Český žurnál

• angličtina Czech Journal
Česko, (2013–2020), 30 h 50 min (Minutáž: 52–84 min)

Vít Klusák, Filip Remunda, Martin Dušek, Jan Keller, Václav Bělohradský, Radovan Klučka, Jana Lorencová, Jana Bobošíková st., Jiří Krytinář, Aneta Langerová (viac)

Recenzie používateľa MyrnaAlec k tomuto seriálu (10)

Český žurnál (2013)

TANVALD - jsou Češi ve většině rasisti s argumenty jak z Ameriky v době otroctví ? Podle tohodle to tak vypadá. Příhoda s přepadením má dvě verze, které si obě strany hájí, ale že nejsou schopný spolu vůbec mluvit ? Názory dětí na koupáku, že "je Cikánů tady moc a měli by mít vlastní koupaliště" mě děsí. ()

Pět zrození (2015) (S03E01)

Nikdy rodit nebudu a kdyby , tak rozhodně nikdy v porodnici. Doktoři jako hlasatelé urychlování porodů, chemie a psychické vydírání podpořené fyzickým diskonfortem. Aby mi někdo loktem tlačil břicho ? To bych nesnesla. Že to nechápou chlapi, je jasné. Jejich tělo to není a vlastně o nic nejde a nějaké pocity jsou u nich na chvostu. Je to prostě na těch ženách si to buď vybojovat nebo rodit po svém doma. ()

Matrix AB (2015) (S03E02)

Jestli tenhle pán bude po příštích volbách předseda vlády, tak začnu uvažovat o emigraci. Někdo tak bez obsahu a tváře, to se jen tak nevidí. Nevěřím mu ani slovo. ()

Ubytovny (2015) (S03E03)

Dobře zpracováno, ovšem v české nenávistné společnosti to nemá řešení. ()

Český Alláh (2016) (S04E01)

O tom, jak obryně Volfová rozložila hnutí Islám v ČR nechceme, o Češce žijící s muslimem až do rozchodu, aktivistka pomáhající uprchlíkům. A k tomu české panoptikum magorů a populistů. V téměř geniální zkratce tam zazní, že musíte využít toho, čeho se prostý lid bojí a že dělat politiku múže jen ten, kdo nemá co ztratit. Děsivý na tom je, že tohle téma je zástupný a pod povrchem číhají neprobuzené běsy. ()

Exekuce (2016) (S04E03)

Exekuce z více pohledů, proto zajímavé.Pro chytráky níže, co si myslí, že by se do podobných situací nikdy nedostali kontrolní otázka : nejeli jste nikdy načerno ? koneckonců můžete být vedeni jako dlužníci i když jste zaplatili, jen kvůli nějaké technické chybě a pak je sakra problém se z toho dostat. ()

V nejlepším zájmu dítěte (2016) (S04E04)

Děti nemám a mít nebudu, ale i tak je to k zamyšlení, co může ovlivnit povahu a duši od narození. Ústavy jsou dobrý byznys a spousta lidí v něm pracujících opravdu věří tomu, že jejich konání je dobré. ()

Děti státu (2017) (S05E01)

Standartní dokument - je nastoleno téma a dáme prostor všem stranám. Střet dvou světů : na Severu totální zájem o svobodu dětí (na úkor vůle rodičů) a v Čechách výchova žádná (rozmazlenost a zároveň zákazy). ()

Spolužáci (2017) (S05E03)

Hodný nácek, co volí naprosté dementy nedokáže ani formulovat proč. Lesbická spolužačka se taky o nic nezajímá, stačí jí Aneta Langerová a pohodička v lese s pilou. Spolužák, co má firmu a maká, aby zajistil rodinu. Politika ho nezajímá, protože jsou všichni stejní. Pomoooc !!! ()

Vojna Ztohoven (2020) (S06E05)

Vtipné srovnání rozdílů mezi diktaturou a demokracií. U nás lze vyvěsit červené trenky, rozstříhat vlajku a v klidu se sejít u soudu, kde lze debatovat se soudkyní. V Rusku by za to šli rovnou sedět do nějakého lágru. Poučné bylo také putování ruského příživníka, který se jim nakonec vysmál, protože Rusko je přece lepší než dekadentní Západ. ()