Som nesmelý, ale liečim sa

• Slovensko Som hanblivý, ale liečim sa (viac)

Pierre je vrchný pokladník v hoteli a je taký nesmelý, že nedokáže nikomu povedať nie. Jedného dňa sa stretne s Agnes a vášnivo sa do nej zamiluje až tak, že sa rozhodne nasledovať ju do Nice, kde sa zamestná v hoteli, v ktorom je Agnes ubytovaná... (STV)

Stružák

Kolosální ptákovina, tohle by se mělo spálit. U komedie je přecijen trochu problém, když není ani náznakem vtipná. Celej film je navíc zbytečně natahovanej a do většiny "vtipnejch" situací hraje hrozně otravná hudba. Dávám hvězdičku jenom za sympatický herecký obsazení. ()

Paity

Jsem nesmělý, ale léčím se je typickým příkladem práce Pierra Richarda a v tomto případě také jeho režisérských schopností. Kdo chce být ale upřímný a nepatří do jeho fanklubu, ten musí uznat, že už natočil mnohem lepší snímky než je tento. ()

nylo

S každým zhlédnutým filmem žánru bláznivé komedie, se opět a opět přesvědčuji, jak moc je mi tento žánr vzdálený....v případě tohoto filmu jsem se ovšem cca 3x zasmála a Pierra mám ráda, neb jeho osobní kouzlo je velice příjemné. Navíc při pozorném sledování děje je vidět, jak šikovný při své "nešikovnosti" vlastně je...jinak je to prostě bláznivá trapárna :D 55% ()

kowalski

Jedna z nejlepším komedií P. Richarda. U scén s pétanquem, obědu se špagetama nebo v casinu lezu po zemi. Tohle je prostě špice. ()

gonga

Pro mě nejlepší komedie s Pierrem Richardem, ve které mu zdatně sekunduje výtečný Aldo Maccione.Bez něho by film byl sotva poloviční. Tenhle film miluji. Není jen vtipný, ale i nedostižně romantický. ()

SkyCaptain

"Steve McQueen ve skleněném pekle" :-) Super komedie, k tomuto filmu jsem se dostal skoro jako poslednímu s P.Richardem a vemi mě pobavil, opravdu kanonáda dokonalých scének a hlášek, hlavně těch, které si "píše do deníku". ()

Narciska

Klasická komedie geniálně vystavená na jednoduché vtipné myšlence. Těžko už říct, zda by se líbil, nebýt film znám z dětství. ()

Joeey

Koncert komických situací a gagů, čemuž napovídá i to, že ho režíroval sám Pierre Richard. "To jsem nebyl já, co jsem vám volal před chvílí." :-D ()

Al44...

Určitě nejlepší komedie s Pierrem Richardem. Některé okamžiky a pitominky hlavního hrdiny jsou naprosto odzbrojující (kupování spodků, umývání nádobí, lekce sebeovládání). Škoda jen nemastného a neslaného konce. Dá se říci, že je film docela krátký - vydržel bych se na ty taškařice dívat i dvě hodiny. ()

tranquill

Klasika Pierrovy filmografie. Spojeni ztřeštěnosti a romantické komedie je celkem časté, ale tento snímek považuji za jeden ze základů žánru. ()

kwaicheng

Můj nejspíš nejoblíbenější herec Pierre Richard jako nesmělý zamilovaný chlapík a "jeho lékař" Aldo Maccione - to je jistojistě jedna z nejlepších a nejvtipnějších dvojic v dějinách kinematografie. Škoda jen, že ta spolupráce netrvala déle. Film je složený z jednotlivých gagů, nicméně v tomto případě je to plus a film tak hezky běží kupředu. Ty hlášky a scénky jsou nezapomenutelné: "To, že ji držíš v náručí ještě neznamená, že se musíš tvářit jako funebrák":D:D Bowlingová scéna - kam se hrabe John Turturro z Big Lebowski na Maccioneho! Torturro jako Jesus je sice dost dobrej s tou síťkou na hlavě, ale na Maccioneho to prostě zdaleka nestačí! Scénky v baru s pólem, v kasinu, na koulené, s hasičem, s dogou, spodkama, na dýze, na stanici - to absolutně nemá konkurenci! A do toho ten komentář a vůbec i první scéna s brunetou - zkrátka a dobře, nemá to chybu! "Musím přiznat, že během následujících deseti let nedospěly mé styky s Igretou nikdy k vrcholům žhavého erotismu.":D ()

BigBang

Z dětství mi utkvělo jako úžasná komedie; divím se, že je až tak špatná, když ji vidím po těch letech. Každému jinému filmu bych dal dvě hvězdy, ale dílu s tímto neuvěřitelným názvem prostě nemohu. Přeci jen je tam scéna s petangem, ty kolové plachetnice, pár hezkých restaurací a hlavně vnitřní hlas hlavního hrdiny, což je základ každé nadčasové komedie. ()

markotter

Asi nejlepší komedie Velkého blondýna, u které se hlavně ve druhé polovině člověk láme smíchy. Škoda, že tyhle francouzské (a třeba i italské) komedie už nejsou, co bývaly. ()