To Kapitola 2

• Česko To Kapitola 2 (viac)

V pokračovaní najúspešnejšieho hororu všetkých čias sa do mesta Derry vracia zlo a členovia Klubu núl budú musieť opäť spojiť svoje sily na mieste, kde to všetko začalo. Od hrôzostrašných udalostí ubehlo 27 rokov. Členovia Klubu núl sa rozišli a žijú si vlastné životy. Mike ako jediný ostal v rodnom meste a je nútený zvolať ostatných členov klubu späť do Derry, kde budú spoločne opäť čeliť zlu. Všetci sú poznamenaní hrôzostrašnými zážitkami z minulosti, každý z nich bude musieť preto opäť prekonať svoj najsilnejší strach a čeliť klaunovi, ktorý je teraz nebezpečnejší ako kedykoľvek predtým. (Continental film)

nicolePavs

Vtipná vložka se mi líbila. Nicméně se daly sestříhatnaprosto zbytečné a nudné scény, délka filmu by se tak o polovinu zkrátila. Od půlky byl děj absolutně předvídatelný. Po prvním díle, který se mi opravdu velmi líbil, druhá kapitola byla obrovským sklamáním... ()

kamigava13

Na mě To zapůsobilo, snad více než jednička! Kino bylo natřískané. Vůbec mi nevadilo, že se napětí střídalo s flashbacky a občasnou komedií. Některé hlášky se jim fakt povedly. Nejlépe to odlehčovali neurotický Eddie a nebojácný Richi. Počítal jsem s tím, že ve filmu uvidím jen dospělé hrdiny, ale mile mě překvapili a nechali mě vzpomínat na tu dětskou partu. Všichni herci na jedničku. Nepočítal jsem ale s tím, že to bude tak dlouhé. Očekával jsem kolem dvou hodin. Ale co, bavilo mě to. První půlka měla navrh. Liboval jsem si, když každý hrdina měl sbírat svůj artefakt a šlo to jak na běžicím páse. Už jsem se těšil na další konfrontaci s klaunem zase v jiném podaní. Sem tam tam byla opravdu slušná lekačka. Třeba zrovna Richiho střetnutí s klaunem bylo top, div jsem nevyskočil z křesla. Jak se blížilo finále, trochu to ztrácelo dech a se CGI se mohlo také víc šetřit. ()

DenisR

Abych řekl pravdu, od snímku jsem neměl příliš velké očekávání, jelikož předchozí díl se mi sice líbil, ale ne na tolik, abych ihned prahnul po dvojce. Osobně jsem se pak začal těšit na herecké obsazení a celkovou atmosféru, která na mě působila v trailerech velmi dobře. Po shlédnutí už můžu jen říci, že jde o vskutku povedený film a v některých ohledech předčí první díl. Naopak v jiných zase za svým předchůdcem zaostává. Naprostá dechberoucí atmosféra dělá z filmu přesně takový horor, který v kině chceme vidět a jednotlivý herci tomu dodávají tu správnou šťávu. Samozřejmě jako každý film, ani tento není dokonalý a čím déle nad ním přemýšlím, tím více chybiček v něm vidím. Velmi mě mrzí Pennywise, který se na plátnech objevil jen výjimečně a nejvíce jsme se ho dočkali až v závěru, který také byl lehce krkolomný. I přesto to všechno se jedná o snímek, který můžu doporučit a za tenhle rok je to pro mě zatím nejlepší horor. Třeba je to i tím, že jsem si ho vychutnal pěkně v kině, kde přeci jen, zdejší atmosféra je úplně o něčem jiném než ta doma na gauči. Má recenze - https://napojsa.sk/recenze-to-kapitola-2/ ()

gruzdej odpad!

Naprosto nevyužitý potenciál knižní předlohy, trapné, chaotické, zmatené, nelogické, asi sedm konců, místo atmosféry digi efekty. Strašlivý propad po prvním díle. ()

