Posledná loď

• Česko Poslední loď (viac)
USA, (2014–2018), 38 h 35 min (Minutáž: 40–45 min)

Predloha:

William Brinkley (kniha)

Eric Dane, Adam Baldwin, Charles Parnell, Travis Van Winkle, Marissa Neitling, Christina Elmore, Jocko Sims, Kevin Michael Martin, Bren Foster (viac)

Posádka torpédoborce Nathan James vedená komandérem Chandlerem se vydává na šestiměsíční misi do Arktidy, kde má testovat výkonnost stroje. Přidávají se k nim dva virologové, Dr. Rachel Scottová a Dr. Quincy Tophet, kteří se údajně do Arktidy vydávají studovat místní ptactvo. Když je mise posádky takřka u konce, zaútočí na posádku ruské vrtulníky. Útok se podaří odrazit a poté Scottová Chandlerovi přizná, že před třemi měsíci vypukla světová epidemie neznámého viru, které se doposud podařilo zabít 80 % lidské populace na Zemi. Virus se šíří stále rychleji, protože ho někdo na Zemi zmutoval a doposud se proti viru nepodařilo vyvinout ochrannou vakcínu, protože nikdo neměl k dispozici vzorky původního viru. Ty však má k dispozici Scottová ze své lékařské mise v Egyptě. Chandlerovi nezbývá nic jiného, než o situaci informovat posádku. Řada mužů a žen ztratila doma své rodiny. Chandlerův zástupce, komandér Slattery, navrhuje, aby vybraným členům posádky bylo umožněno vystoupit v ochranných oblecích na pevninu a rozloučit se s rodinami. Chandler to považuje za sebevraždu a rozhodne se pokračovat dál v plavbě. Nařídí plout do námořnické základny v Guantánamu, kde hodlá doplnit zásoby potravin a paliva. (TV Prima)

Kothy

Tento námořní seriál z produkce Michaela Baye se mi docela líbí. Jeho rukopis je tam vážně znát. Některé klišé si prostě nemůže odpustit..Potěšila mě hlavně přítomnost Rhony Mitry a Adama Baldwina. :) Odehrává se to převážně na americkém torpédoborci Nathan James. Začíná to v Arktidě a potom to pokračuje přes Karibik až do USA. Ten je oficiálně na vojenské misi, ale skutečný úkol je nalezení léku na globální pandemii. Po čtyřech měsících radiového klidu vše vyjde na povrch. Světové vlády se hroutí a všude je chaos. Je nyní na posádce a na týmu vědců, aby se s touto situací vypořádali. Ze začátku jim dělají problémy hlavně Rusové se svou bitevní lodí. Posádka se vypořádá nejen s nimi, ale i s drogovým bossem v Guatemale. Všem jde o nalezení léku. Spoiler: Ten se jim také nakonec podaří získat. Ale po návratu domů je čeká překvapivé zjištění. Ve 2. sérii bojují proti hnutí lidí, kteří jsou vůči nákaze imunní. Ti jim celkem zatopí. Není ale nic s čím by si americké námořnictvo neporadilo. Ve 3. sérii nastupují hned dva záporáci. Jedním z nich je čínský prezident Peng a druhý se ukrývá v Americe. Posádka Nathana Jamese si ale se všemi hrozbami poradí. Bohužel seriál opustí několik hlavních postav. 4. série přináší nový problém i záporáka. Virus totiž přesedlal z lidí na úrodu a lidstvo umírá hlady. Nakonec se jim opět podaří záporáka porazit a zachránit svět. V 5. je Amerika zpět na nohou. Zaútočí na ně ale letecky a kyberneticky Kolumbie. Nathan James opět zachraňuje svět. Dojde k další válce a tentokrát už poslední. Bylo na čase to ukončit. Pár známých tváří nás opustí... "Viva Tavo!" ()

MoiJe

S2 ma aj hromadu slabsich chvil, aj ked zapletku si vymysleli OK, ale siroko daleko teraz nebolo co ine sledovat, takze som s radostou pokracovala. // S1. // Pilot: Pilot veľmi slušný. A áno, aj efekty, žiadna nakreslená lodička na vlnkách ako v nedávnom pirátskom Black Sails. Neviem si predstaviť, že ma budú baviť dlho, ďalšie epizódne udalosti sú silne predvídateľné a očakávateľnú zradu či vzburu vrámci posádky beriem skôr ako barličku pre vytvorenie nejakého deja, ale zatiaľ na ďalšie sledovanie určite presvedčilo. A Rhonu mám rada, aj s tým jej B-čkovým herectvom. ()

