny v hlavě. Příběh by byl celkem fajn, ovšem tolik nesmyslů, co tady vidím mě až zaráží. Kdyby si autoři dali víc záležet právě na těch detailech, byl by to naprosto super post apokalyptický seriál. Jako příklad bych mohl dát živí mrtví. Ano řeknete že to je totální nesmysl a nemůže se to nikdy stát, no na 99 procent ne. Ovšem toto by se stát ovšem mohlo. Ale nikdy by to neprobíhalo tak divně jak to popsali v tomto seriálu. Zmínil jsem seriál živí mrtví, až na to že to je totální fantasy, jedno to mu nelze upřít. To, co se tam děje by se skutečně mohlo dít právě u nějaké epidemie, anebo podobných katastrofách. V podstatě těch chyb tam neměli až tak moc. Samozřejmě byly tam ale nebyly tak do očí bijící jako to, co se děje zde. Vydržel jsem se koukat od začátku až dokonce, právě jen proto že to bylo akční a nenudil jsem se. Jinak to byla totální sračka. ()

Season 4 (2017) (S04)

Že je to plné nesmyslů a nelogičností, na to už jsem si tak nějak zvykl, ale v této řadě tomu opravdu nasadili korunu. Vir, který zmutoval tak, že přeskočil vzrostly na člověka, a poté naopak. Nemusím být biolog ani virolog a vím, že to je totální nesmysl. Kdyby ten vir byl tak adaptivní, přeskočil bych nejdříve na všechno živé. Ale hlavně jsem nikdy neslyšel o tom, že by nějaký vir přeskočil třeba z ryby na člověka, natož pak z rostlin. Další nesmysl je to, jak bojové plavidlo je možné snadno vyřadit z činnosti. Probůh, kdyby tomu tak bylo, tak by bylo úplně k hovnu. Ale oni v těch nesmyslech pokračují dál, když místo nějaké centrální UPS, vytahují zpod stolu klasické UPS, které člověk má doma, a ještě tam nejsou nijak přidělané, což jak víme na lodi, je holý nesmysl. Nemají energii, ale přesto mohou svářet elektrickou svářečkou, která má odběr jako kráva. Nemyslím si, že voják plnící úkol dá přednost záchraně jednotlivce, v tomto případě před záchranou celého lidstva. Tento podivuhodný jev je napříč celým seriálem, ale v této sérii ztratili semena jen proto, že nechal pronásledování, a raději se zabýval zraněným vojákem, který beztak zemřel, prakticky okamžitě. Je mi z toho smutno. ()