halberdier

První To se úspěšně svezlo na nostalgické vlně osmdesátých let, kterou nastartoval seriál Stanger Things a zvedl poptávku po adaptacích románů Stephena Kinga (letošní slušný Řbitov zvířátek, blížící se Doktor Spánek). Z To se stal obrovský hit a navrch to byl hodně povedený horrorový mainstream. Navíc šlo adaptací jen půlky Kingova tisícistránkového románu a od začátku se počítalo, že se natočí i druhá kapitola. Tu měl na starosti stejný tvůrčí tým, takže se opět očekával velký hit. Dokázala druhá kapitola navázat na kvalitu prvního dílu? Jen částečně a jen někdy. Hlavní problém filmu je jeho délka - téměř tři hodiny je na horror hodně, navíc když se toho ve filmu zas tolik nestane. V podstatě sledujeme jen návrat hlavních postav do Derry a jejich snahu o konečně zlikvidování hlavního zla. Mladé hrdiny z jedničky vystřídali jejich dospělácké verze, mezi kterými bohužel už nefunguje vzájemná chemie tak jako u dětských hrdinů. Z celého osazenstva vyčnívá snad jen Bill Hader. Proto je fajn, že jsou ve filmu alespoň flashbacky s dětskými hrdiny. Naopak Pennywise je opět zábavný, škoda že nedostal ještě víc prostoru. Co se týče horrorové atmosféry, tak některé scény jsou skvěle natočené, ale spoustu jich zabíjí až úsměvné CGI. Pokud by se druhé To zkrátilo o 40 min, mohlo by mu to jedině prospět a film by nepůsobil tak prázdně, co se děje týče, přestože za ty bezmála tři hodiny nenudí. Celkově je druhá kapitola To slabší než první díl, ale stále jde o nadprůměrnou žánrovku, zhruba na stejné úrovní jako letošní Řbitov zvířátek. (7/10) ()

Skylwalker42

Jak věršina píše, tak It 2 měl být letošní zárukou dobrého hororu tohoto roku. Jelikož se první část povedla, tak jsme si všichni mysleli, že to pojede ve stejném duchu a druhá část bude ještě lepší a povede do velmi úžasného finále. Hm, bohužel jsme se všichni sletli. Vytratilo se vše co bylo v první části a máme zde film, který je spíše parodíí na sám sebe. Kdo nečetl knihu, tak si možná bude myslet, že to jen kopíruje část první. Je zde přes milion flashbacků, které jsou velmi otravné a v každém na někoho povinně vybafne To. Jsou zde zcela nefunkční lekačky, ani jednou se nelekl. Navíc nás tvůrci na každou lekačku připraví, takže víme co můžem očekávat v násleujících minutách. Je to také nechutně digitální co se týče monster, které jsou prostě směšné - určitě ne strašidelné. A celé je to bez atmoséry a navíc úmorně dlouhé. Prostě tragédie. Velké zklamání. To 2 způsobil, že nyní dlouho nenavštívím biograf. ()

Insomniac

V rámci žánru stále nadpriemerné, ale osobne som bol sklamaný. Viac núteného vtipu, strach takmer žiadny, Pennywise málo priestoru, zbytočne dlhé (toto píšem, aj keď milujem dlhé DOBRÉ filmy)... Škoda. ()

BarVo

Bola to viac komédia než horor čo je vzhľadom na predlohu dosť problém. Koniec bol hrozný, aj keby mal rádoby vtipne odkazovať na zlé konce Billových kníh. Slušný zošup od jednotky. ()

Katjushkator

Před návštěvou kina jsem neuváženě pročítala recenze a šel z nich strach. Po shlédnutí filmu musím konstatovat, že to zase takový průser nebyl. Smolaři jsou skvělí stejně jako v jedničce. Věk jim v ničem neubral a mnohokrát jsem se upřímně usmála i zasmála. Největší potíží filmu jsou až odfláknuté počítačové efekty a laciné lekačky. Nechápu proč se to stalo, režisér přeci musel vidět, že to není dobrý. Nebála jsem se. V hlavě mi zůstává mistrovské dílo psané panem Kingem. ()

Birter

Mě To nijak nepřevapuje. Už z prvního přehodnoceného dílu bylo jasné, že Muschietti a spol. berou Kingovo To jako dva příběhy. A abychom byli fér, brali jej tak i v původní devadesátkové verzi. Jenomže z toho právě tkvěl ten problém. Po půl hodině prvního dílu jsem chtěl dospěláky, po půl hodině druhého jsem chtěl děti. Protože Stephen King naprosto dokonale vytvořil prolínání, které bylo ve výsledku zakončeno stejně, pouze ve dvou dějových linkách. To znamená, že aby dospěláckou linii producenti tohoto filmu natáhli do celovečeráku, museli si vymyslet nějaký ten příběh. Z pár naprosto nesouvisejících věcí v knize splácali zápletky a ty co v této lince opravdu byly, zahodili. Co si tedy budeme povídat. Je to špatný film. A Jessica Chastain je nejhorší ze všech. Protože je nudná a bezcharakterní, narozdíl třeba od své mladší verze. Na druhou stranu... tenhle film fungoval dobře jako něco co bych od toho neočekával. Ne, nikoliv horor, protože i publikum v sále mi potvrdilo, že ty ''děsivé'' sekvence jsou spíše směšné a ano to to je: Ten film je vtipný. Spousta humoru, jak černého až po cameo Stephena Kinga, bylo prostě dobré a zdvihal jsem kvůli němu hlavu. Zvlášť Hader mě překvapil zároveň svým výkonem, který byl asi z celé partičky nejlepší, i když Jay Ryan taky k zahození nebyl a Skarsgård nezklamal ani tentokrát. V každém případě, vedle pár inovativních prvků filmu jako Pennywise bez make-upu je It: Chapter 2 jenom slet hororových scének bez žádného pořádného opodstatnění, proč bych se něj měl vlastně dívat. PS: Už zase milostný happy ending... prostě si to vynuťte no, když tak chcete. ()