DarthFailord

Po třetí sérii můžu s klidem říct, že si to těch 5hvězd zasloužilo na plné čáře. Všechny tři série jsou odlišné a přitom si zachovávají svou stylizaci a kvalitu. Všude je plno uniforem, vojenské mluvy, střelby a výbuchů. Mnoho charakterů si zamilujete a oblíbíte. Mohl bych jich vyjmenovat minimálně deset. Opravdu vychytaný seriál, který si mne získal na maximum. Salut NAVY! ()

vozralec

Hodnocení první série: Vojáci a vojandy. Pardon, vlastně námořníci. Hodně slušná filmařská práce od režiséra T3. Nebýt pánbíčkářství a občas kreténského chování, byla by hvězda navíc. Posádku má pod palcem kapitán "držka Wolffův revír" Tom Chandler. Jeho hlavním poskokem je Baldwiňák Mike Slattery. Samozřejmě zde nechybí asijské a afroamerické zastoupení. Kupodivu pání dochtor Rachel Scott je docela snesitelná. Za největšího pohodáře a srandistu platí umaštěnec Tex. Závěr mile překvapil (zabrání lodi ovšem nemile). Hodnocení druhé série: Hodně akce a poměrně málo nudy. Šlo jim to pěkně od ruky, někdy až moc. Některé momenty za čtyři hvězdy. Celkově hodně dobré. Hodnocení třetí série: Nathan James se musí vyrovnat s minovým polem, Číňanem i Japončíkem, který se pak přidá na jeho stranu. Doma se vláda rozpadá a je potřeba proti tomu zasáhnout. Prezident je vystřídán jiným, kterého posléze ovládá výborně zahraná blond bitch. Pan RoboCop pak režíruje našlapanou finální epizodu. Hodnocení čtvrté série: Kapitán Čendler je v civilu téměř k nepoznání. Vědátorského staříka hraje RoboCop. Pro semena asi trezor nemají. Dobrá akce. Hodnocení páté série: Proběhne malý Pearl Harbor. Následuje odveta proti jihoamerickému Tavovi. Pár zbytečností. Admirál Chandler je prostě pojem. ()

MiGi87

Uf, jsem tu první? Hm, každopádně po prvním díle dávám opatrné čtyři hvězdičky. Po velmi dlouhé době někdo natočil seriál obsahující hned dva z mých oblíbených prvků - námořnictvo a globální katastrofu, při které nevznikají zombíci. Má to slušné herce (hlavně moji oblíbenou Rhonu Mitra z Gates nebo třeba Adama Baldwina z Chucka), mrazivou atmosféru, efekty zatím rozhodně nevypadají právě levně a pevně věřím, že i scénář se ukáže natolik kvalitním, že budu moci jít se svým hodnocením nahoru. EDIT: po desátém díle musím zvednout na 5* - na žádný seriál letošní letní sezóny se každý týden zdaleka netěším tolik, jako na tenhle. Kvalita stále roste. EDIT2: Začátek druhé řady a pořád to neztrácí dech, paráda. ()

• Americké námorníctvo povolilo natáčať na palube torpédoborcov USS Halsey, USS Deway a taktiež na vyradenej USS Iowa. Lode boli niekoľko dní na otvorenom mori, aby sa mohli natočiť 360-stupňové zábery lodí bez prístavu v pozadí. Väčšina námorníkov na týchto záberoch sú skutoční námorníci, ktorí vykonávali svoju službu na uvedených torpédoborcoch. (Armageddon)
  • Mladšia poručíčka Alisha Grandersonová (Christina Elmore) má počas prehliadky budovy Avocetu na uniforme nášivky patriace hodnosti poručíka (na fotografii). Neskôr, počas rozhovoru s matkou, má na uniforme opäť správne nášivky hodnosti mladšieho poručíka. (koba)
  • USS Nathan James je torpédoborec triedy Arleigh Burke, konkrétne verzii Flight IIA. Konštrukčne najvýraznejší prvok od Flight I a Flight II je prítomnosť hangáru pre helikoptéry. (Echelon1)