Rodičia musia zanechať svojho malého syna Vaška na istý čas u starého otca, hájnika Straku, ktorý žije sám na Šumave a vnuka z Prahy vôbec nepozná, pretože sa so synom kedysi rozišiel v zlom a odvtedy sa s rodinou vôbec nestýkal. Ani teraz sa mu nepáči, že by sa mal o vnuka postarať. Spôsobuje mu iba starosti. Poľovníkovu rozladenosť však predsa len zmierňuje Vaškova bezprostrednosť a jeho záujem o prírodu, zvieratá, a tak ho berie na svoje obchôdzky a ukazuje mu les a krásy zimnej Šumavy. Jedného dňa sa pri stopovaní líšky nechá Strakov pes strhnúť a prenasleduje jazveca až do nory, kde mu jazvec zatarasí spiatočnú cestu, aby ho zahubil. Nebezpečné okamihy, ktoré Vašek so Strakom zažijú pri pokusoch o záchranu psa, nakoniec oboch predsa len definitívne zblížia. (TV JOJ)

PetrPan

Na tomhle jsem vyrůstal, láska k přírodě čiší z celého filmu a Tomáš Holý v nekomediální roli dokáže i tak vyloudit úsměv na tváři jak malého, tak velkého diváka. ()

nash.

Klasika českého rodinného filmu sedmdesátých let. Objektivně a s odstupem vzato nejde o žádné veledílo, je to jen sympatická, místy úsměvná a dobře obsazená totální pohodovka, kde Tomáš Holý s Gustávem Valachem vytvořili dobře se doplňující dvojici protikladů, na níž nakonec z velké části film stojí. V porovnání se současnou tuzemskou tvorbou se však Jezevčí skála jeví jako malý nenápadný klenot. Navíc v žánru, který u nás dnes patří mezi ohrožené druhy. Pokud už tedy nevyhynul. ()

klerik

Zimné rostredie, atmosféra lovu i vzťah starý chlap vs chlapec ma skrátka dostali. Film starej školy, kde išlo viac o postavy ako o príbeh... ()

triatlet

Pohlovy příběhy o Vénovi mají jednoduchý, ale příjemný scénář. Místy zadrhává čas, z toho prosluněného babího léta je skok do pořádné zimy opravdu dost velký. I když Vénův děda (Valach) od úvodu naznačuje, že zima přijde brzo. Vénův čtyřnohý kámoš: hladkosrstý jezevčík Brok. ()

Šandík

Tenhle film asi všichni známe ze svého dětství. Shlédnutí po letech tedy může trochu překvapit. Příjemná je syrovost prostředí i velmi slušné herecké výkony s minimem dialogů. Překvapí některé reálie, třeba lesní dělník neustále jezdící s "flintou" nebo to, že Vašek na Šumavě například vůbec nechodí do školy. Režie silně připomene Karla Kachyňu, i když není tak silná. Podstatná je tu psychologická linka - vtah děda-vnuk, ve kterém samozřejmě rezonuje taky bolestný vztah k nepřítomnému synovi/otci. Naopak až druhotné je například líčení krás šumavské přírody, byť nezle mluvit ani o tom, že by tu prostředí roli vůbec nehrálo. Navzdory spíše pozvolnému tempu film také není doslovný a nevede diváka za ručičku od jedné scény ke druhé. Viděno snad po třiceti letech je to rozhodně pozitivní překvapení. ;o) Celkový dojem: 75% ()

Nancy

Prostě klasický dětský film, možná až moc klasický. Tomáš Holý ho dělá aspoň o třídu lepší, ale stejně jsou všechny díly týhle trilogie na jedno brdo. ()

Padme_Anakin

Kouzelné vyprávění o malém Vaškovi a jeho sbližování s dědečkem, kterého vůbec nezná.. Začátek vypadá na rodinné drama, dědeček s tatínkem nemluví a svého vnuka nikdy neviděl, ovšem pak se to nenuceně přehoupne v příběh o poznávání navzájem, blízkém vztahu k přírodě a všemu živému, kráse naší Šumavy za skvělého hudebního doprovodu Luboše Sluky... Tomáš Holý a Gustáv Valach jedním slovem úžasní..  V rámci žánru hodnotím shovívavě a s nostalgií, které dnešní dítě tohle zažije... ()

NinonL

Pěkný a roztomilý film pro celou rodinu. Skvělé herecké výkony malého Vašíka (Tomáš Holý) i dědy hajného (Gustáv Valach). Sérii už jsem viděla hodněkrát, ale nikdy mě neomrzí. V tomto díle se seznamujeme s hajným, jeho přáteli a celou krásnou Šumavou, kam přijíždí školák Vašek. Povede se jim zachránit milovaného jezevčíka, kterého ohrožuje jezevec? ()

Turiec

O zbližovaní vnuka a deda v lone prekrásnej prírody. Film je postavený na skvelom hereckom talente mladučkého Tomáša Holého tentoraz v nekomediálnej roli. ()

gogos

Vzpomínky na dětství, kdy jsem film hltal, jsou stále silné. Avšak filmové dobrodružství už nefunguje tak, jako před lety. ()

topi

První díl z překrásné trilogie s nepřekonatelným Tomášem Holým jako malým Vénou a Gustávem Valachem jako jeho dědou. Nádherná šumavská příroda a krásná hudba hraje nemalou roli. Tahle trilogie je o souznění člověka s mocnou přírodou, ve které se odehrávají různé příhody hajného a jeho vnuka. ()

01Zuzana10

opat nieco prijemneho viazuceho sa na brigadu v Prahe. /po narocnom dni sme to vecer sledovali/ mily film. Ak ho budu sledovat mladsie deti, mozno uvidia ake krasne su hory kolem nas a zistia, ze existuje aj nieco zajimavejsieho ako pocitacove hry. pre mna ako trochu starsie dieta trosku roztahane :) ()