V mene kráľa 3: Sila medailónu

• Česko Ve jménu krále 3: Síla medailonu (viac)

Americký nájomný zabijak Hazen Kaine, žijúci v Bulharsku, prijal od miestnej mafie poslednú zákazku, po splnení ktorej chce začať nový život. Jeho cieľom sú dcéry miestneho milionára. Jedna z nich však nosí tajomný náhrdelník, ktorý Kaina prenesie do stredoveku. V tejto dávnej a neznámej dobe musí čeliť nielen vojenským jednotkám, ale tiež ohnivému dychu drakov. Stáva sa hrdinom bojujúcim za slobodu kedysi rozkvitajúceho kráľovstva. (TV JOJ)

Wacoslav1

Are you fucking kiding me? Ty kráso tahle série je z každým dílem lepší a lepší! Boll tak jak ho známe se opět z ničím nesere a servíruje nám těžkotonážní nálož guilty pleasure. Takhle mu to prostě svědčí. On tu není od toho aby točil seriózní filmy, ale přesně takovýhle mega zábavný kraviny. Jestliže dvojka byla úlet tak trojka jde ještě dál. Můžeme v ní sledovat zajímavou životní cestu hlavního hrdiny. Z USA do Bulharska a z Bulharska do středověku. Sice už tu není Dolfík, ale Purcell je naprosto v pohodě nemám s ním problém. Je správně nekompromisní a umí utrousit i nějakou tu ironickou hlášku. Oproti předchozímu dílu je tu pár vylepšení tentokrát se hlavní hrdina přesune do středověku i s pistolí aby s ní vzápětí hned střílel po letícím drakovi (schválně který film vám to připomíná?) No pak si užijeme hodně srandy z lacinou výpravou už tradičně WTF digitálními efekty a totálně sračkovním, ale nebezpečně zábavným příběhem. Takže je mi jasný, že pro většinu zdejších kritiků to bude odpad už jenom za režiséra, ale čert vás vem. Přiznávám moje hodnocení je značně neobjektivní, ale já se prostě nehorázně pobavil. Celou dobu jsem to viděl na ty tři hvězdy co standartně dávám podobným úletům, ale za ten konec musím jít na čtyři. Ten konec to je prostě vrchol to je nejvíc co si dokážete představit nemůžu víc prozradit, protože kdo neuvidí neuvěří. Já každopádně uchcával smíchy ještě půlku závěrečných titulků. Jsem zvědavej jestli bude čtyřka, ale věřil bych tomu, že Boll je takovej šílenec, že je toho schopnej a konec konců proč ne. Já se za sebe trochu stydím, ale prostě mě opět nehorázně pobavil sračkovní film, kterej je tisíckrát zábavnější než spousta zdejších přeceněných rádoby artových mrdek. No co už nadělám můj zvrácený vkus holt opět úřaduje.70% ()

honajz

Tohle bylo hodně slabé. Jako Purcell docela v pohodě, dokonce se mu povede i jedna hláška (za celý film), výprava také ujde, dokonce tu tentokrát máme hrad a žádné levné ležení někde v poli jako ve dvojce. Ale střih je děsně zmatený, zvláště u soubojů, což je hodně na pikachu (záběry přes osu ani nepočítám), a dialogy skutečně, ale skutečně mizerné. A ten konec - plán byl jít ve dvaceti lidech na hrad. Ale najednou v lese, kde se vzali, tu se vzali, královi vojáci. A i když mají přesilu, pořád tu dvacítku lidí ne a ne umlátit. A pak dokonce přijede sám král (!) /btw, jak věděl, kam má jet?/ A když už jdou ve dvou na hrad, tak vždy narazí jen na dva strážce, aby to bylo na férovku... Drak, co nechrlí oheň, když může... Souhlas s komentářem JohnCZ. ()