BrusVejn

Nevedel som že film bez príbehu môže mať takmer 3 hodiny. Druhý diel je neskutočne frustrujúci film. Prvý diel taktiež nebol žiadny zázrak, ale mal zaujímavých detských hrdinov a zasadenie v minulosti. Druhá kapitola však už nemá nič z toho, pretože sa odohráva v súčastnosti, detský hrdinova sú na plátne minimum času a tým pádom ho trávime s dospelákmi. Príbeh neexistuje (dospeláci sa stretnú v meste, bubák ich pár krát vystraší, dozvieme sa o nejakom mytologickom blábole a šup na záverečný súboj so šašom). Komplet všetky "strašidelné" scény sú doprevádzané hlasitým zvukom, takže s človekom logicky mikne, ale atmosféru to buduje nulovú. Po asi 50-tom hlasitom buchote na plátne som mal chuť odísť z kina, a to sme pravdepodobne neboli ešte ani v polovici tejto nezaujímavej nudy. Zdá sa mi, že režisér (a bohužiaľ aj štúdio) uveril vo svoju genialitu, pretože si inak neviem vysvetliť takú dlhú stopáž. Kľudne sa mohla z filmu hodina vystrihnúť a bolo by to len pre prospech veci. Človek sa teší na nejaký masívny príbeh a rozvíjanie mytológie a dostane totálnu hlučnú nudu. Dve hviezdy to nedostane len kvôli pár podareným scénkam (úvodná s homosexuálmi. klaun s dievčatkom na baseballe a návšteva a starej babičky). ()

M.J

Poslední hodina mi neskutečně zkazila finální zážitek i hodnocení.... Tolik CGI je moc snad na každého, k hororu se tohle prostě nehodí...Předvídatelné všechny lekačky....Některé postavy ale byly opět fajn, vlastně herecky je to dost solidní, ale scénář to celé shazuje....3/5...IT si zaslouzilo trošku lepší zakončení.... (KNÍŽKU JSEM NEČETL, ALE PRÝ KONČÍ JEŠTĚ HŮŘ). ()

Astonko

Z filmu sa oproti jednotke úplne vytratila atmosféra a niekde na pol ceste aj príbeh. Jeden jumpscare strieda druhý a tak nejako to vyvrcholí v akože veľkolepom finále bez napätia. A preto je film aj napriek očividnej snahe hercov pre mňa sklamaním 5.5/10 ()