sedm.1

Jedna hvězda za Purcella a tu sexy brunetu ze středověku a může být Uwe rád. Jsem fakt asi divnej. Vždy, když se totiž naskytne příležitost vidět nějaký ten Bollův další „úžasný“ brak, já se na něj jak trouba těším, a to přestože vím, že stejně s hodnocením víc než nad 1* nepůjdu a navíc zde pak budu jen naříkat, co za sračku to zas ten německej břídil spáchal. Nicméně mě krapet uklidňuje, že takovýto vztah má s tímto tvůrcem asi většina (nejen místních) diváků a uživatelů, takže se za to zas až nemusím tolik stydět. Každopádně, je to tak, Uwe Boll opět nezklamal a servíruje skutečně další filmový zážitek, který si nic nezadá s těmi největšími Odpady a zbytečnostmi, co kdy vznikli a já už přestávám chápat, kde na to ten chlapík pořád bere další a další vůli, elán a hlavně peníze na tvoření dalších a dalších takových podívaných. Snad nejhorší na tom ale je fakt, že se jako už poměrně zkušený režisér vůbec, ale opravdu vůbec nikam neposouvá, jeho tvůrčí (ne)um doslova stagnuje, ne-li se až zhoršuje a já začínám mít obavy, kam až to může zajít. Nyní ale již film samotný. Zápletka je strašná, a to jak hloupostí, tak naivností, průběhem, fakt nesmyslnými zvrat(k)y, naprosto imbecilními dialogy, o šíleném závěru pak ani nemluvě. Po technické stránce je to pak Asylum jak vyšitý, směšné triky, laciné kulisy a všemu dává korunu bulharský vizuál. A herecké výkony lze pak označit spíš za nevýkony, Purcellovi už to je evidentně všechno asi úplně u prdele a místní bulharští ochotníci si jistě rádi přivydělali na skývu chleba. Je to zkrátka velká show, Uwe Boll nezklamal, jedeme dál 8D! ()

Ryuuhei odpad!

Už od začátku ptákovina. Nezajímavé, táhlé záběry o ničem. Do toho naprosto hloupý, primitivní příběh. Jediné, co bylo fajn, tak hrdinova neschopnost vůbec nasednout na koně - tedy realistické vyobrazení „hrdiny uvrženého do magického světa“. A drak na svou lacinost taky nebyl k zahození. Ale jinak? 32% je milost. Já dám jen 10. ()

Acrobat odpad!

Tak ako Purcell neveri tomu kde sa ocitol, tak aj ja a verni divaci tupo, ako ta biela koza v tabore, cumime co este sa da v hlave Bolla umiesit. Drak si lieta nad Sofiou a neries nejaky tehlovy hrad (po obnove chapes). Celovecerny film utrpenia a traslavej analfabetickej kamery, s takym tupym zastupom hercov a hrozivou amaterskou reziou, ze zachranu predstavuje snad len myslienka na dobre milovanie. Nie je velka sanca, ze divak odide po konci kompletne zdravy. Bulharska konstatna je suca do reedukacneho centra a zakazove znacky priam povinnostou. Exemplarny priklad zbytocnej existencie. ( videne 16.11.2019, jojcinema) ()

• Po první bitvě sedí Arabella (Ralitsa Paskaleva) a Hazen (Dominic Purcell) u řeky. Arabella má nad pravým okem dvě velmi viditelné stopy po piercingu obočí, což v době, kdy se odehrává film, nebylo možné. (Johnny.ARN)
  • Natáčení probíhalo v Sofii a ve filmovém studiu Bojana v Bulharsku. (Terva)
  • Králové zmínění ve filmu: Kardam (Valentin Balabanov) a Tervin (Marian Valev), včetně jeho alter ega Ajavla, jsou pojmenováni po třech bulharských králích: Kardam a Tervel, kteří stáli v čele První bulharské říše v 8. století, a Ivajlo, který byl ve 13. století vládcem Druhé bulharské říše. (Johnny.ARN)