SamGee

Každý hororový fanúšik poznáva filmové dielo To, ktoré bolo natočené podľa bestelleru Stephna Kinga. Jeho príbeh pojednával o súboji medzi krvilačným klaunom Pennywiseom (Bill Skarsgard) a mládežou. Vďaka námetu, nostalgii, sympatickým postavám a záporákovi sa stal To najlepšie zarábajúcim hororom na svete a získal si pozitívne ohlasy od recenzentov, mainstream divákov i nadšencov Kingovej tvorby. Po dvojročnej pauze sa do našich kín dostalo jeho pokračovanie s podtitulom Kapitola 2, ktoré malo prekonať svojho predchodcu. Kde teda nastala chyba? Najprv by bolo vhodné povedať si niečo k samotnému deju. Od porážky Pennywisea už ubehlo 27 rokov a členovia Losers Clubu už vyrástli. Žijú si vlastným životom a popritom sa snažia zabudnúť na hrôzostrašné udalosti z detstva. Mike (Isaiah Mustafah) sa ako jediný člen z pôvodnej partie rozhodol ostať v rodnom mestečku Derry a bdieť nad prichádzajúcou hrozbou. Keď sa jeho obavy naplnia, rozhodne sa zvolať svojich kamarátov, aby sa mohli zbaviť samotného zla raz a navždy. Keď uspeje prvý diel, samotný režisér musí vylepšiť nadchádzajúce dielo menšími upgradmi, aby nalákal čo najviac divákov do kín. Bohužiaľ, tieto upgrady sa môžu vymknúť spod kontroly. Jedným z nich je minutáž presahujúca necelé tri hodiny. Film má rýchly spád, ale je preplnený strašidelnými scénami, ktoré sa už dajú ľahko predvídať. Dalo by sa čakať od režiséra inovatívnosť v hororových momentoch, no žiaľbohu dostávame opakovateľné „jump scares“. Ďalším škodlivým upgradom je výskyt fantasy prvkov, ktoré zohrávajú veľkú úlohu v knižnej predlohe. Vo filmovej verzií majú skôr škodlivý účinok - ničia nielen tajomnosť okolo postavy To, ale aj klaustrofobickú atmosféru snímky. Podľa môjho názoru mohli tvorcovia tieto elementy „uzemniť“. A nakoniec tu máme osudové finále plného CGI efektov a halucinogénnych sekvencií. Celý koniec by sa skôr hodil v diele Harryho Pottera, a nie v horore. Napriek svojim neduhom má film i svetlé stránky, medzi ktoré patrí aj téma boja s vlastnou minulosťou. Tá je centrálnym konfliktom pre hlavné postavy, ktorý dopomáha k napredovaniu v deji aj k porozumeniu motívom rôznorodých indivíduí. Diváka taktiež môže potešiť svižný úvod, brutálne scény alebo vtipné momenty. Medzi zlaté vrcholky snímky patria herci na čele s Jessicou Chastainovou a Jamesom McAvoyom. Herci podávajú skvelé výkony, ich vzájomná interakcia funguje na jednotku a dokážu zachytiť zraniteľnosť vo svojich postáv. Na docielenie tohto efektu prispievajú flashbacky s mladšími aktérmi i humorné hlášky Billa Hadera a Jamesa Ransona. Nanešťastie medzi predstaviteľmi zaostáva „chlapík z reklamy na Old Spice“ , alias Isaiah Mustafah. Je škoda, že jeho postava predstavuje skôr sprievodcu pre protagonistov než ich kamaráta. Z môjho pohľadu sa mohli tvorcovia viacej pohrať s jeho osobnosťou. Na rozdiel od samotného Mustafu Bill Skarsgard znova vyniká. Aj keď má menší priestor vo filme, dokáže postrašiť divákov za pomoci svojej aury a strašidelnej vizáži. Niet čo vytknúť technickej stránke. Hudobné motívy Benjamina Wallfisha vyvolávajú okamžité zimomriavky a podkresávajú atmosféru filmu. Čo sa týka špeciálnych efektov a samotného vizuálu, tie sa zlepšili oproti predchádzajúcej časti. Mnohí priaznivci hororu by sa sťažovali na hojné využívanie CGI, ale mne to až tak neprekážalo. Nedbajúc na svoje vysoké očakávania snímka To: Kapitola 2 nedosahuje rovnakej kvality ako jeho predchodca. Príbeh je zbytočne pretiahnutý, hororové triky nesršia originalitou a nadprirodzené prvky skôr odrádzajú divákov. Na druhej strane ponúka vydarený herecký casting, humorné situácie, menšiu dávku surovosti, podarený vizuál a celkový motív. Kino by som odporučil navštíviť hlavne fanúšikom prvého dielu a Kingovej tvorby. Príbeh: 5/10, Herecké výkony: 7/10, Hudba: 7/10, Vizuál: 8/10, Špeciálne efekty: 8/10, Celkovo: 7/10. () (menej) (viac)

BlackAdder87

Začal bych tím, že To 2. není pokračování v pravém slova smyslu, ale druhá část příběhu, takže by se měl hodnotit komplexně s prvním dílem. Oproti první části se s posunem v čase logicky vytratil ten milý retro feeling ala Stranger Things. Celkově přibylo lekaček, bubaček, bafaček, nechuťárny jsou nechutnější, děj je celkově napjatější a situace vyhrocenější, tak jak se na "velké finále" sluší. Ten kdo si minule stěžoval že To je málo děsivé by měl být mnohem spokojenější. Moc mě potěšilo kameo Stephena Kinga, které bylo prostě super. Jediné na co bych si tak asi postěžoval je, že to bylo moc krátké a to se mi u filmů moc často nestává a u hororů už vůbec. Tady by ovšem nějaké prodloužení stopáže určitě prospělo, aby děj nebyl tak zběsilý a vývoj událostí překotný. PS: Knihu jsem zatím nečetl. Ano, vím, jeto ostuda. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (viac)